Tirreno-Adriatico 2014: etap 1

Belgijska grupa Omega Pharma-Quick Step zwyciężyła na trasie jazdy drużynowej na czas, która otworzyła 49. Tirreno-Adriatico. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Mark Cavendish.

Ekipy rywalizowały na dystansie 18,5 km, pomiędzy Donoratico i San Vincenzo, z lekko techniczną końcówką. Mistrzowie świata w tej konkurencji, w składzie z Michałem Kwiatkowskim, o 11 sekund pokonali australijski Orica-GreenEdge oraz o 18 sekund hiszpański Movistar.

Zespół Cannondale z Maciejem Bodnarem ukończył rywalizację z 5. czasem, natomiast NetApp-Endura z Bartoszem Huzarskim wywalczył 14. wynik.

Drugi etap, z San Vincenzo do Cascina (166 km), powinien należeć do sprinterów.

Wyniki 1. etapu Tirreno-Adriatico (WT), Donoratico - San Vincenzo (18,5 km, jazda drużynowa na czas):

  1 Omega Pharma - Quick-Step                                        20:13
  2 Orica Greenedge                                                  00:11
  3 Movistar                                                         00:18
  4 Tinkoff-Saxo                                                     00:24
  5 Cannondale                                                       00:26
  6 Team Sky                                                         00:27
  7 Lotto-Belisol                                                    00:28
  8 Trek Factory Racing                                              00:36
  9 Belkin                                                           00:37
 10 FDJ.fr                                                           00:43
 11 BMC Racing Team                                                  00:47
 12 IAM Cycling                                                      00:50
 13 Lampre-Merida                                                    00:53
 14 NetApp-Endura
 15 AG2R La Mondiale
 16 Astana Pro Team                                                  21:07
 17 Giant-Shimano                                                    21:08
 18 Garmin-Sharp                                                     21:17
 19 Katusha                                                          21:19
 20 Bardiani-CSF                                                     21:30
 21 MTN-Qhubeka                                                      21:32
 22 Team Europcar                                                    21:41

Klasyfikacja po 1. etapie:

  1 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step                   20:13
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma - Quick-Step             
  3 Rigoberto Uran Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step             
  4 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma - Quick-Step             
  5 Wouter Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step             
  6 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling      00:02
  7 Tony Martin (Ger) Omega Pharma - Quick-Step                      00:03
  8 Daryl Impey (RSA) Orica Greenedge                                00:11
  9 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
 10 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
 11 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
 12 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
 13 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 14 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
 15 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                    00:18
 16 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 17 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
 18 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 19 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 20 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 21 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 22 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                                 00:24
 23 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
 24 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 25 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 26 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
 27 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo
 28 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     00:26
 29 Moreno Moser (Ita) Cannondale
 30 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 31 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 32 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 33 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
 34 Alan Marangoni (Ita) Cannondale
 35 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                     00:27
 36 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
 37 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
 38 Richie Porte (Aus) Team Sky
 39 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 40 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 41 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol                        00:28
 42 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 43 André Greipel (Ger) Lotto Belisol
 44 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
 45 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
 46 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                      00:29
 47 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol                                  00:30
 48 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing                 00:36
 49 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 50 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 51 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
 52 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 53 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 54 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 55 Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge                                00:37
 56 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro             
 57 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro             
 58 Marc Goos (Ned) Belkin Pro             
 59 Maarten Tjallingii (Ned) Belkin Pro             
 60 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro             
 61 Robert Wagner (Ger) Belkin Pro             
 62 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                      00:38
 63 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                                      00:43
 64 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
 65 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 66 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 67 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 68 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 69 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                                00:45
 70 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                              00:47
 71 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 72 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 73 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
 74 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 75 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 76 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 77 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 78 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                                 00:50
 79 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
 80 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 81 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling
 82 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 83 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 84 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 85 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                         00:53
 86 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 87 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
 88 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 89 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 91 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp - Endura
 92 Sam Bennett (Irl) Team NetApp - Endura
 93 Tiago Machado (Por) Team NetApp - Endura
 94 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team NetApp - Endura
 95 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team NetApp - Endura
 96 Paul Voss (Ger) Team NetApp - Endura
 97 Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp - Endura
 98 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp - Endura
 99 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
100 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
101 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
102 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
103 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida
104 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
105 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                              00:54
106 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
107 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
108 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
109 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
110 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                             00:55
111 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
112 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
113 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
114 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
115 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
116 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team                            00:56
117 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
118 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
119 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                 00:57
120 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                                 01:04
121 Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp
122 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp
123 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp
124 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
125 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
126 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                           01:06
127 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
128 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha
129 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha
130 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
131 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
132 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha
133 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
134 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                   01:07
135 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro                                   01:11
136 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                             01:12
137 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                      01:16
138 Marco Coledan (Ita) Bardiani-CSF                                 01:17
139 Nicola Boem (Ita) Bardiani-CSF
140 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani-CSF
141 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani-CSF
142 Marco Canola (Ita) Bardiani-CSF
143 Filippo Fortin (Ita) Bardiani-CSF
144 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
145 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                  01:19
146 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
147 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
148 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN - Qhubeka
149 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
150 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
151 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
152 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani-CSF
153 David Millar (GBr) Garmin Sharp                                  01:25
154 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                             01:31
155 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
156 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
157 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
158 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
159 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
160 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
161 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team                         01:40
162 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                                   01:54
163 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                            01:57
164 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro                                   02:05
165 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                               02:07
166 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                                02:12
167 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol                             02:13
168 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                                02:26
169 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            03:05
170 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale                            03:14
171 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani-CSF                              03:26
172 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                           03:28
173 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                              03:29
174 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                               04:43
175 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         04:45
176 Johan Van Summeren (Bel) Garmin Sharp                            05:29

fot. Lapresse

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: