Clasica de Almeria 2014

Sam Bennett (Team NetApp-Endura) wygrał 29. edycję wyścigu rozgrywanego wokół hiszpańskiej Almerii. Młody Irlandczyk okazał się najlepszy w sprincie z 18-osobowej grupy, która oderwała się od peletonu i rozegrała między sobą finisz o zwycięstwo.

7. miejsce wywalczył Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).

Do ucieczki na początku płaskiej 178-kilometrowej trasy zabrali się Edwig Cammaerts (Cofidis), Raul Alarcón (Louletano - Dunas Douradas), Jesus Ezquerra (ActiveJet Team), Ricardo Mestre (Efapel-Glassdrive), Byron Guamá (Reprezentacja Ekwadoru) i Igor Merino (Burogs BH).

Ucieczka nie zdołała zdziałać nic znaczącego - peleton toczył się pewnie, utrzymując dwuminutową różnicę. 52 kilometry przed metą śmiałków wchłonięto, jednak zawodnicy w peletonie nie wykazywali ochoty do ataku.

Zmiany zaszły na ostatnich 20 kilometrach - grupa podzieliła się, a na czele zostało około 20 kolarzy. Wśród nich znalazło się aż trzech przedstawicieli ekipy CCC Polsat Polkowice - Tomasz Marczyński, Davide Rebellin i Bartłomiej Matysiak. W czołówce kręcili też Alejandro Valverde, Jose Joaquin Rojas, Juan Jose Lobato i Pablo Lastras (Movistar Team), David Arroyo, Lluis Guillermo Mas i Davide Vigano (Caja Rural-Seguros RGA), Łukasz Bodnar (ActiveJet Team), Jerome Coppel, Stephane Poulhies, Luis Angel Mate (Cofidis), Tiago Machado, Sam Bennett, Iker Camano i Erik Rowsell (Team NetApp-Endura).

Grupa rozegrała między sobą finisz, a najszybszy okazał się młody Irlandczyk Sam Bennett, pokonując Hiszpana Lobato i Włocha Vigano. Na siódmy miejscu, jak przed rokiem, finiszował Matysiak.

fot. Team NetApp-Endura

Wyniki Clasica de Almeria 2014 (1.1), Almeria - Almeria (178 km):

  1 Sam Bennett (Irl) Team Netapp - Endura                         4:21:33
  2 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
  3 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros RGA
  4 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
  5 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  6 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                       00:02
  7 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
  8 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
  9 Tiago Machado (Por) Team Netapp - Endura                         00:06
 10 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 11 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 12 Łukasz Bodnar (Pol) Activejet Team
 13 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 14 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 15 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team Netapp - Endura
 16 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 17 Erick Rowsell (GBr) Team Netapp - Endura                         00:13
 18 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice                     00:53
 19 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                         01:00
 20 Rafael Silva (Por) Efapel - Glassdrive                           02:42
 21 Carlos Ivan Oyarzun Guinez (Chi) Efapel - Glassdrive
 22 Filipe Duarte Sousa Cardoso (Por) Efapel - Glassdrive
 23 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                      02:44
 24 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 25 Raul Alarcon Garcia (Spa) Louletano - Dunas Douradas
 26 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team
 27 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 28 Víctor De La Parte (Spa) Efapel - Glassdrive
 29 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 30 Ibai Salas (Spa) Burgos-BH                                       02:58
 31 Emanuel Piaskowy (Pol) Activejet Team
 32 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team                             03:03
 33 Salvador Guardiola Tora (Spa) Pinoroad                           03:36
 34 Raul Garcia De Mateo Rubio (Spa) Louletano - Dunas Douradas
 35 Martin Lestido (Spa)
 36 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 37 Micael Isidoro (Por) Louletano - Dunas Douradas
 38 Victor Martin Hernandez (Spa) Burgos-BH
 39 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 40 José Joao Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp - Endura
 41 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Euskadi
 42 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 43 Vicente Garcia De Mateos Rubio (Spa) Louletano - Dunas Douradas
 44 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskadi
 45 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp - Endura
 46 Frantisek Padour (Cze) Team Netapp - Endura
 47 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 48 Higinio Fernandez (Spa) Team Ecuador
 49 Bruno Duarte Ferreira Silva (Por) Efapel - Glassdrive
 50 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 51 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 52 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 53 Jorge Martin Montenegro (Arg) Louletano - Dunas Douradas
 54 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 55 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 56 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                     05:32
 57 Tomasz Mickiewicz (Pol) Activejet Team
 58 Samuel Nicolás (Spa)
 59 Francisco Javier Moreno Allue (Spa) Louletano - Dunas Douradas
 60 Rui Vinhas (Por) Louletano - Dunas Douradas
 61 Eugeniu Cozonac (Mda) Louletano - Dunas Douradas
 62 Haritz Orbe Urrutia (Spa) Euskadi
 63 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi
 64 Bayron Guama De La Cruz (Ecu) Team Ecuador
 65 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Euskadi
 66 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 67 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi
 68 Jaume Rovira Pous (Spa) Team Ecuador
 69 Mario Gonzalez Salas (Spa) Activejet Team
 70 Igor Merino Cortazar (Spa) Burgos-BH
 71 Illart Zuazubiskar Gallastegi (Spa) Euskadi                      13:55
 72 Ricardo Mestre (Por) Efapel - Glassdrive
 73 Federico Butto (Ita) Burgos-BH
 74 Marcos Altur Boronat (Spa)
 75 Henry Marcelo Velasco Cevallos (Ecu) Team Ecuador
 76 Isaac Carbonell Rabat (Spa) Team Ecuador
 77 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Efapel - Glassdrive
 78 Konrad Dąbkowski (Pol) Activejet Team
 79 Jose Ragonessi (Ecu) Team Ecuador
 80 Unai Arranz Alonso (Spa) Burgos-BH
 81 Segundo Navarrete (Ecu) Team Ecuador
 82 Álvaro Martínez (Spa)
 83 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Euskadi
 84 Imanol Estévez (Spa)                                             15:45
DNF Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Ramon Domene Reyes (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
DNF Diego Leon Cuervo Zambraro (Spa) Burgos-BH
DNF Ander Arranz Alonso (Spa) Burgos-BH
DNF Alvaro Cuadros Morata (Spa) Etixx
DNF Antonio Jesus Soto (Spa)
DNF Diego Rubio (Spa) Efapel - Glassdrive
DNF Pablo Miguel Hidalgo Vega (Ecu) Team Ecuador
DNF Sławomir Chrzanowski (Pol) Activejet Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: