Driedaagse van West-Vlaanderen 2014: etap 2

Guillaume van Keirsbulck (Omega Pharma-Quick Step) wygrał ostatni etap flandryjskiej etapówki. Belg na metę przyjechał sekundę przed sprinterami - Włochem Danilo Napolitano (Wanty-Groupe Gobert) oraz Holendrem Dannym van Poppelem (Trek Factory Racing).

Triumfatorem 68. edycji wyścigu został trumfator prologu - Estończyk Gert Jõeäär (Cofidis).

Finałowy etap rozpoczął się od podziału peletonu. Między grupkami szybko powstała minutowa różnica, a zamieszanie wykorzystała piątka kolarzy, atakując około 20 kilometra. Towarzystwo rozruszał Szwajcar Martin Kohler (BMC), ciągnąc za sobą Litwina Gediminasa Bagdonas (Ag2r La Mondiale), Jelle Wallaysa (TopSport Vlaanderen Baloise), Francuza Benoita Jarriera (Bretagne - Séché Environnement) oraz młodziutkiego Borisa Vallee (Lotto-Belisol).

Śmiałkowie po 50 kilometrach dysponowali przewagą 5 minut nad peletonem i powoli zbliżali się do pierwszych trudności etapu - belgijskich bergów, wśród których znajdował się znany z wyścigu Gandawa-Wevelgem Kemmelberg.

Uciekający nie zostali odpuszczeni - peleton przyglądał im się z bliska, na 55 kilometrów przed metą kończąc ich akcję. Nastąpiły przegrupowania, a stan peletonu wyraźnie uszczupliła gonitwa po brukowanych podjazdach.

Z pozostającej na czele 60-osobowej grupy odskoczyło 13 kolarzy, którzy przez kilkanaście kilometrów kręcili z półminutową przewagą nad peletonem. Na finałowych rundach skład ucieczki powiększył się - dojechali Jan Barta (NetApp-Endura) i Guillaume van Keirsbulck (Omega Pharma-Quick Step). Peleton prowadziła ekipa Trek Factory Racing, nie radząc sobie jednak ze zniwelowaniem 30-sekundowej różnicy.

Sytuację wykorzystał van Keirsbulck, atakując na ostatnich 5 kilometrach. Belgowi udało się dowieść prowadzenie tuż przed rozpędzonym peletonem, który zdołał wchłonąć pozostałych harcowników. Jego akcja dała mu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

fot. © OPQS / Tim de Waele

Wyniki 2. etapu Driedaagse van West-Vlaanderen (2.1), Nieuwpoort - Ichtegem (185,9 km):

  1 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step       4:21:05
  2 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    00:01
  3 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  4 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
  5 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
  6 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol
  7 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
  8 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp - Endura
  9 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 10 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 11 Kenneth Vanbilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 12 Alessandro Malaguti (Ita) Vini Fantini Nippo
 13 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 14 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 15 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Team 3M
 16 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
 17 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 18 Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M
 19 Jan Barta (Cze) Team NetApp - Endura
 20 Dylan van Baarle (Ned) Garmin Sharp
 21 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 22 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 23 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo
 24 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 25 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 26 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 27 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 28 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 29 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 30 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol
 31 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 32 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 33 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka                          00:06
 34 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             00:09
 35 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 36 Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke
 37 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 38 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 39 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 40 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp
 41 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles
 42 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
 43 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 45 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace
 46 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 47 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 48 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 49 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 50 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 51 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 52 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 53 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 54 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka
 55 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 56 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp - Endura
 57 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp - Endura
 58 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 59 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 60 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                         00:17
 61 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo                                  00:18
 62 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                     00:21
 64 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
 65 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step               00:34
 66 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 67 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert                  00:47
 68 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                      00:55
 69 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           00:59
 70 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:04
 71 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp - Endura                   01:09
 72 Emiel Wastyn (Bel) Verandas Willems                              01:18
 73 Ronan van Zandbeek (Ned) Cyclingteam De Rijke
 74 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement               01:20
 75 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
 76 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 77 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke                   01:26
 78 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale
 79 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
 80 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
 81 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 82 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 83 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 84 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 85 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 86 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles
 87 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 88 Joren Touquet (Bel) Verandas Willems                             01:34
 89 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 90 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                          01:44
 91 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step             
 92 Alexander Krieger (Ger) Team Stuttgart
 93 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step             
 94 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp - Endura
 95 Christophe Sleurs (Bel) Team 3M
 96 Mark McNally (GBr) An Post - Chain Reaction
 97 Dylan Groenewegen (Ned) Cyclingteam De Rijke
 98 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 99 Joeri Stallaert (Bel) Veranclassic - Doltcini
100 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini
101 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp - Endura
102 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
103 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
104 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
105 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step             
106 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini Nippo                     02:23
107 Kim Magnusson (Swe) Vini Fantini Nippo                           03:27
108 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                                 00:01
109 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits               06:06
110 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits              06:24
111 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol                                 07:08
112 Stef Van Zummeren (Bel) Team 3M                                  08:10
113 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
114 Dex Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke
115 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
116 Gertjan De Vos (Bel) Team 3M
117 Willem Wauters (Bel) Verandas Willems
118 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
119 Roman Maikin (Rus) RusVelo
120 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam De Rijke
121 Gregory Franckaert (Bel) Team 3M
122 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam De Rijke
123 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits                 08:13
124 Eduard Michael Grosu (Rom) Vini Fantini Nippo                    08:37
125 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  10:02
126 Igor Boev (Rus) RusVelo                                          12:35
127 Nikodemus Holler (Ger) Team Stuttgart
128 Kurt Geysen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace                15:35
129 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
130 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp
131 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol
132 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
133 Kevin Claeys (Bel) An Post - Chain Reaction
134 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
135 Johann van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
136 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
137 Michael Goolaerts (Bel) Verandas Willems
138 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
139 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
140 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano
141 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
142 Jelle Mannaerts (Bel) Verandas Willems
143 Dion Beukeboom (Ned) Cyclingteam De Rijke
DNS Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
DNF Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
DNF Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
DNF Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
DNF Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
DNF Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
DNF Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
DNF Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
DNF Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
DNF Daniel Schorn (Aut) Team NetApp - Endura
DNF Leonid Krasnov (Rus) RusVelo
DNF Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Laurent Vanden Bak (Bel) An Post - Chain Reaction
DNF Sean Downey (Irl) An Post - Chain Reaction
DNF Wout Franssen (Bel) An Post - Chain Reaction
DNF Jack Wilson (Irl) An Post - Chain Reaction
DNF Jens Vandenbogaerde (Bel) Team 3M
DNF Sébastien Rosseler (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Wouter Mol (Ned) Veranclassic - Doltcini
DNF Giorgio Brambilla (Ita) Veranclassic - Doltcini
DNF Darijus Dzervus (Ltu) Veranclassic - Doltcini
DNF Tom Goovaerts (Bel) Veranclassic - Doltcini
DNF Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems
DNF Jérémy Burton (Bel) Verandas Willems
DNF Nicolas Vereecken (Bel) Verandas Willems
DNF Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Jack Cummings (Aus) Team Stuttgart
DNF Kai Kautz (Ger) Team Stuttgart
DNF Christopher Muche (Ger) Team Stuttgart
DNF Tino Thömel (Ger) Team Stuttgart
DNF Marcel Weber (Ger) Team Stuttgart
DNF Manabu Ishibashi (Jpn) Vini Fantini Nippo
DNF Yuma Koishi (Jpn) Vini Fantini Nippo
DNF Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Fantini Nippo

Klasyfikacja końcowa

  1 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                   8:43:24
  2 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step         00:03
  3 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        00:05
  4 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                         00:11
  5 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       00:13
  6 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
  7 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                       00:15
  8 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
  9 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                     00:16
 10 Jan Barta (Cze) Team NetApp - Endura                             00:17
 11 Dylan van Baarle (Ned) Garmin Sharp                              00:18
 12 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team                             00:24
 13 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                                 00:25
 14 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 15 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement               00:26
 16 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 17 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:27
 18 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                             00:29
 19 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:30
 20 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp - Endura                             00:31
 21 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 22 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise              00:32
 23 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:35
 24 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
 25 Kenneth Vanbilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:41
 26 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 28 Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke                           00:42
 29 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol                                 00:43
 30 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                 00:44
 31 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano                         00:45
 32 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol                          00:46
 33 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 34 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo
 35 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace                 00:48
 36 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                         00:49
 37 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                                  00:52
 38 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale                             00:53
 39 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 40 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
 41 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 42 Alessandro Malaguti (Ita) Vini Fantini Nippo                     00:55
 43 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 44 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  00:56
 45 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp - Endura
 46 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole                00:57
 47 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 48 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles                            00:58
 49 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                01:00
 50 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles                         01:03
 51 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka                                01:04
 52 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Team 3M                                01:05
 53 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 54 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert                        01:08
 55 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale                             01:11
 56 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole                     01:28
 57 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                   01:30
 58 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           01:42
 59 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 60 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                                  01:49
 61 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace             01:52
 62 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                      01:55
 63 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp                                   01:59
 64 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                      02:03
 65 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke                   02:06
 66 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step                      02:09
 67 Ronan van Zandbeek (Ned) Cyclingteam De Rijke                    02:10
 68 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo                                02:13
 69 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step               02:17
 70 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles                        02:18
 71 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     02:20
 72 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole                       02:24
 73 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles
 74 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp - Endura                           02:28
 75 Dylan Groenewegen (Ned) Cyclingteam De Rijke                     02:39
 76 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini                      02:51
 77 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 78 Mark McNally (GBr) An Post - Chain Reaction                      02:57
 79 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            03:08
 80 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini Nippo                     03:17
 81 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step                    03:25
 82 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace           03:41
 83 Kim Magnusson (Swe) Vini Fantini Nippo                           04:29
 84 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp - Endura                   06:37
 85 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits              06:43
 86 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne - Seche Environnement       07:32
 87 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                                07:53
 88 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam De Rijke                     08:36
 89 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo                                   08:39
 90 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                           08:44
 91 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                            08:45
 92 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp - Endura                   08:55
 93 Stef Van Zummeren (Bel) Team 3M                                  08:56
 94 Willem Wauters (Bel) Verandas Willems                            09:02
 95 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp                             09:05
 96 Alexander Krieger (Ger) Team Stuttgart                           09:35
 97 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              13:03
 98 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp - Endura                         13:22
 99 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo                                  13:37
100 Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M                                  13:39
101 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol
102 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole                    13:45
103 Nikodemus Holler (Ger) Team Stuttgart                            13:51
104 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert                  13:54
105 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                                14:40
106 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                          14:41
107 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           14:54
108 Joren Touquet (Bel) Verandas Willems                             14:57
109 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                       15:01
110 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               15:02
111 Joeri Stallaert (Bel) Veranclassic - Doltcini
112 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement               15:04
113 Christophe Sleurs (Bel) Team 3M                                  15:05
114 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace              15:14
115 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace               15:17
116 Emiel Wastyn (Bel) Verandas Willems                              15:33
117 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                 16:04
118 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                         16:10
119 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles                     16:14
120 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                               16:23
121 Eduard Michael Grosu (Rom) Vini Fantini Nippo                    18:53
122 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits               19:03
123 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp                                19:19
124 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol                                 20:24
125 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam De Rijke                      21:18
126 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits                 21:36
127 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                       21:42
128 Gertjan De Vos (Bel) Team 3M
129 Gregory Franckaert (Bel) Team 3M                                 21:47
130 Dex Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke                             21:48
131 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  23:17
132 Igor Boev (Rus) RusVelo                                          25:54
133 Michael Goolaerts (Bel) Verandas Willems                         26:02
134 Kevin Claeys (Bel) An Post - Chain Reaction                      26:12
135 Kurt Geysen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace                26:46
136 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                  28:37
137 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol                                  28:45
138 Johann van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                               28:47
139 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                           28:59
140 Jelle Mannaerts (Bel) Verandas Willems                           29:05
141 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement        29:06
142 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano                           29:16
143 Dion Beukeboom (Ned) Cyclingteam De Rijke                        29:35

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: