UCI promuje Kobiecy Puchar Świata

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) pod sterami kontynuuje politykę promocji kolarstwa kobiet. W tym roku wyścigi Kobiecego Pucharu Świata będą promowane przez największe telewizje Wielkiej Brytanii, Włoch, Holandii i Francji.

W specjalnym komunikacie prasowym UCI poinformowała wczoraj, że materiał wideo z 9 imprez zaliczanych do Pucharu Świata będzie emitowany przez co najmniej cztery stacje telewizyjne. Produkcją zajmie się brytyjska VSquared TV Limited, a swoje zainteresowanie włączeniem ich do programu wykazały już włoska Rai Sport, brytyjska BBC, holenderska NOS i francuski Canal+. Trwają także negocjacje z innymi podmiotami. Kibice raporty z wyścigów obejrzeć będą także mogli za pomocą kanału UCI w portalu YouTube.

Nadzieję na wzrost popularności kobiecego kolarstwa wyraził prezydent Brian Cookson, dla którego promocja kobiecego ścigania była jednym z priorytetów, zapisanych już we wczesnym manifeście. Brytyjczyk inicjatywy popiera, wzory czerpiąc z podwórka Albionu - na Wyspach kolarstwo kobiet przeżywa wzrost zainteresowania, co wiąże się z sukcesami sportowymi (głównie na torze) oraz powstaniem zespołów.

Mamy to szczęście, że organizatorzy popierają ten pomysł. Wykonana przez nich dotychczas olbrzymia praca była ważnym czynnikiem rosnącej popularności kobiecego kolarstwa. Dzięki pokazaniu ciekawych wyścigów wyższej kategorii, poprawi się ich wizerunek, a wzrosnąć powinno też zainteresowanie fanów

- przekonuje kierujący od września Unią Cookson.

To bardzo pozytywny rok dla kobiecego kolarstwa. Jego widoczność podkreślamy tworząc La Course, który odbędzie się ostatniego dnia Tour de France. Promocja nabiera rozpędu, szczególnie w połączeniu ze zwiększonym odbiorem Pucharu Świata

- dodał.

Materiały nagrane podczas wyścigów pokazywane będą wieczorem w dniu jego rozegrania. Dodatkowo wyprodukowane zostaną też krótsze zwiastuny oraz 6 materiałów o kobietach zaangażowanych w pracę w kobiecym peletonie.

Pierwsza odsłona Pucharu Świata już w sobotę - zawodniczki staną na starcie Ronde van Drenthe.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: