Tour de Langkawi 2014: etap 6

Holenderski sprinter Kenny van Hummel (Androni-Giocattoli) wygrał po finiszu z peletonu szósty odcinek malezyjskiego touru. Na drugim miejscu przyjechał Aidis Kruopis (Orica-GreenEdge), a trzecim Ken Hanson (UnitedHealthcare).

Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) zajął w peletonie 71. miejsce.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostał Irańczyk Mirsamad Pourseyedigolakhour (Tabriz Petrochemical).

Wyniki 6. etapu Tour de Langkawi (2.HC), Melaka - Pontian (199 km):

  1 Kenny Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli - Venezuela          4:29:46
  2 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
  3 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
  4 Robert Forster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
  5 Michael Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo
  6 Francesco Chicchi (Ita) Yellow Fluo
  7 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  8 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
  9 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
 10 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
 11 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 12 Chao Hua Xue (Chn) Giant-Champion System Pro
 13 Theo Bos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 14 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 15 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 16 Behnam Khalilikhosroshahi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 17 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team
 18 Matt Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project
 19 Burr Ho (HKg) Hong Kong - China
 20 Junrong Ho (Sin) OCBC Singapore
 21 Bambang Suryadi (Ina) Indonesia
 22 Zhi Hui Jiang (Chn) Giant-Champion System Pro
 23 Siu Wai Ko (HKg) Hong Kong - China
 24 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 25 Roberto De Patre (Ita) Yellow Fluo
 26 Lex Nederlof (Ned) CCN Cycling Team
 27 Jeffry Romero (Col) Colombia
 28 Leonardo Duque (Col) Colombia
 29 Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia
 30 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 31 Tural Isgandarov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 32 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 33 Mohd Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team
 34 Robin Manulang (Ina) Indonesia
 35 Jason Christie (NZl) CCN Cycling Team
 36 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro
 37 Daniel Klemme (Ger) Synergy Baku Cycling Project
 38 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling
 39 Jacques J.V. Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 40 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia
 41 Aiman Cahyadi (Ina) Indonesia
 42 Heksa Priya Prasetya (Ina) Indonesia
 43 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 44 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
 45 Ghaffari Vahid (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 46 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka
 47 Esteban Chaves (Col) Orica Greenedge
 48 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 49 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
 50 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 51 Carlos Quintero (Col) Colombia
 52 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong - China
 53 Abdul Rashid Ibrahim (Mas) Malaysia
 54 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 55 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro
 56 M Pourseyedigolakhour (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 57 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 58 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team
 59 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 60 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro Cycling Team
 61 John-Lee Augustyn (RSA) MTN - Qhubeka
 62 Michael Valgren (Den) Tinkoff-Saxo
 63 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela
 64 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
 65 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
 66 Aldi Afriani (Ina) Indonesia
 67 Alexsandr Porsev (Rus) Team Katusha
 68 Hari Fitrianto (Ina) CCN Cycling Team
 69 Eric Sheppard (Aus) OCBC Singapore
 70 Mohd Saiful Anuar Aziz (Mas) Terengganu Cycling Team
 71 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 72 Ching Yin Mow (HKg) Hong Kong - China
 73 John Ebsen (Den) CCN Cycling Team
 74 Yihui NI (Chn) Giant-Champion System Pro
 75 Patrick Lane (Aus) Synergy Baku Cycling Project
 76 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 77 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore
 78 Luigi Miletta (Ita) Yellow Fluo
 79 Isaac Bolivar (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling
 80 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
 81 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 82 Ariya Phounsavath (Lao) CCN Cycling Team
 83 Mohd Adiq Othman (Mas) Terengganu Cycling Team
 84 Alexsandr Rybakov (Rus) Team Katusha
 85 Robinson Chalapud (Col) Colombia
 86 Jing Yang (Chn) Giant-Champion System Pro
 87 Kwong Lau (HKg) Hong Kong - China
 88 Amir Kolahdozhagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 89 Yonnatta Monsalve (Ven) Yellow Fluo
 90 Michael Schweizer (Ger) Synergy Baku Cycling Project
 91 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 92 Danill Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 93 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 94 Duber Quintero (Col) Colombia
 95 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 96 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 97 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia
 98 Alexsandar Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team                       00:12
 99 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team           00:16
100 Mohd Nur Rizuan Zainal (Mas) Malaysia
101 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
102 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                            00:20
103 Agung Ali Sahbana (Ina) Indonesia                                00:34
104 Lok Chun Wu (HKg) Hong Kong - China                              00:36
105 Gianni Bellini (Ita) Yellow Fluo
106 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli - Venezuela
107 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             00:44
108 Dene Thomas Rogers (NZl) OCBC Singapore
109 Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                  01:16
110 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro Cycling Team
111 Tsgabu Grmay (Eth) MTN - Qhubeka                                 01:19
112 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
113 Damien Howson (Aus) Orica Greenedge                              01:23
114 Samuel Bewley (NZl) Orica Greenedge                              01:34
115 Rick Flens (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                         01:38
116 Cameron Bayly (Aus) OCBC Singapore
117 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
118 Thomas Rabou (Ned) OCBC Singapore                                01:38
119 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
120 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                             01:42

Klasyfikacja po 6. etapie

  1 M Pourseyedigolakhour (IRI) Tabriz Petrochemical Team         19:43:50
  2 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka                                00:08
  3 Isaac Bolivar (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling                 00:11
  4 Esteban Chaves (Col) Orica Greenedge                             00:20
  5 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha                                00:36
  6 Jacques J.V. Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                        00:40
  7 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                  00:52
  8 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela          01:09
  9 Ghaffari Vahid (IRI) Tabriz Petrochemical Team                   01:27
 10 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                               01:41
 11 Carlos Quintero (Col) Colombia                                   01:46
 12 Yonnatta Monsalve (Ven) Yellow Fluo                              02:20
 13 John Ebsen (Den) CCN Cycling Team                                02:33
 14 Amir Kolahdozhagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team                02:48
 15 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha                                   03:09
 16 Ariya Phounsavath (Lao) CCN Cycling Team                         03:24
 17 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             03:44
 18 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling               03:47
 19 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                                 03:52
 20 Duber Quintero (Col) Colombia                                    04:33
 21 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar                              04:38
 22 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela            04:57
 23 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team           04:58
 24 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela             05:33
 25 Eric Sheppard (Aus) OCBC Singapore                               05:51
 26 Leonardo Duque (Col) Colombia                                    06:08
 27 John-Lee Augustyn (RSA) MTN - Qhubeka                            08:05
 28 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore                              08:57
 29 Hari Fitrianto (Ina) CCN Cycling Team                            09:26
 30 Alexsandr Rybakov (Rus) Team Katusha                             10:07
 31 Mohd Adiq Othman (Mas) Terengganu Cycling Team                   10:35
 32 Patrick Lane (Aus) Synergy Baku Cycling Project                  10:42
 33 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro                       10:53
 34 Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia                           11:06
 35 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge                            11:09
 36 Jeffry Romero (Col) Colombia                                     11:44
 37 Robinson Chalapud (Col) Colombia
 38 Jason Christie (NZl) CCN Cycling Team                            11:51
 39 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team                     11:54
 40 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                               12:02
 41 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team                    12:08
 42 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               12:34
 43 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 44 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong - China                          12:39
 45 Burr Ho (HKg) Hong Kong - China                                  12:49
 46 Aiman Cahyadi (Ina) Indonesia                                    13:33
 47 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                 13:53
 48 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro                    14:03
 49 Mohd Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team               15:02
 50 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia                              15:08
 51 Jing Yang (Chn) Giant-Champion System Pro                        15:09
 52 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro Cycling Team                      15:58
 53 Tural Isgandarov (Aze) Synergy Baku Cycling Project              16:15
 54 Bambang Suryadi (Ina) Indonesia                                  16:25
 55 Tsgabu Grmay (Eth) MTN - Qhubeka                                 16:35
 56 Agung Ali Sahbana (Ina) Indonesia                                16:55
 57 Luigi Miletta (Ita) Yellow Fluo                                  17:02
 58 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli - Venezuela               17:40
 59 Zhi Hui Jiang (Chn) Giant-Champion System Pro                    17:42
 60 Lex Nederlof (Ned) CCN Cycling Team                              18:08
 61 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                              18:21
 62 Michael Valgren (Den) Tinkoff-Saxo                               18:29
 63 Chao Hua Xue (Chn) Giant-Champion System Pro                     19:19
 64 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                             19:39
 65 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                              20:07
 66 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                            21:02
 67 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                           21:05
 68 Thomas Rabou (Ned) OCBC Singapore                                21:08
 69 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team                          21:12
 70 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 71 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 72 Theo Bos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                           21:18
 73 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling                    21:19
 74 Daniel Klemme (Ger) Synergy Baku Cycling Project                 21:20
 75 Behnam Khalilikhosroshahi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 76 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 21:27
 77 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge                              21:33
 78 Robert Forster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling                21:53
 79 Dene Thomas Rogers (NZl) OCBC Singapore                          22:01
 80 Francesco Chicchi (Ita) Yellow Fluo                              22:04
 81 Roberto De Patre (Ita) Yellow Fluo                               22:18
 82 Siu Wai Ko (HKg) Hong Kong - China                               22:53
 83 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling                 23:07
 84 Mohd Saiful Anuar Aziz (Mas) Terengganu Cycling Team             23:22
 85 Damien Howson (Aus) Orica Greenedge
 86 Kenny Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli - Venezuela            23:25
 87 Cameron Bayly (Aus) OCBC Singapore                               23:28
 88 Junrong Ho (Sin) OCBC Singapore                                  23:29
 89 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli - Venezuela           23:55
 90 Matt Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project                24:37
 91 Alexsandr Porsev (Rus) Team Katusha
 92 Mohd Nur Rizuan Zainal (Mas) Malaysia                            24:38
 93 Michael Kolar (Svk) Tinkoff-Saxo                                 25:11
 94 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro Cycling Team                       25:43
 95 Danill Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                            26:02
 96 Alexsandar Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team                       26:14
 97 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia                                    26:27
 98 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team                   26:29
 99 Ching Yin Mow (HKg) Hong Kong - China                            27:27
100 Robin Manulang (Ina) Indonesia                                   27:36
101 Michael Schweizer (Ger) Synergy Baku Cycling Project             27:57
102 Heksa Priya Prasetya (Ina) Indonesia                             27:58
103 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team                  28:26
104 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team                        28:57
105 Abdul Rashid Ibrahim (Mas) Malaysia                              29:00
106 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project                 30:02
107 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            30:11
108 Aldi Afriani (Ina) Indonesia                                     30:16
109 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                             30:17
110 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  30:23
111 Lok Chun Wu (HKg) Hong Kong - China                              30:42
112 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                            31:27
113 Dennis Van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                  31:39
114 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                             32:20
115 Kwong Lau (HKg) Hong Kong - China                                35:48
116 Samuel Bewley (NZl) Orica Greenedge                              36:07
117 Yihui NI (Chn) Giant-Champion System Pro                         37:01
118 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team                           37:44
119 Rick Flens (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                         38:23
120 Gianni Bellini (Ita) Yellow Fluo                                 47:47

fot. BettiniPhoto

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: