Polscy kolarze ekipy GFDD Altopack gotowi do sezonu 2014

Do rozpoczęcia sezonu szykuje się trójka Polaków ścigających się we włoskiej grupie amatorskiej GFDD Altopack. Dawid Wypych, Gracjan Szeląg i Szymon Rekita kolejny rozdział kolarskiej kariery zapiszą we zespole zarejestrowanym w San Marino.

Na początku grudnia 2013 roku zawodnicy dopełnili formalności i związali się z powstającym zespołem, firmowanym m.in. przez Mario Cipolliniego.

W składzie drużyny obok trójki Polaków znajdują się Włosi - Manuel Pesci, Riccardo Marchesini, Niccolo Salvietti, Michele Ceccarelli, Francesco Pieroni, Michele Viola, dwóch Rosjan - Eugenj Kobernyak i Stephan Kociurov, dwóch Litwinów - Linas Rumsas i Raimondas Rumsas oraz Białorusin Alexandr Riabushenko.

Jednym z głównych sponsorów jest były włoski sprinter Mario Cipollini. Wśród dyrektorów sportowych znajdziemy innego byłego kolarza - Raimondasa Rumsasa.

Pierwszy start czeka kolarzy już 9 marca. Ekipa ścigała się będzie w wyścigach młodzieżowych zarówno włoskich, gdzie ilość zawodników zagranicznych jest ograniczona, jak i zagranicznych. O pierwsze wrażenia po zetknięciu z nową rzeczywistością zapytaliśmy Górskiego Mistrza Polski juniorów - Gracjana Szeląga.

Ekipa całkiem fajna, jest sporo zagranicznych zawodników, ale z wszystkimi się dobrze dogadujemy. Mieszkam z Dawidem, Szymonem, dwoma zawodnikami z Rosji, Białorusinem i dwoma Włochami. Często trenujemy z Mario Cipollinim, jest to jeden ze sponsorów drużyny i jest mocno zaangażowany w treningi z nami

- powiedział młody kolarz, w poprzednim sezonie reprezentujący klub Tarnovia Tarnowo Podgórne.

Jest to bardzo przydatne, ponieważ daje nam wiele wskazówek i można zrobić z nim solidny trening, bo mimo że karierę już zakończył, jest naprawdę bardzo mocnym kolarzem. Opiekuje się nami Elso Frediani, który wychował wielu zawodowych kolarzy - współpracuje nam się bardzo dobrze i to daje dużo optymizmu na przyszłość. W okolicy mieszka też wielu zawodników z ProTouru, a tereny do treningu są świetne, więc w sumie nie mamy na co narzekać

- dodał Szeląg, który ściganiem w czarnej koszulce Altopacku zacznie przygodę z kategorią orlika.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: