Boels Rental Ronde van Drenthe 2014: Armitstead pierwszą liderką PŚ

Brytyjka Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) wygrała pierwszą odsłonę Kobiecego Pucharu Świata. 25-latka na finiszu pokonała towarzyszkę ucieczki - Holenderkę Annę van der Breggen (Rabo-Liv). Trzecie miejsce wywalczyła Amerykanka Shelley Olds (Ale Cipollini).

27. miejsce zajęła Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini), 47. Katarzyna Pawłowska (Boels Dolamans), a zmagań nie ukończyła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana).

Kobiecy Puchar Świata otworzył 146-kilometrowy wyścig w Holandii, na trasie którego zawodniczki trzykrotnie mierzyły się z podjazdem pod Vamberg. Na trasie trzykrotnie pojawiały się też odcinki brukowane.

Kobiecy peleton zaczął mocnym tempem, na brukach zmniejszając swój stan posiadania i po trzeciej przeprawie przez "kocie łby" licząc już tylko około 20 zawodniczek. W czołówce kręciły Anna van der Breggen, Roxanne Knetemann, Iris Slappendel, Annemiek van Vleuten (Rabo Liv), Ellen van Dijk, Elizabeth Armitstead (Boles Dolmans), Trixi Worrack (Specialized Lululemon), Tiffany Cromwell (Orica-AIS), Kirsten Wild i Amy Pieters i Claudia Hausler oraz Maaile Polspoel (Giant-Shimano).

Grupa dzieliła się na Vambergu, stopniowo powiększając przewagę nad goniącymi zawodniczkami. W końcówce do przodu wyrwały się van der Breggen i Armitstead, kilkusekundową przewagę powiększając do 40 sekund. Brytyjka na finiszu pokonała Holenderkę i objęła prowadzenie w Pucharze Świata. Na trzecim miejscu finiszowała Shelley Olds.

Wyniki Ronde van Drenthe 2014 (CDM), Hoogeveen - Hoogeveen (146,6 km):

