Driedaagse van West-Vlaanderen 2014: etap 1

Danny van Poppel (Trek Factory Racing) po finiszu z peletonu wygrał pierwszy odcinek flandryjskiej etapówki. Młody Holender na ostatnich metrach pokonał Włocha Danilo Napolitano (Wanty-Groupe Gobert) oraz Scotta Thwaitesa (Team NetApp-Endura).

Liderem pozostał zwycięzca wczorajszego prologu - Estończyk Gert Jõeäär (Cofidis).

Do ucieczki zabrał się duet ekipy TopSport Vlaanderen Baloise - Laurens De Vreese oraz Sander Helven, a także Julien Duval (Roubaix Lille Metropole) oraz Eduard Michael Grosu (Vini Fantini-Nippo). Ich przewaga utrzymywała się w granicach od 4 do 5 minut, ale w peletonie rosło zainteresowanie zawiązaniem akcji w innej składzie.

60 kilometrów przed kreską było już po akcji, a z peletonu rozpoczęły się skoki. Odjechać próbowała grupka w składzie Fumiyuki Beppu (Trek Factory Racing), Iljo Keisse (Omega Pharma-Quick Step), Tosh Van der Sande (Lotto-Belisol), Maxime Daniel (Ag2r La Mondiale), Scott Thwaites (Team NetApp-Endura) oraz Stijn Steels (TopSport Vlaanderen-Baloise). Peleton nie pozwolił na to, ale równocześnie miał kłopoty z jej złapaniem, co zaowocowało 20-kilometrową gonitwą.

Harce trwały do ostatnich kilometrów. Ostatnią akcję etapu animowali kolarze Omega Pharma-Quick Step - Thomas De Gendt i Julien Vermote, odjeżdżając wraz z Stigiem Broeckxem (Lotto-Belisol). 22 sekundy przewagi, jakie udało im się wypracować, okazało się niewystarczające, a poprawka ze strony Broeckxa także nie mogła zmienić losów etapu.

O zwycięstwie zdecydował finisz z grupy, a na ostatnich metrach najlepiej odnalazł się 20-letni van Poppel, pokonując doświadczonego Napolitano.

fot. Trek Factory Racing

Wyniki 1. etapu Driedaagse van West-Vlaanderen (2.1), Brugia - Harelbeke (183 km):

  1 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     4:14:21
  2 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  3 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp - Endura
  4 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
  5 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol
  6 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
  7 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
  8 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini Nippo
  9 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Dylan Groenewegen (Ned) Cyclingteam De Rijke
 11 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles
 12 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 13 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 14 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke
 16 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 17 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp - Endura
 18 Kenneth Vanbilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 19 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp - Endura                           00:04
 20 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Team 3M
 21 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini
 22 Jan Barta (Cze) Team NetApp - Endura
 23 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
 24 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 25 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
 26 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 27 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 28 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 29 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 30 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
 31 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 32 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke
 33 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
 34 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
 35 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 36 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 37 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 38 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 39 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 40 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 41 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
 42 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 43 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 44 Dylan van Baarle (Ned) Garmin Sharp
 45 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
 46 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 47 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 48 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 49 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo
 50 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 51 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 52 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 53 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 54 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 55 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 56 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 57 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 58 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles
 59 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 60 Alessandro Malaguti (Ita) Vini Fantini Nippo
 61 Mark McNally (GBr) An Post - Chain Reaction
 62 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 63 Willem Wauters (Bel) Verandas Willems
 64 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 65 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 66 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 67 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
 68 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 69 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
 70 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka
 71 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 72 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 73 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 74 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 75 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 76 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 77 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 78 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
 79 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 80 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam De Rijke
 81 Nikodemus Holler (Ger) Team Stuttgart
 82 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 83 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
 84 Stef Van Zummeren (Bel) Team 3M
 85 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 86 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
 87 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
 88 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
 89 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
 90 Ronan van Zandbeek (Ned) Cyclingteam De Rijke
 91 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Fantini Nippo
 92 Giorgio Brambilla (Ita) Veranclassic - Doltcini
 93 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Kim Magnusson (Swe) Vini Fantini Nippo
 95 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
 96 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 97 Sébastien Rosseler (Bel) Veranclassic - Doltcini
 98 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 99 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
100 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp - Endura                         00:19
101 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                         00:30
102 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            00:04
103 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step Cycling T     01:07
104 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
105 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
106 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
107 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise              00:04
108 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp                                02:57
109 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne - Seche Environnement       04:37
110 Wouter Mol (Ned) Veranclassic - Doltcini                         04:39
111 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp - Endura
112 Alexander Krieger (Ger) Team Stuttgart                           06:31
113 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp - Endura
114 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                                06:56
115 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp                             08:27
116 Kevin Claeys (Bel) An Post - Chain Reaction                      09:31
117 Kurt Geysen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continenta     09:42
118 Michael Goolaerts (Bel) Verandas Willems
119 Eduard Michael Grosu (Rom) Vini Fantini Nippo
120 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                           12:37
121 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
122 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
123 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
124 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
125 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale
126 Roman Maikin (Rus) RusVelo
127 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp - Endura
128 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits
129 Christophe Sleurs (Bel) Team 3M
130 Manabu Ishibashi (Jpn) Vini Fantini Nippo
131 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
132 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
133 Dex Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke
134 Nicolas Vereecken (Bel) Verandas Willems
135 Laurent Vanden Bak (Bel) An Post - Chain Reaction
136 Emiel Wastyn (Bel) Verandas Willems
137 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement
138 Wout Franssen (Bel) An Post - Chain Reaction
139 Sean Downey (Irl) An Post - Chain Reaction
140 Joren Touquet (Bel) Verandas Willems
141 Joeri Stallaert (Bel) Veranclassic - Doltcini
142 Gertjan De Vos (Bel) Team 3M
143 Jens Vandenbogaerde (Bel) Team 3M
144 Igor Boev (Rus) RusVelo
145 Jack Wilson (Irl) An Post - Chain Reaction
146 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
147 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
148 Jérémy Burton (Bel) Verandas Willems
149 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
150 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
151 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol
152 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits
153 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
154 Johann van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
155 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
156 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
157 Jelle Mannaerts (Bel) Verandas Willems
158 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems
159 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano
160 Gregory Franckaert (Bel) Team 3M
161 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
162 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
163 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
164 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo
165 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
166 Darijus Dzervus (Ltu) Veranclassic - Doltcini
167 Tom Goovaerts (Bel) Veranclassic - Doltcini
168 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
169 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
170 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol
171 Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M
172 Dion Beukeboom (Ned) Cyclingteam De Rijke
173 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam De Rijke
174 Yuma Koishi (Jpn) Vini Fantini Nippo
175 Tino Thömel (Ger) Team Stuttgart
176 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
177 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
178 Jack Cummings (Aus) Team Stuttgart                               18:00
179 Christopher Muche (Ger) Team Stuttgart
180 Leonid Krasnov (Rus) RusVelo
181 Marcel Weber (Ger) Team Stuttgart                                18:18
182 Kai Kautz (Ger) Team Stuttgart
DNF Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
DNF Robert-Jon McCarthy (Aus) An Post - Chain Reaction
DNF Ryan Mullen (Irl) An Post - Chain Reaction
DNF Sven Vandousselaere (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Te
DNF Gerry Druyts (Bel) Team 3M
DNF Rick Ottema (Ned) Veranclassic - Doltcini
DNF Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Max Walsleben (Ger) Team Stuttgart

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                   4:22:18
  2 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        00:05
  3 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                     00:08
  4 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                         00:11
  5 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       00:13
  6 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cyc     00:14
  7 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
  8 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                          00:15
  9 Jan Barta (Cze) Team NetApp - Endura                             00:17
 10 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 11 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team     00:18
 12 Dylan van Baarle (Ned) Garmin Sharp
 13 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                       00:19
 14 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 15 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:20
 16 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:22
 17 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp - Endura                             00:23
 18 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                                  00:24
 19 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                                 00:25
 20 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement               00:26
 21 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 22 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 23 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam De Rijke                     00:27
 24 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:28
 25 Sébastien Rosseler (Bel) Veranclassic - Doltcini                 00:29
 26 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 27 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 28 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo                                   00:30
 29 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
 30 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise              00:32
 31 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
 32 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                         00:33
 33 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 34 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 35 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke                           00:34
 37 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
 38 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                           00:35
 39 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
 40 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                         00:36
 41 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 42 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
 43 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     00:37
 44 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 45 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team         00:38
 46 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
 47 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    00:39
 48 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles                     00:40
 49 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 50 Kenneth Vanbilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:41
 51 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
 52 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke
 53 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 54 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Fantini Nippo
 55 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   00:43
 56 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                                  00:44
 57 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 58 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale                             00:45
 59 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 60 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp - Endura
 61 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
 62 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol                          00:46
 63 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo
 64 Stef Van Zummeren (Bel) Team 3M                                  00:47
 65 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 66 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         00:48
 67 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
 68 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
 69 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                               00:49
 70 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:52
 71 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement            00:53
 72 Willem Wauters (Bel) Verandas Willems
 73 Ronan van Zandbeek (Ned) Cyclingteam De Rijke
 74 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
 75 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 76 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale                             00:54
 77 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 78 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles                         00:55
 79 Alessandro Malaguti (Ita) Vini Fantini Nippo
 80 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini Nippo
 81 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka                                00:56
 82 Dylan Groenewegen (Ned) Cyclingteam De Rijke
 83 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp - Endura
 84 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  00:57
 85 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
 86 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 87 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp - Endura                         00:59
 88 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
 89 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles
 90 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 91 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert                        01:00
 92 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                      01:01
 93 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                         01:02
 94 Kim Magnusson (Swe) Vini Fantini Nippo                           01:03
 95 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Team 3M                                01:05
 96 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini                      01:08
 97 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 98 Mark McNally (GBr) An Post - Chain Reaction                      01:14
 99 Nikodemus Holler (Ger) Team Stuttgart                            01:17
100 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole                     01:20
101 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team      01:30
102 Giorgio Brambilla (Ita) Veranclassic - Doltcini                  01:39
103 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team       01:42
104 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            01:43
105 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step Cycling T     01:44
106 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Contine     01:52
107 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Conti     01:58
108 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp                                03:45
109 Wouter Mol (Ned) Veranclassic - Doltcini                         05:12
110 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp - Endura                   05:29
111 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne - Seche Environnement       06:07
112 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp - Endura                   07:12
113 Alexander Krieger (Ger) Team Stuttgart                           07:52
114 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                                07:53
115 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp                             08:57
116 Eduard Michael Grosu (Rom) Vini Fantini Nippo                    10:20
117 Michael Goolaerts (Bel) Verandas Willems                         10:28
118 Kevin Claeys (Bel) An Post - Chain Reaction                      10:38
119 Kurt Geysen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continenta     11:12
120 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              12:55
121 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits               12:58
122 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
123 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                                13:00
124 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                  13:03
125 Tino Thömel (Ger) Team Stuttgart                                 13:04
126 Jens Vandenbogaerde (Bel) Team 3M
127 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol                               13:05
128 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                         13:07
129 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
130 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
131 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert                  13:08
132 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam De Rijke                      13:09
133 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems                              13:10
134 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol                                  13:11
135 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole                    13:12
136 Johann van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                               13:13
137 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp - Endura                         13:14
138 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                  13:16
139 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol                                 13:17
140 Nicolas Vereecken (Bel) Verandas Willems                         13:18
141 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
142 Joeri Stallaert (Bel) Veranclassic - Doltcini                    13:19
143 Igor Boev (Rus) RusVelo                                          13:20
144 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo
145 Christophe Sleurs (Bel) Team 3M                                  13:22
146 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits                 13:24
147 Joren Touquet (Bel) Verandas Willems
148 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits              13:25
149 Darijus Dzervus (Ltu) Veranclassic - Doltcini
150 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
151 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole                   13:26
152 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
153 Laurent Vanden Bak (Bel) An Post - Chain Reaction                13:27
154 Yuma Koishi (Jpn) Vini Fantini Nippo                             13:28
155 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           13:29
156 Jelle Mannaerts (Bel) Verandas Willems                           13:31
157 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement        13:32
158 Wout Franssen (Bel) An Post - Chain Reaction
159 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                       13:33
160 Gertjan De Vos (Bel) Team 3M
161 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               13:37
162 Gregory Franckaert (Bel) Team 3M                                 13:38
163 Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M                                  13:39
164 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol
165 Dex Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke
166 Tom Goovaerts (Bel) Veranclassic - Doltcini                      13:40
167 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano                           13:42
168 Manabu Ishibashi (Jpn) Vini Fantini Nippo                        13:44
169 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement               13:45
170 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                                13:46
171 Sean Downey (Irl) An Post - Chain Reaction
172 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continen     13:49
173 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continent     13:58
174 Dion Beukeboom (Ned) Cyclingteam De Rijke                        14:01
175 Jack Wilson (Irl) An Post - Chain Reaction                       14:05
176 Emiel Wastyn (Bel) Verandas Willems                              14:16
177 Jérémy Burton (Bel) Verandas Willems                             14:26
178 Jack Cummings (Aus) Team Stuttgart                               18:58
179 Christopher Muche (Ger) Team Stuttgart                           19:05
180 Leonid Krasnov (Rus) RusVelo                                     19:14
181 Kai Kautz (Ger) Team Stuttgart                                   19:41
182 Marcel Weber (Ger) Team Stuttgart                                20:04

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: