Amy Pieters wygrywa kobiecy Omloop Het Nieuwsblad 2014

Holenderka Amy Pieters (Giant-Shimano) wygrała 9. edycję kobiecego wyścigu Omloop Het Nieuwsblad. 22-letnia zawodniczka popisała się najszybszym finiszem z ucieczki, pokonując Szwedkę Emmę Johansson (Orica-AIS) i Brytyjkę Elizabeth Armitstead (Boels Dolmas) w sprincie tuż przed nosem grupy pościgowej.

Decydująca akcja zawiązała się po około 60 kilometrach, gdy peleton w wyniku kraksy podzielił się przed podjazdem pod Paterberg. Na czele znalazły się cztery zawodniczki - Elizabeth Armitstead i Christine Majerus (Boels Dolmans), Amy Pieters (Giant-Shimano) oraz Emma Johansson (Orica-AIS).

Współpraca układała się dobrze i mimo zaciętej pogoni 23 zawodniczek prowadzące utrzymywały przewagę około minuty przewagi. Sytuacja nie zmieniła się do mety, spadła jednak przewaga - czwórka zawodniczek na 3 kilometry przed finiszem w Gandawie miała zaledwie 30 sekund przewagi.

Goniąca grupa była bardzo blisko złapania prowadzących na ostatnich metrach. Do mety przed pogonią dotarły tylko trzy zawodniczki, a najszybsza okazała się Pieters, pokonując dwukrotną triumfatorkę wyścigu - Emmę Johansson.

Wyniki kobiecego Omloop Het Nieuwsblad 2014 (1.2), Gandawa - Gandawa (125 km):

  1 Amy Pieters (Ned) Team Giant-Shimano                           3:30:15
  2 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS
  3 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans Cycling Team
  4 Liesbet De Vocht (Bel) Lotto Belisol Ladies                      00:06
  5 Kirsten Wild (Ned) Team Giant-Shimano
  6 Sofie De Vuyst (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata
  7 Tiffany Cromwell (Aus) Specialized - Lululemon
  8 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Hitec Products
  9 Annemiek Van Vleuten (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 10 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team
 11 Irene San Sebastian Lasa (Spa)
 12 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans Cycling Team
 13 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 14 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans Cycling Team
 15 Kaat Hannes (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro - Duo
 16 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 17 Latoya Brulee (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata
 18 Jessie Daams (Bel) Boels Dolmans Cycling Team
 19 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 20 Trixi Worrack (Ger) Specialized - Lululemon
 21 Maaike Polspoel (Bel) Team Giant-Shimano
 22 Audrey Cordon (Fra) Hitec Products                               00:11
 23 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS
 24 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team               00:13
 25 Janneke Ensing (Ned) Boels Dolmans Cycling Team                  00:22
 26 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                  03:53
 27 Elisa Longo Borghini (Ita) Hitec Products
 28 Chloe Hosking (Aus) Hitec Products                               06:22
 29 Daniela Gass (Ger) Autoglas Wetteren Cycling Team
 30 Elise Delzenne (Fra) Specialized - Lululemon
 31 Annelies Van Doorslaer (Bel) Futurumshop.Nl - Zannata
 32 Floortje Mackaij (Ned) Team Giant-Shimano
 33 Monique Van De Ree (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 34 Samantha Schneider (USA) Tibco / To The Top
 35 Kaat Van Der Meulen (Bel) Keukens Redant Cycling Team
 36 Joanne Kiesanowski (NZl) Tibco / To The Top
 37 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 38 Evy Kuijpers (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata
 39 Anouska Koster (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata
 40 Hanna Nilsson (Swe) Autoglas Wetteren Cycling Team
 41 Mascha Pijnenborg (Ned) Futurumshop.Nl - Zannata
 42 Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 43 Lucy Garner (GBr) Team Giant-Shimano
 44 Jessy Druyts (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro - Duo
 45 Sarah Roy (Aus) Poitou-Charentes.Futuroscope.86.
 46 Lauren Stephens (USA) Tibco / To The Top
 47 Ines Klok (Ned) WV Breda Ladies Team
 48 Mary Rose Postma (Ned) WV Breda Ladies Team
 49 Celine Van Severen (Bel) Lotto Belisol Ladies
 50 Femke Van Kessel (Ned) WV Breda Ladies Team
 51 Bianca Van Den Hoek (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 52 Valerie Demey (Bel) Keukens Redant Cycling Team
 53 Alexis Ryan (USA) Usa National Team
 54 Mirthe Wagenaar (Ned) WV Breda Ladies Team
 55 Lisa Brennauer (Ger) Specialized - Lululemon
 56 Charlotte Becker (Ger) Wiggle Honda
 57 Ann-Sophie Duyck (Bel) Autoglas Wetteren Cycling Team
 58 Sarah Rijkes (Aut) Lotto Belisol Ladies
 59 Anna Knauer (Ger) Rabo Liv Women Cycling Team
 60 Willeke Knol (Ned) Team Giant-Shimano
 61 Stephanie De Croock (Bel) Wielerclub De Sprinters Malderen
 62 Jessie Maclean (Aus) Orica - AIS
 63 Lauren Komanski (USA) Usa National Team
 64 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
 65 Maura Kinsella (USA) Usa National Team
 66 Anna Sanchis Chafer (Spa) Wiggle Honda
 67 Iris Slappendel (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                06:29
 68 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - AIS
 69 Sabrina Stultiens (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team
 70 Julia Soek (Ned) Team Giant-Shimano
 71 Jeanne Koorevaar (Ned) Jan Van Arckel
 72 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental      06:32
 73 Fabiana Luperini (Ita) Estado De Mexico Faren                    06:38
 74 Pascale Jeuland (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86.
 75 Steffy Van Den Haute (Bel) Wielerclub De Sprinters Malderen      08:50
 76 Kelly Markus (Ned) Team Rytger                                   08:52
 77 Isabelle Beckers (Bel) Lotto Belisol Ladies
 78 Nathasja Nieuwenhuizen (Ned) Endura Lady Force
 79 Emma Grant (GBr) Tibco / To The Top
 80 Nina Kessler (Ned) Boels Dolmans Cycling Team
 81 Kelly Van Den Steen (Bel) Topsport Vlaanderen - Pro - Duo
 82 Irene Bitto (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 83 Marion Rousse (Fra) Lotto Belisol Ladies
 84 Roxane Fournier (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86.
 85 Fiona Dutriaux (Fra) Poitou-Charentes.Futuroscope.86.
 86 Chiara Pierobon (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 87 Nike Beckeringh (Ned) Jan Van Arckel
 88 Tamina Oliver (GBr) Endura Lady Force
 89 Kim De Baat (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
 90 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle Honda
 91 Carlee Taylor (Aus) Orica - AIS
 92 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Belisol Ladies
 93 Lensy Debboudt (Bel) Keukens Redant Cycling Team
 94 Giada Borgato (Ita) Estado De Mexico Faren
 95 Marjolein Claessen (Ned) Endura Lady Force
 96 Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS
 97 Asja Paladin (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
 98 Amanda Miller (USA) Tibco / To The Top
 99 Rikke L?nne (Den) Team Rytger                                    10:30
100 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg Continental Team
101 Mieke Leeman (Bel) Wielerclub De Sprinters Malderen
102 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
103 Melanie Späth (Irl) Team Rytger
104 Lucy Coldwell (GBr) Scotland
105 Arianna Fidanza (Ita) Estado De Mexico Faren
106 Judith Bloem (Ned) Jan Van Arckel
107 Hilde Oudman (Ned) WV Breda Ladies Team
108 Emily Collins (NZl) Wiggle Honda

fot. Team Giant Shimano

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: