Le Samyn des Dames 2014: triumf Johansson, ładny występ Niewiadomej

Szwedka Emma Johansson (Orica-AIS) po sprincie z peletonu wygrała trzecią edycję belgijskiego klasyku kobiet - Le Samyn des Dames.

Drugie miejsce wywalczyła reprezentantka RPA Ashleigh Moolman (Hitec Products), a trzecie Belgijka Sofie De Vuyst (Futurumshop-Zannata).

17. miejsce wywalczyła Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv Women Cycling Team).

Wyścig składał się z 45-kilometrowego odcinka i czterech 21-kilometrowych rund. Szczęścia w pierwszej fazie imprezy próbowała Vera Koedooder (Bigla Cycling Team), ale jej akcję skasowano po 35 kilometrach. Tempo na rundach było bardzo mocne, sporo zawodniczek miało kłopoty z utrzymaniem się w grupie. Pojedyncze ataki nie przynosiły efektów i były szybko kasowane.

Większą akcję na dwa kółka przed końcem próbowały zawiązać Jessie Daams (Boels Dolmans), Anna van der Breggen (Rabo Liv), Chloe Hosking (Hitec Products) oraz Maaike Polspoel (Giant-Shimano), jednak nie zyskały nic oprócz naciągnięcia grupy.

Ostatni sprint na trasie wygrała Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv). Chwilę potem do ataku ruszyła Elise Delzenne (Specialized-lululemon), uzyskując przewagę 30 sekund. Peleton podzielił się, do uciekającej Francuzki dojechała jego pierwsza część, w której u boku wszystkich czołowych zawodniczek jechała też Niewiadoma.

7 kilometrów przed metą grupy połączyły się. Zawodniczki nie chciały czekać do sprintu - liczne ataki co chwila wstrząsały pędzącym peletonem. O zwycięstwie zadecydował jednak sprint, z którego zwycięsko wyszła Emma Johansson (Orica-AIS), pokonując Molman i De Vuyst.

Na wysokim 17. miejscu finiszowała jedyna reprezentantka Polski - Katarzyna Niewiadoma. Zmagania ukończyło 99 zawodniczek.

Wyniki Le Samyn des Dames 2014 (1.2), Quaregnon - Dour (111,5 km):

1 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS                              02:48:25
2 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Hitec Products
3 Sofie De Vuyst (Bel) Futurumshop.nl - Zannata
4 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
5 Maaike Polspoel (Bel) Team Giant-Shimano
6 Maura Kinsella (USA) USA National Team
7 Amy Pieters (Ned) Team Giant-Shimano
8 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products
9 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
10 Joanne Kiesanowski (NZl) Tibco / To The Top
11 Latoya Brulee (Bel) Futurumshop.nl - Zannata
12 Claudia Häusler (Ger) Team Giant-Shimano
13 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda
14 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies
15 Kaat Hannes (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro - Duo
16 Aude Biannic (Fra) Lointek
17 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv Women Cycling Team
18 Chloe Hosking (Aus) Hitec Products
19 Daniela Gass (Ger) Autoglas Wetteren Cycling Team
20 Emily Collins (NZl) Wiggle Honda
21 Annelies Van Doorslaer (Bel) Futurumshop.nl - Zannata
22 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team
23 Celine Van Severen (Bel) Lotto Belisol Ladies
24 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
25 Tiffany Cromwell (Aus) Specialized - Lululemon
26 Sarah Roy (Aus) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
27 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
28 Samantha Schneider (USA) Tibco / To The Top
29 Audrey Cordon (Fra) Hitec Products
30 Lauren Stephens (USA) Tibco / To The Top
31 Iris Slappendel (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
32 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Lointek
33 Trixi Worrack (Ger) Specialized - Lululemon
34 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
35 Jermaine Post (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
36 Carmen Small (USA) Specialized - Lululemon
37 Elise Delzenne (Fra) Specialized - Lululemon
38 Joanne Hogan (Aus) Bigla Cycling Team
39 Annelies Dom (Bel) Futurumshop.nl - Zannata
40 Jessy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro - Duo               00:10
41 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86            00:12
42 Janine Van Der Meer (Ned) Futurumshop.nl - Zannata               00:20
43 Marion Rousse (Fra) Lotto Belisol Ladies                         00:25
44 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - AIS
45 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS
46 Alexis Ryan (USA) USA National Team
47 Sara Mustonen (Swe) Team Giant-Shimano
48 Floortje Mackaij (Ned) Team Giant-Shimano                        00:30
49 Vera Koedooder (Ned) Bigla Cycling Team
50 Amélie Rivat (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
51 Valerie Demey (Bel) Keukens Redant Cycling Team
52 Bianca Van Den Hoek (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
53 Claire Thomas (GBr) Velosport Pasta Montegrappa
54 Carlee Taylor (Aus) Orica - AIS
55 Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Belisol Ladies
56 Alice Algisi (Ita) Astana Bepink Womens Team
57 Alice Maria Arzuffi (Ita) Astana Bepink Womens Team
58 Hanna Nilsson (Swe) Autoglas Wetteren Cycling Team               00:40
59 Shana Van Glabeke (Bel) Autoglas Wetteren Cycling Team
60 Taryn Heather (Aus) Bigla Cycling Team
61 Sabrina Stultiens (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team              02:10
62 Nina Kessler (Ned) Boels Dolmans Cycling Team                    02:30
63 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
64 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
65 Jessie Maclean (Aus) Orica - AIS
66 Demi De Jong (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
67 Brianna Walle (USA) USA National Team
68 Fanny Riberot (Fra) Lointek
69 Charlotte Bravard (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
70 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
71 Chantal Blaak (Ned) Specialized - Lululemon
72 Lauren Komanski (USA) USA National Team
73 Dobrynina Kseniia (Rus) Astana Bepink Womens Team
74 Anika Todd (Can) Tibco / To The Top
75 Kim De Baat (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
76 Nicole Vernhout (Ned) Swaboladies.nl
77 Evy Kuijpers (Ned) Futurumshop.nl - Zannata
78 Sarah Inghelbrecht (Bel) Wielerclub De Sprinters Malderen
79 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Belisol Ladies
80 Lucy Coldwell (GBr) Velosport Pasta Montegrappa
81 Wiranda Spoor (Ned) Jan Van Arckel
82 Lydia Boylan (Irl) Velosport Pasta Montegrappa
83 Sandra Weiss (Swi) Bigla Cycling Team
84 Katarína Hranaiová (Cze) Bigla Cycling Team
85 Melanie Späth (Irl) Team Rytger
86 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
87 Natasja Nieuwenhuizen (Ned) Endura Lady Force
88 Demmy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro - Duo
89 Judith Bloem (Ned) Jan Van Arckel
90 Nathalie Verschelden (Bel) Keukens Redant Cycling Team
91 Marjolein Claessen (Ned) Endura Lady Force
92 Jane Barr (GBr) Scotland
93 Molly Meyvisch (Bel) Lotto Belisol Ladies
94 Nike Berckeringh (Ned) Jan Van Arckel
95 Kirsten Peetoom (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
96 Nel De Crits (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro - Duo
97 Elke Bolangier (Bel) Autoglas Wetteren Cycling Team
98 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) Poitou-Charentes.Futuroscope.86
99 Steffi Lodewyks (Bel) Keukens Redant Cycling Team
100 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Lointek
101 Liesbeth Verbiest (Bel) Mixte Team 1 Napoleon Games
102 Rikke L?nne (Den) Team Rytger
103 Michelle Geoghegan (Irl) Endura Lady Force
104 Marleen Pardon (Ned) Swaboladies.nl
105 Kerry Macphee (GBr) Scotland
106 Lensy Debboudt (Bel) Keukens Redant Cycling Team
107 Anna Knauer (Ger) Rabo Liv Women Cycling Team
108 Amanda Miller (USA) Tibco / To The Top
109 Dana Lodewyks (Bel) Keukens Redant Cycling Team
110 Kyara Stijns (Ned) Team Giant-Shimano
111 Simona Frapporti (Ita) Astana Bepink Womens Team
112 Beatrice Bartelloni (Ita) Wiggle Honda
113 Karen Elzing (Ned) Jan Van Arckel
114 Jasmine Dotti (Ita) Velosport Pasta Montegrappa
115 Sofie Van Horik (Ned) Swaboladies.nl

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: