Paryż-Nicea 2014: etap 4

Tom-Jelte Slagter (Garmin-Sharp) po ataku na finałowym podjeździe i udanej ucieczce na zjazdach wygrał czwarty odcinek wyścigu Paryż-Nicea. Drugi finiszował jego współtowarzysz - Brytyjczyk Geraint Thomas (Team Sky) - który na mecie założył koszulkę lidera wyścigu.

18. przyjechał Przemysław Niemiec (Lampre-Merida). 84. miejsce zajął Sylwester Szmyd (Movistar Team), do mety docierając ze stratą 3:43. Stratę 4:15, wskutek defektu, zanotował Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), kończąc etap na 110. pozycji.

Zainteresowanie jazdą w ucieczce na trasie tegorocznego Paryż-Nicea rośnie z dnia na dzień. Pierwszego dnia odjechał jeden zawodnik, drugiego dnia z przodu kręciło już dwóch, wczoraj do akcji ruszyło trzech, a na trasie etapu od peletonu odjechała czwórka - Jesus Herrada (Movistar Team), Valerio Agnoli (Astana), Laurent Didier (Trek Factory Racing) oraz Perrig Quemeneur (Team Europcar).

Etap prowadził z Nevers na południe, do Belleville, a pierwsze 130 kilometrów było niemal zupełnie płaskie. Nieniepokojeni przez peleton uciekinierzy rozegrali między sobą sprint na 57 kilometrze - najszybszy okazał się Didier, wyprzedzając Agnoliego i Herradę. Z peletonu kontratakować próbowała trójka Ivan Gutierrez (Movistar Team), Alessandro De Marchi i Damiano Caruso (Cannondale), ale prowadzący peleton kolarze Giant-Shimano nie wykazali zrozumienia dla ich zapędów i szybko przywrócili dawny stan rzeczy.

Uciekinierzy 91 kilometrów przed metą, czyli mniej więcej na półmetku rywalizacji wypracowali przewagę 6:20 nad peletonem, jednak różnica ta zaczęła spadać w miarę zbliżania się decydującej części etapu i czterech górskich premii. Na szczycie pierwszej z nich - Côte de la Clayette (138 km, kat. 3; 1 km, 5,4%) - czwórka notowała już tylko 3:15 zapasu. Punkty zdobył Agnoli, pokonując Quemeneura i Herradę.

Przewaga spadła gwałtownie poniżej dwóch minut na Col du Champ Juin  (157 km, kat. 3; 8,5 km, 2,9%), gdy do pogoni włączyły się ekipy Orica-GreenEdge i Trek Factory Racing. Uciekinierzy na szczycie byli o 1:10 szybciej niż peleton prowadzony przez Team Sky i Lampre-Merida, a punktował ponownie Agnoli. Krótki zjazd zaprowadził czwórkę na kolejną premię - Col de la Crie (164 km, kat. 3; 1,7 km, 4,5%), którą ponownie zgarnął Włoch z Astany.

W międzyczasie jazdę drużynową na czas ćwiczyła ekipa IAM Cycling, dociągając do peletonu Sylvaina Chavanela, który musiał zmienić rower. Defekt miał też Andy Schleck (Trek Factory Racing) i Rafał Majka (Tinkoff-Saxo). Peleton złapał śmiałków 18 kilometrów przed metą, tuż za lotnym finiszem, który wygrał Didier. Na czele grupy kręcili kolarze ekipy Sky, która rozkręcała tempo przed ostatnią trudnością dnia - Côte du Mont Brouilly (187 km, kat. 2; 3 km, 8,4%, max. 25%).

Na początku wspinaczki mocniej na pedały depnęli kolarze Ag2r La Mondiale, a zaskakująco dobrze trzymał się lider wyścigu - John Degenkolb (Giant-Shimano). Bezskutecznie atakował Carlos Betancur (Ag2r La Mondiale), a na najcięższym fragmencie poprawił Tom-Jelte Slagter (Garmin-Sharp). Gonił osobiście Geraint Thomas (Team Sky), dojeżdżając do atakującego na zjeździe.

Dwójka współpracowała zgodnie przez ostatnie 13 kilometrów i zdołała dojechać do mety przed goniącą grupą, której pojęcie współpracy było zupełnie obce. Finisz wygrał Slagter, a walkę o 3. miejsce, pięć sekund później, na swoją korzyść rozstrzygnął Wilco Kelderman (Belkin). W grupce goniącej obu uciekinierów przyjechał Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

fot. Garmin-Sharp

Wyniki 4. etapu Paryż-Nicea 2014 (WT), Nevers - Belleville (201,5 km):

  1 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp                            5:00:09
  2 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
  3 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro                                  00:05
  4 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
  5 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step             
  6 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
  7 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
  8 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
  9 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 10 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 11 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
 12 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 13 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 14 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 15 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
 16 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 17 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 18 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 19 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 20 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 22 George Bennett (NZl) Cannondale
 23 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 24 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 25 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 26 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 27 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
 28 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 29 John Gadret (Fra) Movistar Team
 30 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro                            00:18
 31 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
 32 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 33 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 34 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 35 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
 36 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 37 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 38 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
 39 Marco Marcato (Ita) Cannondale
 40 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 41 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 42 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 43 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 44 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 45 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro             
 46 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 47 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 48 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
 49 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
 50 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 51 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 52 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 53 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 55 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 56 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                              00:22
 57 Michel Koch (Ger) Cannondale                                     00:57
 58 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
 59 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 60 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
 61 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 62 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 63 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 64 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 65 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 66 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
 67 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
 68 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 69 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
 70 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 71 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
 72 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol                                 02:32
 73 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    00:05
 74 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                03:43
 75 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
 76 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
 77 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 78 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 79 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
 80 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 81 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
 82 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 83 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
 84 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 85 Davide Villella (Ita) Cannondale
 86 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
 87 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 88 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
 89 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
 90 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                           04:15
 91 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
 92 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
 93 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
 94 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
 95 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 96 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 97 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
 98 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 99 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
100 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
101 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
102 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro             
103 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro             
104 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
105 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Seche Environnement
106 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
107 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
108 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
109 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
110 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
111 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
112 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
113 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
114 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
115 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
116 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                               07:06
117 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
118 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
119 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
120 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing
121 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
122 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
123 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
124 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
125 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
126 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
127 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
128 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
129 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
130 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro             
131 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro             
132 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step             
133 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
134 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
135 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
136 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                          08:13
137 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                             08:14
138 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                                09:55
139 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
140 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
141 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
142 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
143 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
144 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
145 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
146 Christian Knees (Ger) Team Sky
147 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
148 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
149 Luke Rowe (GBr) Team Sky
150 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
151 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano
152 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
153 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
154 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
155 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
156 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
157 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
158 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
159 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
160 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
161 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
162 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling                                     12:10
163 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
DNF Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                 18:14:25
  2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                          00:03
  3 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp                             00:04
  4 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                       00:08
  5 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                           00:12
  6 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro                                 00:15
  7 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale             00:17
  8 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                    00:19
  9 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 10 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 11 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
 12 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 13 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 14 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
 15 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 16 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 17 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 18 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 19 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 20 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 21 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 22 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                   00:25
 23 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 24 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
 25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          00:28
 26 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol                                  00:30
 27 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp             00:32
 28 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 29 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 30 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro             
 31 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 32 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
 33 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                          00:42
 34 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement              00:43
 35 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 36 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 38 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 39 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 40 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 41 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 42 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                01:04
 43 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
 44 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               01:10
 45 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits                   01:11
 46 Michel Koch (Ger) Cannondale
 47 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
 48 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
 49 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                             01:28
 50 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 51 George Bennett (NZl) Cannondale
 52 John Gadret (Fra) Movistar Team
 53 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing                          01:39
 54 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
 55 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 56 Alex Howes (USA) Garmin Sharp                                    01:41
 57 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                          01:52
 58 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 60 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          02:11
 61 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement             02:13
 62 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                            02:20
 63 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp                           02:31
 64 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol                                 02:46
 65 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement           03:00
 66 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    03:20
 67 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                           03:22
 68 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                                  03:57
 69 Davide Villella (Ita) Cannondale
 70 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
 71 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida                                 04:08
 72 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
 73 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 74 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro                                  04:12
 75 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          04:24
 76 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 04:25
 77 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                       04:29
 78 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 79 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                         04:34
 80 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   04:40
 81 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro             
 82 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 83 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha                              04:59
 84 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp                                05:06
 85 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                              05:10
 86 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano                            05:17
 87 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
 88 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 89 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                                05:28
 90 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp                          05:36
 91 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                             05:38
 92 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                                05:39
 93 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                      05:43
 94 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                           05:49
 95 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 96 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 97 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 98 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
 99 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                                   06:07
100 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                    07:02
101 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                              07:06
102 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                            07:13
103 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement               07:28
104 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   07:31
105 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
106 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
107 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
108 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro             
109 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol                              07:41
110 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           07:54
111 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             08:09
112 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                               08:22
113 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                          08:36
114 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                             08:38
115 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                              08:40
116 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                       08:52
117 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    08:54
118 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                    09:18
119 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro                                   09:23
120 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
121 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge                        09:26
122 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge                            09:27
123 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                      09:48
124 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                                10:01
125 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                                10:02
126 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro                                 10:05
127 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo                                    10:09
128 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
129 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
130 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
131 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              10:14
132 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                             10:20
133 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
134 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                10:36
135 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                             10:38
136 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                                11:05
137 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                           11:10
138 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  11:26
139 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                             11:37
140 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team                 11:43
141 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  11:44
142 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Seche Environnement          11:48
143 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                          12:12
144 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                               12:14
145 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling                                     12:35
146 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                         12:54
147 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              13:30
148 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           13:39
149 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                                   14:07
150 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                             14:58
151 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                            14:59
152 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing                           15:49
153 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                         16:23
154 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   16:34
155 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits        17:06
156 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky                                     17:57
157 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling                              18:05
158 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                         20:12
159 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  21:18
160 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 21:25
161 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                          22:21
162 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
163 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr                                      39:25

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: