Kategorie: Kolarstwo torowe

Torowe Mistrzostwa Świata 2014: Hammer wygrywa omnium kobiet, trzecie złoto Vogel i Pervisa

Trzecie złoto Vogel, Pervis ze złotem w sprincie, Hammer mistrzynią w omnium kobiet, Pawłowska na 6. miejscu

Ostatni dzień mistrzostw świata w kolumbijskim Cali to finały sprintu mężczyzn i omnium kobiet, Rozegrano też madison i keirin pań.

Po raz ostatni startowali też reprezentanci Polski. W rywalizacji w omnium Katarzyna Pawłowska zajęła 3. miejsce w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, 10. w scratchu i 13. w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego. Dało jej to 6. pozycję w klasyfikacji generalnej całej konkurencji.

W keirinie pań triumfowała Niemka Kristina Vogel, zdobywając swój trzeci złoty medal tych mistrzostw. Srebro przypadło Annie Meares, a brąz Brytyjce Becky James.

Złoto w madisonie panów wywalczyli reprezentanci Hiszpanii – David Muntaner i Alberto Torres – przed Czechami – Martinem Blachą i Vojtechem Haceckym – oraz Szwajcarami – Stefanem Kuengiem i Therym Schirem.

Złoto w sprincie padło łupem Francuza Francoisa Pervisa, który w finałowej rozgrywce pokonał Niemca Stefana Bottichera. Brąz zgarnął Rosjanin Denis Dmitriev. To już trzeci złoty medal Francuza, który wcześniej najlepszy okazał się w keirinie i wyścigu na kilometr.

Tour de Romandie 2024: etap 1. Dorian Godon wygrywa, dublet Decathlonu

Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.

24 kwietnia 2024, 17:29

Majka i Aniołkowski na liście do Giro d’Italia | Zaproszenie na Downhill City Tour

Dzień Tobiasa Lunda Andresena w Tour of Türkiye. Jai Hindlej pozostanie w Bora-hansgrohe. Wyniki i wiadomości ze środy, 24 kwietnia.

24 kwietnia 2024, 16:09

Tour de Romandie 2024: prolog. Maikel Zijlaard niespodziewanym zwycięzcą

Holender Maikel Zijlaard wygrał w Payerne prolog 77. edycji szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie.

23 kwietnia 2024, 20:26

Trasa ORLEN Wyścig Narodów | Giovanni Lonardi prowadzi w Tour of Türkiye

"Atomówki" przed startem w Gracia. Isaac del Toro w UAE Team do 2029 roku . Liane Lippert rozpoczyna sezon. Wiadomości…

23 kwietnia 2024, 16:23

Liege-Bastogne-Liege 2024. Kwiatkowski i Pidcock w formie, ale bez wyniku

Forma jest, ale wyniku w Liege brak. Michał Kwiatkowski i Tom Pidcock po Liege-Bastogne-Liege i Ardeńskich Klasykach.

23 kwietnia 2024, 13:33

Kopecky rezygnuje z Tour de France | Max Kanter wygrywa w Tour of Türkiye

Lefevere chce Evenepoela na starcie Ronde. Intergiro wraca na Giro d’Italia. Wiadomości i wyniki z poniedziałku, 22 kwietnia.

22 kwietnia 2024, 20:53