1 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team         03:51:03
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team           00:02
3 Shelley Olds (USA) Alé Cipollini                                 00:29
4 Chantal Blaak (Ned) Specialized - Lululemon
5 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
6 Kirsten Wild (Ned) Team Giant-Shimano
7 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team               00:31
8 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS
9 Amy Pieters (Ned) Team Giant-Shimano                             00:33
10 Iris Slappendel (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                01:36
11 Trixi Worrack (Ger) Specialized - Lululemon                      02:10
12 Tiffany Cromwell (Aus) Specialized - Lululemon
13 Sara Mustonen (Swe) Team Giant-Shimano
14 Maaike Polspoel (Bel) Team Giant-Shimano
15 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies
16 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products
17 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
18 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
19 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
20 Chloe Hosking (Aus) Hitec Products
21 Audrey Cordon (Fra) Hitec Products                               04:37
22 Joanne Kiesanowski (NZl) Tibco / To The Top
23 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cycling Team
24 Lisa Brennauer (Ger) Specialized - Lululemon
25 Vera Koedooder (Ned) Bigla Cycling Team                          05:36
26 Mascha Pijnenborg (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata                 05:50
27 Małgorzta Jasińska (Pol) Alé Cipollini
28 Anouska Koster (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata
29 Carmen Small (USA) Specialized - Lululemon
30 Elena Cecchini (Ita) Estado de Mexico Faren
31 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
32 Annelies Dom (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata
33 Elise Delzenne (Fra) Specialized - Lululemon
34 Celine Van Severen (Bel) Lotto Belisol Ladies
35 Emily Collins (NZl) Wiggle Honda
36 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
37 Alice Maria Arzuffi (Ita) Astana Bepink Womens Team
38 Evy Kuijpers (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata
39 Kim De Baat (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
40 Maura Kinsella (USA) USA National Team
41 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
42 Daiva Tuslaite (Ltu) Forno d'Asolo-Astute
43 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cycling Team
44 Bianca Van Den Hoek (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
45 Lauren Stephens (USA) Tibco / To The Top
46 Sofie De Vuyst (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata
47 Katarzyna Pawłowska (Pol) Boels Dolmans Cycling Team
48 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda
49 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS
50 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - AIS
51 Valentina Carretta (Ita) Alé Cipollini
52 Jolien D'hoore (Bel) Lotto Belisol Ladies
53 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team           05:55
54 Julia Soek (Ned) Team Giant-Shimano                              06:01
55 Claudia HaUsler (Ger) Team Giant-Shimano                         06:03
56 Liisi Rist (Est) S.C. Michela Fanini Rox                         10:29
57 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Team Rytger                          10:32
58 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana
59 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Hitec Products
60 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
61 Martina Zwick (Ger) Bigla Cycling Team
62 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Estado de Mexico Faren
63 Alexis Ryan (USA) USA National Team
64 Marta Tagliaferro (Ita) Alé Cipollini
65 Barbara Guarischi (Ita) Alé Cipollini
66 Lauren Komanski (USA) USA National Team
67 Anna Bianca Schnitzmeier (Ger) Wiggle Honda
68 Peta Mullens (Aus) Wiggle Honda
69 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team
70 Monique Van De Ree (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
DNF Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
DNF Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS
DNF Jessie Maclean (Aus) Orica - AIS
DNF Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS
DNF Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
DNF Tatiana Guderzo (Ita) Alé Cipollini
DNF Simona Frapporti (Ita) Astana Bepink Womens Team
DNF Alice Algisi (Ita) Astana Bepink Womens Team
DNF Michela Maltese (Ita) Astana Bepink Womens Team
DNF Ana Maria Covrig (Ita) Astana Bepink Womens Team
DNF Kseniia Dobrynina (Rus) Astana Bepink Womens Team
DNF Erika Yepez (Mex) Estado de Mexico Faren
DNF Ruth Alfie Moctezuma (Mex) Estado de Mexico Faren
DNF Lucy Martin (GBr) Estado de Mexico Faren
DNF Dulce Pliego (Mex) Estado de Mexico Faren
DNF Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Belisol Ladies
DNF Sarah Rijkes (Aut) Lotto Belisol Ladies
DNF Lieselot Decroix (Bel) Lotto Belisol Ladies
DNF Edita Janeliunaite (Ltu) Forno d'Asolo-Astute
DNF Silvija Latozaite (Ltu) Forno d'Asolo-Astute
DNF Valeria Pintos (Arg) Forno d'Asolo-Astute
DNF Alena Sitsko (Blr) Forno d'Asolo-Astute
DNF Taryn Heather (Aus) Bigla Cycling Team
DNF Elke Gebhardt (Ger) Bigla Cycling Team
DNF Joanne Hogan (Aus) Bigla Cycling Team
DNF Lotta Lepisto (Fin) Bigla Cycling Team
DNF Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Soraya Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Sara Grifi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
DNF Simona Crotti (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
DNF Lara Vieceli (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
DNF Valentina Bastianelli (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
DNF Vittoria Bussi (Ita) S.C. Michela Fanini Rox
DNF Yevgeniya Vysotska (Ukr) S.C. Michela Fanini Rox
DNF Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
DNF Ursa Pintar (Slo) BTC City Ljubljana
DNF Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
DNF Anja Rugelj (Slo) BTC City Ljubljana
DNF Latoya Brulee (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata
DNF Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
DNF Amanda Miller (USA) Tibco / To The Top
DNF Samantha Schneider (USA) Tibco / To The Top
DNF Emma Grant (GBr) Tibco / To The Top
DNF Anika Todd (Can) Tibco / To The Top
DNF Kelly Markus (Ned) Team Rytger
DNF Kamilla Sofie Valin (Den) Team Rytger
DNF Julie Valgren Andersen (Den) Team Rytger
DNF Hanna Helamb (Swe) Team Rytger
DNF Malin Kristina Nystrand (Swe) Team Rytger
DNF Astrid Gassner (Aut) No Radunion Vitalogic
DNF Brigitte Stocker (Ger) No Radunion Vitalogic
DNF Stephanie Strobl (Aut) No Radunion Vitalogic
DNF Alisa Van Oijen (Aut) No Radunion Vitalogic
DNF Eva Wutti (Aut) No Radunion Vitalogic
DNF Korina Huizar (USA) USA National Team

Klasyfikacja Kobiecego Pucharu Świata po 1/9 wyścigów:

1 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team               120 pkt
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team              100
3 Shelley Olds (USA) Alé Cipollini                                     85
4 Chantal Blaak (Ned) Specialized - Lululemon                          70
5 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team               60
6 Kirsten Wild (Ned) Team Giant-Shimano                                50
7 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team                   40
8 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS                                     35
9 Amy Pieters (Ned) Team Giant-Shimano                                 30
10 Iris Slappendel (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                   25
11 Trixi Worrack (Ger) Specialized - Lululemon                         20
12 Tiffany Cromwell (Aus) Specialized - Lululemon                      18
13 Sara Mustonen (Swe) Team Giant-Shimano                              16
14 Maaike Polspoel (Bel) Team Giant-Shimano                            14
15 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies                         12
16 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products                           10
17 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                    8
18 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                   6
19 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda                                  4
20 Chloe Hosking (Aus) Hitec Products                                   2

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: