Kolejne zmiany w programie czasówki Giro d'Italia 2014

Trasa 12. etapu tegorocznego Giro d'Italia została zaktualizowana po raz drugi od październikowej oficjalnej prezentacji. Organizatorzy wyścigu zaprezentowali dziś ostateczny przebieg jazdy indywidualnej na czas, która na półmetku wyścigu poprowadzi z Barbaresco do Barolo.

Pierwotnie trasa liczyć miała 46 kilometrów i w przeważającej większości prowadzić nizinnymi terenami, dopiero w końcówce wjeżdżając na wzgórza znane z uprawy winorośli. Władze Piemontu nie chciały jednak by tak ważna impreza ominęła słynne rejony winnic i uzgodniły z organizatorami zmiany trasy. Pojawić się miało więcej wzniesień, a trasa  zostać skrócona o 3 kilometry.

Dziś RCS SPort przedstawił profil i ostateczną trasę jazdy na czas. Etap liczył będzie 41,9 km, a w pierwszej części kolarze zmierzą  się  ze wspinaczką pod Boscasso.12e giro14Pierwsze 12 kilometrów prowadziło będzie pod górę, początkowo delikatnie, cięższe są ostatnie 3 kilometry na szczyt premii 4. kategorii w Boscasso. Zjazd jest szybki - bardzo techniczny do Manery, potem długie i proste odcinki zawiodą do miasta Alba. Stamtąd kolejny płaski odcinek poprzedzi wjazd pod Castiglione Falletto. Podjazd wygląda niegroźnie, jednak organizatorzy zapowiadają, że jego fragmenty są niezwykle strome. Następny techniczny spadek prowadzi do finałowego podjazdu, liczącego nieco ponad kilometr.

Podczas 97. edycji włoskiego Grand Touru zawodników czekają trzy etapy walki z czasem – jazda drużynowa na czas w Belfaście, 12. etap, czyli zmieniona czasówka oraz górska wspinaczka na Cime Grappa (26,8 km) w ostatnim tygodniu.

fot. Lapresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: