Tour de Langkawi 2014: etap 2

Theo Bos (Belkin) wygrał drugi etap wyścigu. Holender na finiszu z peletonu wyprzedził kolegę z zespołu Australijczyka Graeme Browna i Austriaka Marco Hallera (Katusha).

Na 19. miejscu przyjechał Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo).

Liderem pozostał Kolumbijczyk Duber Quintero (Team Colombia).

Około 700 merów przed kreską doszło do poważnej kraksy, w której mocno ucierpiał Andrea Guardini (Astana).

Wyniki 2. etapu Tour de Langkawi (2.HC), Sg. Petani - Taiping (132,5 km):

  1 Theo Bos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                         3:11:11
  2 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro Cycling Team
  3 Marco Haller (Aut) Team Katusha
  4 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEdge
  5 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
  6 Dene Thomas Rogers (NZl) OCBC Singapore Continental Cycling Team
  7 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
  8 Matt Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project
  9 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team
 10 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 11 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
 12 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
 13 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 14 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 15 Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia
 16 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 17 John-Lee Augustyn (RSA) MTN - Qhubeka
 18 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 19 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 20 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong - China
 21 Duber Armando Quintero Artunduaga (Col) Colombia
 22 Heksa Priya Prasetya (Ina) Indonesia
 23 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 24 Burr Ho (HKg) Hong Kong - China
 25 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 26 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 27 Lex Nederlof (Ned) CCN Cycling Team
 28 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 29 Tsgabu Grmay (Eth) MTN - Qhubeka
 30 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 31 Mohd Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team
 32 Daniel Klemme (Ger) Synergy Baku Cycling Project
 33 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
 34 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 35 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
 36 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
 37 Jason Christie (NZl) CCN Cycling Team
 38 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
 39 Mohd Nur Rizuan Zainal (Mas) Malaysia
 40 John Ebsen (Den) CCN Cycling Team
 41 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 42 Robin Manulang (Ina) Indonesia
 43 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 44 Amir Kolahdozhagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 45 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
 46 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 47 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 48 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
 49 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
 50 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 51 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia
 52 Ariya Phounsavath (Lao) CCN Cycling Team
 53 Patrick Lane (Aus) Synergy Baku Cycling Project
 54 Abdul Rashid Ibrahim (Mas) Malaysia
 55 Yonattah Monsalve (Ven) Yellow Fluo
 56 Aldi Afriani (Ina) Indonesia
 57 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 58 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka
 59 Mohd Saiful Anuar Aziz (Mas) Terengganu Cycling Team
 60 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia
 61 Mohd Adiq Othman (Mas) Terengganu Cycling Team
 62 Tural Isgandarov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 63 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 64 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 65 Kwong Lau (HKg) Hong Kong - China
 66 Hari Fitrianto (Ina) CCN Cycling Team
 67 Eric Sheppard (Aus) OCBC Singapore Continental Cycling Team
 68 Thomas Rabou (Ned) OCBC Singapore Continental Cycling Team
 69 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore Continental Cycling Team
 70 Jing Yang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 71 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
 72 Lok Chun Wu (HKg) Hong Kong - China
 73 Behnam Khalilikhosroshahi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 74 Yihui Ni (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 75 Agung Ali Sahbana (Ina) Indonesia
 76 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 77 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 78 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
 79 Roberto De Patre (Ita) Yellow Fluo
 80 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 81 Luigi Miletta (Ita) Yellow Fluo
 82 Mirsamad Pourseyedigolakhour (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 83 Ghaffari Vahid (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 84 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 85 Ching Yin Mow (HKg) Hong Kong - China
 86 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
 87 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 88 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 89 Cameron Bayly (Aus) OCBC Singapore Continental Cycling Team
 90 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 91 Junrong Ho (Sin) OCBC Singapore Continental Cycling Team
 92 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                                 01:29
 93 Bambang Suryadi (Ina) Indonesia
 94 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                            01:29
 95 Aiman Cahyadi (Ina) Indonesia
 96 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
 97 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 98 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team                     02:16
 99 Siu Wai Ko (HKg) Hong Kong - China
100 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro Cycling Team                      02:24
101 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
102 Jacques Janse van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
103 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
104 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
105 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
106 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
107 Rick Flens (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                         03:40
108 Dennis van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
109 Zhi Hui Jiang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
110 Chao Hua Xue (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
111 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) UnitedHealthcare Professional Cyclin
112 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
113 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
114 Francesco Chicchi (Ita) Yellow Fluo
115 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
116 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
117 Michael Schweizer (Ger) Synergy Baku Cycling Project
118 Gianni Bellini (Ita) Yellow Fluo
119 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli
120 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
121 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli
122 Andrea Dal Col (Ita) Yellow Fluo
123 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Duber Armando Quintero Artunduaga (Col) Colombia               5:32:32
  2 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling      00:22
  3 Matt Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project                00:24
  4 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore Continental Cycling Team     00:33
  5 Theo Bos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                           01:27
  6 Behnam Khalilikhosroshahi (IRI) Tabriz Petrochemical Team        01:28
  7 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro Cycling Team                       01:31
  8 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
  9 Zhi Hui Jiang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            01:35
 10 Junrong Ho (Sin) OCBC Singapore Continental Cycling Team         01:36
 11 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                                  01:37
 12 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEdge
 13 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
 14 Dene Thomas Rogers (NZl) OCBC Singapore Continental Cycling Team
 15 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 16 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 17 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 18 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 19 Burr Ho (HKg) Hong Kong - China
 20 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 21 Heksa Priya Prasetya (Ina) Indonesia
 22 John-Lee Augustyn (RSA) MTN - Qhubeka
 23 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 24 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 25 Lex Nederlof (Ned) CCN Cycling Team
 26 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 27 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 28 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
 29 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 30 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 31 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 32 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka
 33 Tsgabu Grmay (Eth) MTN - Qhubeka
 34 Jason Christie (NZl) CCN Cycling Team
 35 Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia
 36 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
 37 Mohd Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team
 38 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
 39 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 40 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
 41 John Ebsen (Den) CCN Cycling Team
 42 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 43 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 44 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
 45 Tural Isgandarov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 46 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team
 47 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
 48 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
 49 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 50 Patrick Lane (Aus) Synergy Baku Cycling Project
 51 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 52 Thomas Rabou (Ned) OCBC Singapore Continental Cycling Team
 53 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
 54 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 55 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 56 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 57 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 58 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 59 Daniel Klemme (Ger) Synergy Baku Cycling Project
 60 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 61 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
 62 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 63 Michael Schweizer (Ger) Synergy Baku Cycling Project
 64 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli
 65 Amir Kolahdozhagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 66 Hari Fitrianto (Ina) CCN Cycling Team
 67 Mohd Adiq Othman (Mas) Terengganu Cycling Team
 68 Gianni Bellini (Ita) Yellow Fluo
 69 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 70 Yonattah Monsalve (Ven) Yellow Fluo
 71 Bambang Suryadi (Ina) Indonesia
 72 Chao Hua Xue (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 73 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 74 Eric Sheppard (Aus) OCBC Singapore Continental Cycling Team
 75 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 76 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 77 Kazuhiro Mori (Jpn) Aisan Racing Team
 78 Ghaffari Vahid (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 79 Abdul Rashid Ibrahim (Mas) Malaysia
 80 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
 81 Luigi Miletta (Ita) Yellow Fluo
 82 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 83 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
 84 Roberto De Patre (Ita) Yellow Fluo
 85 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 86 Mirsamad Pourseyedigolakhour (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 87 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
 88 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
 89 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 90 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 91 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 92 Dennis van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 93 Francesco Chicchi (Ita) Yellow Fluo
 94 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 95 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
 96 Jacques Janse van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 97 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli
 98 Andrea Dal Col (Ita) Yellow Fluo
 99 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) UnitedHealthcare Professional Cyclin
100 Mohd Saiful Anuar Aziz (Mas) Terengganu Cycling Team             02:55
101 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong - China                          02:59
102 Robin Manulang (Ina) Indonesia
103 Ariya Phounsavath (Lao) CCN Cycling Team
104 Jing Yang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
105 Cameron Bayly (Aus) OCBC Singapore Continental Cycling Team
106 Ching Yin Mow (HKg) Hong Kong - China
107 Aiman Cahyadi (Ina) Indonesia
108 Siu Wai Ko (HKg) Hong Kong - China
109 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                            03:06
110 Agung Ali Sahbana (Ina) Indonesia                                03:10
111 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling               03:46
112 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia                              03:52
113 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team                     03:53
114 Mohd Nur Rizuan Zainal (Mas) Malaysia                            04:07
115 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                                 04:28
116 Aldi Afriani (Ina) Indonesia                                     04:29
117 Kwong Lau (HKg) Hong Kong - China                                04:39
118 Lok Chun Wu (HKg) Hong Kong - China
119 Rick Flens (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                         05:17
120 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro Cycling Team                      05:23
121 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  05:52
122 Yihui Ni (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling                 09:15
123 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia                                    13:58

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: