Tour de Langkawi 2014: etap 8

Theo Bos (Belkin) wygrał ósmy etap wyścigu. Po kolejnym finiszu z peletonu Holender wyprzedził Andrea Guardiniego (Astana) i Kenny van Hummela (Androni-Giocattoli).

34. miejsce zajął Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo).

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostał Irańczyk Mirsamad Pourseyedigolakhour (Tabriz Petrochemical).

Wyniki 8. etapu Tour de Langkawi (2.HC), Kuantan - Marang (202,6 km):

  1 Theo Bos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                         5:01:58
  2 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  3 Kenny Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli - Venezuela
  4 Michael Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo
  5 Robert Forster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
  6 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
  7 Daniel Klemme (Ger) Synergy Baku Cycling Project
  8 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
  9 Francesco Chicchi (Ita) Yellow Fluo
 10 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 11 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 12 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 13 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge
 14 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 15 Alexsandr Porsev (Rus) Team Katusha
 16 Matt Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project
 17 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 18 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team
 19 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro Cycling Team
 20 Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia
 21 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka
 22 Burr Ho (HKg) Hong Kong - China
 23 Heksa Priya Prasetya (Ina) Indonesia
 24 Esteban Chaves (Col) Orica Greenedge
 25 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 26 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 27 Lex Nederlof (Ned) CCN Cycling Team
 28 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
 29 Leonardo Duque (Col) Colombia
 30 Mohd Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team
 31 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 32 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
 33 Luigi Miletta (Ita) Yellow Fluo
 34 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 35 Jeffry Romero (Col) Colombia
 36 Yonnatta Monsalve (Ven) Yellow Fluo
 37 Chao Hua Xue (Chn) Giant-Champion System Pro
 38 Aiman Cahyadi (Ina) Indonesia
 39 Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 40 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro
 41 Lok Chun Wu (HKg) Hong Kong - China
 42 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia
 43 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 44 Mohd Saiful Anuar Aziz (Mas) Terengganu Cycling Team
 45 Jacques J.V. Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 46 John Ebsen (Den) CCN Cycling Team
 47 Agung Ali Sahbana (Ina) Indonesia
 48 Tural Isgandarov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 49 Mohd Adiq Othman (Mas) Terengganu Cycling Team
 50 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 51 Ariya Phounsavath (Lao) CCN Cycling Team
 52 Hari Fitrianto (Ina) CCN Cycling Team
 53 Alexsandr Rybakov (Rus) Team Katusha
 54 Isaac Bolivar (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
 55 Damien Howson (Aus) Orica Greenedge
 56 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 57 Jing Yang (Chn) Giant-Champion System Pro
 58 Robin Manulang (Ina) Indonesia
 59 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
 60 Kwong Lau (HKg) Hong Kong - China
 61 Jason Christie (NZl) CCN Cycling Team
 62 Danill Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 63 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 64 Michael Valgren (Den) Tinkoff-Saxo
 65 Tsgabu Grmay (Eth) MTN - Qhubeka
 66 Gianni Bellini (Ita) Yellow Fluo
 67 Roberto De Patre (Ita) Yellow Fluo
 68 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 69 Duber Quintero (Col) Colombia
 70 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
 71 Yihui NI (Chn) Giant-Champion System Pro                         01:31
 72 Aldi Afriani (Ina) Indonesia
 73 Rick Flens (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 74 Abdul Rashid Ibrahim (Mas) Malaysia                              01:38
 75 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
 76 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli - Venezuela
 77 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 78 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team                     01:54
 79 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 80 Alexsandar Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
 81 Carlos Quintero (Col) Colombia
 82 Ching Yin Mow (HKg) Hong Kong - China                            01:56
 83 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 84 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team           02:02
 85 Ghaffari Vahid (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 86 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 87 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
 88 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 89 Amir Kolahdozhagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 90 Zhi Hui Jiang (Chn) Giant-Champion System Pro
 91 M Pourseyedigolakhour (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 92 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 93 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                            02:52
 94 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
 95 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
 96 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro Cycling Team                      03:12
 97 Samuel Bewley (NZl) Orica Greenedge
 98 Bambang Suryadi (Ina) Indonesia
 99 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
100 Patrick Lane (Aus) Synergy Baku Cycling Project
101 Behnam Khalilikhosroshahi (IRI) Tabriz Petrochemical Team        03:36
102 Cameron Bayly (Aus) OCBC Singapore                               03:50
103 Eric Sheppard (Aus) OCBC Singapore
104 Dene Thomas Rogers (NZl) OCBC Singapore
105 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore                              03:50
106 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia
107 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
108 Mohd Nur Rizuan Zainal (Mas) Malaysia
109 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong - China
110 Siu Wai Ko (HKg) Hong Kong - China
111 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
112 Michael Schweizer (Ger) Synergy Baku Cycling Project
DNF Christophe Kern (Fra) Team Europcar
DNF Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro
DNS Thomas Rabou (Ned) OCBC Singapore

Klasyfikacja po 8. etapie:

  1 M Pourseyedigolakhour (IRI) Tabriz Petrochemical Team         30:19:00
  2 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka                                00:08
  3 Isaac Bolivar (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling                 00:11
  4 Esteban Chaves (Col) Orica Greenedge                             00:20
  5 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha                                00:36
  6 Jacques J.V. Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                        00:40
  7 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                  00:52
  8 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela          01:09
  9 Ghaffari Vahid (IRI) Tabriz Petrochemical Team                   01:27
 10 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                               01:41
 11 Carlos Quintero (Col) Colombia                                   01:46
 12 Yonnatta Monsalve (Ven) Yellow Fluo                              02:14
 13 John Ebsen (Den) CCN Cycling Team                                02:33
 14 Amir Kolahdozhagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team                03:03
 15 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha                                   03:09
 16 Ariya Phounsavath (Lao) CCN Cycling Team                         03:39
 17 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling               03:47
 18 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                                 03:52
 19 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             04:11
 20 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar                              04:38
 21 Duber Quintero (Col) Colombia                                    04:47
 22 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela            04:57
 23 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela             05:33
 24 Eric Sheppard (Aus) OCBC Singapore                               05:59
 25 Leonardo Duque (Col) Colombia                                    06:04
 26 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team           07:40
 27 Hari Fitrianto (Ina) CCN Cycling Team                            09:26
 28 Alexsandr Rybakov (Rus) Team Katusha                             10:22
 29 Mohd Adiq Othman (Mas) Terengganu Cycling Team                   10:35
 30 Patrick Lane (Aus) Synergy Baku Cycling Project                  10:42
 31 Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia                           11:06
 32 Jeffry Romero (Col) Colombia                                     11:44
 33 Jason Christie (NZl) CCN Cycling Team                            11:51
 34 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                            12:03
 35 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team                    12:08
 36 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                               12:34
 37 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong - China                          12:39
 38 Burr Ho (HKg) Hong Kong - China                                  12:49
 39 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 40 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore                              12:58
 41 Aiman Cahyadi (Ina) Indonesia                                    13:48
 42 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro                    14:03
 43 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team
 44 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                 15:00
 45 Mohd Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team               15:02
 46 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia                              15:40
 47 Tural Isgandarov (Aze) Synergy Baku Cycling Project              16:15
 48 Tsgabu Grmay (Eth) MTN - Qhubeka                                 16:50
 49 Luigi Miletta (Ita) Yellow Fluo                                  17:02
 50 Agung Ali Sahbana (Ina) Indonesia                                17:27
 51 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela               17:40
 52 Zhi Hui Jiang (Chn) Giant-Champion System Pro
 53 Lex Nederlof (Ned) CCN Cycling Team                              18:08
 54 Michael Valgren (Den) Tinkoff-Saxo                               19:06
 55 Chao Hua Xue (Chn) Giant-Champion System Pro                     19:19
 56 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                             19:39
 57 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro Cycling Team                      19:54
 58 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                              20:07
 59 Jing Yang (Chn) Giant-Champion System Pro                        20:38
 60 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                            20:56
 61 Theo Bos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                           20:58
 62 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                           21:05
 63 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team                          21:12
 64 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 65 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                    21:19
 66 Daniel Klemme (Ger) Synergy Baku Cycling Project                 21:20
 67 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge                              21:27
 68 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 21:42
 69 Robert Forster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling                21:53
 70 Bambang Suryadi (Ina) Indonesia                                  21:54
 71 Dene Thomas Rogers (NZl) OCBC Singapore                          22:01
 72 Francesco Chicchi (Ita) Yellow Fluo                              22:04
 73 Roberto De Patre (Ita) Yellow Fluo                               22:33
 74 Siu Wai Ko (HKg) Hong Kong - China                               22:53
 75 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling                 23:07
 76 Kenny Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli - Venezuela            23:21
 77 Mohd Saiful Anuar Aziz (Mas) Terengganu Cycling Team             23:22
 78 Damien Howson (Aus) Orica Greenedge                              23:52
 79 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli - Venezuela           24:10
 80 Matt Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project                24:37
 81 Alexsandr Porsev (Rus) Team Katusha
 82 Mohd Nur Rizuan Zainal (Mas) Malaysia                            24:38
 83 Michael Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo                                 25:11
 84 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro Cycling Team                       25:43
 85 Danill Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                            26:17
 86 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia                                    26:27
 87 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team                   26:44
 88 Alexsandar Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team                       26:58
 89 Robin Manulang (Ina) Indonesia                                   27:36
 90 Michael Schweizer (Ger) Synergy Baku Cycling Project             27:57
 91 Heksa Priya Prasetya (Ina) Indonesia                             27:58
 92 Cameron Bayly (Aus) OCBC Singapore                               28:11
 93 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team                  28:26
 94 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team                        28:57
 95 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project                 29:53
 96 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  30:23
 97 Behnam Khalilikhosroshahi (IRI) Tabriz Petrochemical Team        30:28
 98 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            30:37
 99 Ching Yin Mow (HKg) Hong Kong - China                            30:43
100 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
101 Lok Chun Wu (HKg) Hong Kong - China                              30:57
102 Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                  32:11
103 Aldi Afriani (Ina) Indonesia                                     32:17
104 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                            34:59
105 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                             35:09
106 Abdul Rashid Ibrahim (Mas) Malaysia                              36:10
107 Kwong Lau (HKg) Hong Kong - China                                36:18
108 Yihui NI (Chn) Giant-Champion System Pro                         40:27
109 Samuel Bewley (NZl) Orica Greenedge                              40:56
110 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team                           43:13
111 Rick Flens (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                         43:55
112 Gianni Bellini (Ita) Yellow Fluo                                 47:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: