Budżetowe kłopoty organizatorów Tour de France w Yorkshire

Koszty organizacji startu "Wielkiej Pętli" w Yorkshire przekroczyły szacunki organizatorów o ponad 2 miliony funtów

Do Grand Depart, który odbędzie się w Leeds, pozostało 107 dni, a tymczasem organizatorzy brytyjskiej części Tour de France szybko rekonstruują budżet i weryfikują pierwotne założenia. Według najnowszych informacji, koszty organizacji pierwszych dwóch odcinków największego wyścigu świata to 4,5 miliona funtów.

Kłopot w tym, że, jak ujawnia raport, do którego dotarł Yorkshire Evening Post, jest to o 2,3 miliona więcej, niż zakładano początkowo. Gazeta ocenia, że podmioty odpowiedzialne za organizację nie zrozumiały rozmiaru przedsięwzięcia, a największe sumy pochłonie transport.

Całkowity koszt organizacji trzech etapów Touru w Wielkiej Brytanii to 27 milionów funtów, czyli około 135 milionów złotych. Przedsięwzięciem kieruje specjalnie powołana spółka TDF Hub 2014 Ltd, w której uczestniczy rząd brytyjski, agencja UK Sport oraz 11 samorządów.

101. edycja Tour de France rozpocznie się 5 lipca w Leeds. Pierwszy etap poprowadzi do Harrogate, drugiego dnia kolarze powalczą na trasie między Yorkiem i Sheffield, a trzeciego między Cambridge a Londynem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: