Driedaagse van West-Vlaanderen 2014: prolog

Gert Jõeäär (Cofidis) wykręcił najszybszy czas na trasie prologu otwierającego 68. edycję trzydniowego wyścigu, rozgrywanego w zachodniej Flandrii. Estończyk o 5 sekund pokonał Francuza Johana Le Bona (FDJ.fr). Trzeci czas zanotował ubiegłoroczny triumfator Kristof Vandewalle (Omega Pharma-Quick Step).

Przez długi czas prowadził Thomas De Gendt (Omega Pharma-Quick Step). Rosłego Belga na prowadzeniu zmienił duet kolarzy Trek Factory Racing - Stijn Devolder i Jesse Sergent. Dwukrotny triumfator Ronde van Vlaanderen prowadził niemal do samego końca, ale wtedy po trasie jak wczesnowiosenna burza przetoczył się Estończyk Gert Jõeäär (Cofidis), bijąc czas Belga o 11 sekund.

Sekundował mu Johan Le Bon z FDJ.fr, także schodząc na trasie poniżej 8 minut. Dobrze pojechał również Silvan Dillier - nowy nabytek ekipy BMC, kończąc zmagania na 5. pozycji.

Polscy kolarze nie startowali.

Wyniki prologu Driedaagse van West-Vlaanderen (2.1), Middelkerke (7 km jazda indywidualna na czas):

  1 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                       07:53
  2 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                          00:05
  3 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                       00:08
  4 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                           00:11
  5 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                               00:14
  6 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                            00:15
  7 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cyc       00:16
  8 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Jan Barta (Cze) Team NetApp - Endura                               00:17
 10 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 11 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team       00:18
 12 Dylan van Baarle (Ned) Garmin Sharp
 13 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  00:19
 14 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:20
 15 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                                00:22
 16 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                                    00:24
 18 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                                   00:25
 19 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 20 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 21 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement                 00:26
 22 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 23 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 24 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp - Endura                               00:27
 25 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam De Rijke
 26 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 27 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 28 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                  00:28
 29 Sebastien Rosseler (Bel) Veranclassic - Doltcini                   00:29
 30 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka                                    00:30
 31 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo
 32 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
 33 Tino Thömel (Ger) Team Stuttgart                                   00:31
 34 Jens Vandenbogaerde (Bel) Team 3M
 35 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol                                 00:32
 36 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 37 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                           00:33
 38 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 39 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 40 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 41 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 42 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                           00:34
 43 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 44 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 45 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
 46 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
 47 Johan Vansummeren (Bel) Garmin Sharp
 48 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                             00:35
 49 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 50 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
 51 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
 52 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano                           00:36
 53 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 54 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 55 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
 56 Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam De Rijke
 57 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
 58 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems                                00:37
 59 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 60 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
 61 Wouter Mol (Ned) Veranclassic - Doltcini
 62 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol                                    00:38
 63 Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke
 64 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 65 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
 66 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole                      00:39
 67 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 68 Johann van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                                 00:40
 69 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
 70 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 71 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke                     00:41
 72 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 73 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 74 Riccardo Stacchiotti (Ita) Vini Fantini Nippo
 75 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp - Endura
 76 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                                  00:42
 77 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                                    00:43
 78 Rick Ottema (Ned) Veranclassic - Doltcini
 79 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr
 80 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 81 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol                                   00:44
 82 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
 83 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp - Endura
 84 Jay Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 85 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
 86 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp - Endura                     00:45
 87 Kenneth Vanbilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 88 Nicolas Vereecken (Bel) Verandas Willems
 89 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 90 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 91 Ralf Matzka (Ger) Team NetApp - Endura
 92 Eduard Michael Grosu (Rom) Vini Fantini Nippo
 93 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 94 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
 95 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo                                       00:46
 96 Joeri Stallaert (Bel) Veranclassic - Doltcini
 97 Stef Van Zummeren (Bel) Team 3M                                    00:47
 98 Igor Boev (Rus) RusVelo
 99 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo
100 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                           00:48
101 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
102 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
103 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                                 00:49
104 Christophe Sleurs (Bel) Team 3M
105 Jonas Van Genechten (Bel) Lotto Belisol                            00:50
106 Michael Goolaerts (Bel) Verandas Willems
107 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits                   00:51
108 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
109 Joren Touquet (Bel) Verandas Willems
110 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp                                  00:52
111 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
112 Darijus Dzervus (Ltu) Veranclassic - Doltcini
113 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
114 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
115 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole                     00:53
116 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
117 Willem Wauters (Bel) Verandas Willems
118 Ronan van Zandbeek (Ned) Cyclingteam De Rijke
119 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
120 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
121 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp - Endura                     00:54
122 Laurent Vanden Bak (Bel) An Post - Chain Reaction
123 Alessandro Malaguti (Ita) Vini Fantini Nippo                       00:55
124 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
125 Yuma Koishi (Jpn) Vini Fantini Nippo
126 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka                                  00:56
127 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
128 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    00:57
129 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
130 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
131 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale                               00:58
132 Jelle Mannaerts (Bel) Verandas Willems
133 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement          00:59
134 Robin Stenuit (Bel) Wallonie - Bruxelles
135 Gerry Druyts (Bel) Team 3M
136 Wout Franssen (Bel) An Post - Chain Reaction
137 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
138 Christophe Prémont (Bel) Wallonie - Bruxelles
139 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
140 Pier Paolo De Negri (Ita) Vini Fantini Nippo
141 Wesley Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert                          01:00
142 Roman Maikin (Rus) RusVelo
143 Gertjan De Vos (Bel) Team 3M
144 Dylan Groenewegen (Ned) Cyclingteam De Rijke
145 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                                  01:01
146 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole
147 Max Walsleben (Ger) Team Stuttgart                                 01:02
148 Jack Cummings (Aus) Team Stuttgart
149 Kim Magnusson (Swe) Vini Fantini Nippo                             01:03
150 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                                 01:04
151 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
152 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp - Endura
153 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Team 3M                                  01:05
154 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
155 Gregory Franckaert (Bel) Team 3M
156 Tim Vanspeybroeck (Bel) Team 3M                                    01:06
157 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Belisol
158 Dex Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke
159 Tom Goovaerts (Bel) Veranclassic - Doltcini                        01:07
160 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic - Doltcini                        01:08
161 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
162 Robert-Jon Mccarthy (Aus) An Post - Chain Reaction
163 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano                             01:09
164 Christopher Muche (Ger) Team Stuttgart
165 Manabu Ishibashi (Jpn) Vini Fantini Nippo                          01:11
166 Kevin Claeys (Bel) An Post - Chain Reaction
167 Erwann Corbel (Fra) Bretagne - Seche Environnement                 01:12
168 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                                  01:13
169 Sean Downey (Irl) An Post - Chain Reaction
170 Mark McNally (GBr) An Post - Chain Reaction                        01:14
171 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continen       01:16
172 Nikodemus Holler (Ger) Team Stuttgart                              01:17
173 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
174 Leonid Krasnov (Rus) RusVelo                                       01:18
175 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole                       01:20
176 Ryan Mullen (Irl) An Post - Chain Reaction                         01:23
177 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continent       01:25
178 Alexander Krieger (Ger) Team Stuttgart
179 Kai Kautz (Ger) Team Stuttgart                                     01:27
180 Dion Beukeboom (Ned) Cyclingteam De Rijke                          01:28
181 Jack Wilson (Irl) An Post - Chain Reaction                         01:32
182 Kurt Geysen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continenta       01:34
183 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne - Seche Environnement
184 Giorgio Brambilla (Ita) Veranclassic - Doltcini                    01:39
185 Clément Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement              01:43
186 Emiel Wastyn (Bel) Verandas Willems
187 Sven Vandousselaere (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Co       01:49
188 Marcel Weber (Ger) Team Stuttgart                                  01:50
189 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Contine       01:52
190 Jérémy Burton (Bel) Verandas Willems                               01:53

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: