Classic Sud Ardèche 2014: Vachon przed Gołasiem

Florian Vachon (Bretagne-Séché Environment) wygrał 14. edycję francuskiego wyścigu Classic Sud Ardeche - Souvenir Francis Delpech. Drugi finiszował Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick Step), a trzeci Philippe Gilbert (BMC).

14. edycja francuskiej imprezy, znanej także jako Souvenir Francis Delpech, prowadziła z Bourg Saint-Andéol do Ruoms. Do pokonania było 200 kilometrów, a po drodze 8 kategoryzowanych podjazdów. Wspinaczek nieoznaczonych było mniej więcej drugie tyle, czyniąc z wyścigu prawdziwe wyzwanie.

Ucieczka dnia formowała się opornie, jednak po 50 kilometrach zdołała się wykrystalizować. Na czele zostali przedstawiciele lokalnych ekip - Flavien Dassonville (BigMat Auber 93), Jose Goncalves (La Pomme Marseille 13), Maxime Anciaus (Wallonie-Bruxelles) oraz Walt De Winter (Verandas Willems), kręcąc z zapałem nad peletonem, który na 50 kilometrze notował 10-minutową stratę.

Pomysł odpuszczenia ucieczki nie spodobał się w zasadzie żadnej z ekip i dlatego też śmiałków trzymano pod kontrolą. Na czele pościgu jechała grupa Omega Pharma-Quick Step, zbijając różnicę czasową do minuty na ostatnich 50 kilometrach. Peleton przerzedził się na podjazdach, a do pracy zaczęli podpinać się kolarze BMC.

Ucieczkę złapano 34 kilometr przed końcem, a wypad na metę postanowili zaryzykować Riccardo Zoidl i Julian Arredondo (Trek Factory Racing), Arthur Vichot i Pierrick Fédrigo (FDJ.r), Romain Bardet (Ag2r La Mondiale) oraz Remy Di Grégorio (La Pomme Marseille 13). Chwilę potem na podobny pomysł wpadli Jean-Christophe Peraud (Ag2r La Mondiale), Philippe Gilbert (BMC), Eduardo Sepulveda (Bretagne-Seche) oraz Cyril Gautier (Team Europcar).

Szalona gonitwa trwała do samego końca. Na zjeździe w kierunku mety atakował Di Gregorio, kontrowała ekipa BMC, a o zwycięstwie zadecydował sprint z peletonu, choć  ostatnich śmiałków złapano dopiero na ostatnim kilometrze. Sprint wygrał Vachon, przed Michałem Gołasiem i Gilbertem.

Wyniki Classic Sud Ardeche - Souvenir Francis Delpech (1.1), Bourg Saint-Andéol - Ruoms (200 km):

  1 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement            5:14:35
  2 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma - Quick-Step
  3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  4 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  5 Rémy Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13
  6 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
  7 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro Cycling Team
  8 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
  9 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 10 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 11 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 12 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 13 Domingos Gonçalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
 14 Bertjan Lindeman (Ned) Rabobank Development Team
 15 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 16 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 17 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural - Seguros RGA
 20 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 21 Arthur Vichot (Fra) Fdj.fr
 22 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 23 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Pierrick Fedrigo (Fra) Fdj.fr
 25 Arnold Jeannesson (Fra) Fdj.fr
 26 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 28 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 29 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 30 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 31 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 32 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
 33 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 34 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               00:11
 36 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 37 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 38 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement             00:45
 39 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
 40 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 41 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    00:53
 42 Martijn Keizer (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                     02:50
 43 Kiel Reijnen (USA) Unitedhealthcare
 44 Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano                         02:54
 45 Timo Roosen (Ned) Rabobank Development Team
 46 Piotr Havik (Ned) Rabobank Development Team
 47 Marc Demaar (Ned) Unitedhealthcare                               03:39
 48 Christopher Jones (USA) Unitedhealthcare
 49 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles
 50 Antoine Lavieu (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 51 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 52 Stef Clement (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 53 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 54 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 55 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
 56 Marc Goos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 57 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 58 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 60 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Niels Vandyck (Bel) Verandas Willems
 62 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 63 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 64 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 65 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 66 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
 67 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
 68 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
 69 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 70 Thomas Vaubourzeix (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 71 Peio Bilbao (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 72 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 73 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 74 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 75 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                     08:42
 76 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
 77 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles
 78 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 79 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 80 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
 81 Willem Wauters (Bel) Verandas Willems
 82 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits
 83 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team
 84 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems
 85 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 86 Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 87 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 88 Sam Oomen (Ned) Rabobank Development Team
 89 Floris Smeyers (Bel) Verandas Willems
 90 Lucas Euser (USA) Unitedhealthcare
 91 Alessandro Bazzana (Ita) Unitedhealthcare
 92 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                10:16
 93 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 94 Dimitri Le Boulch (Fra) Bigmat - Auber 93
 95 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 96 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
 97 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
 98 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
 99 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
100 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
101 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      10:20
102 Walt De Winter (Bel) Verandas Willems                            12:46
103 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
104 Pierre Gouault (Fra) Bigmat - Auber 93
105 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma - Quick-Step
106 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
107 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
108 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise              12:49
110 Martijn Maaskant (Ned) Unitedhealthcare
111 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
112 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
113 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
114 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
115 Jussi Veikkanen (Fin) Fdj.fr
116 Arnaud Courteille (Fra) Fdj.fr
117 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano
118 Jérémy Roy (Fra) Fdj.fr
119 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
120 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
121 Nicky Van Der Lijke (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
122 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
123 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
124 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits
125 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
126 José Gonçalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
127 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme Marseille 13
128 Quentin Bertholet (Bel) Wallonie - Bruxelles                     16:10
129 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    24:07
130 Matteo Di Serafino (Ita) Androni Giocattoli
DNF Frédéric Brun (Fra) Bigmat - Auber 93
DNF Flavien Dassonville (Fra) Bigmat - Auber 93
DNF Alo Jakin (Est) Bigmat - Auber 93
DNF Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 93
DNF Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 93
DNF Théo Vimpere (Fra) Bigmat - Auber 93
DNF Laurent Mangel (Fra) Fdj.fr
DNF Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
DNF Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step
DNF Paul Martens (Ger) Belkin-Pro Cycling Team
DNF Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
DNF Jérôme Gilbert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Nico Sijmens (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Benjamin Day (Aus) Unitedhealthcare
DNF Davide Frattini (Ita) Unitedhealthcare
DNF Kevin De Jonghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Grégoire Tarride (Fra) Team La Pomme Marseille 13
DNF Ivar Slik (Ned) Rabobank Development Team
DNF Martijn Tusveld (Ned) Rabobank Development Team
DNF Louis Convens (Bel) Verandas Willems
DNF Michael Goolaerts (Bel) Verandas Willems
DNF Joren Touquet (Bel) Verandas Willems

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: