Vuelta Andaluzja: Brylowski najlepszym Polakiem na 2. etapie

Paweł Brylowski był najlepszym Polakiem podczas drugiego etapu wyścigu Dookoła Andaluzji. Zawodnik ActiveJet Team zajął 35. miejsce. Zwyciężył ponownie Hiszpan Alejandro Valverde z Movistaru.

Drugi etap Vuelta a Andalucia rozpoczął się od ucieczki 7-kolarzy. Trasa etapu byłą pagórkowata, ale na koniec zawodników czekał długi podjazd, dlatego kolarze Movistaru odpuścili ucieczkę na kilka minut i zlikwidowali odjazd przed finałową wspinaczką.

Na długim, ciężkim podjeździe najlepiej z ekipy ActiveJet Team, a także najlepiej z Polaków startujących w Andaluzji, zaprezentował się Paweł Brylowski. Niedaleko za nim dojechał kolejny z naszych zawodników Paweł Franczak.

Od startu nie czułem się najlepiej, ale z kilometra na kilometr było coraz lepiej. Jak na moje możliwości myślę, że pojechałem bardzo dobrze. Pod górę starałem się jechać mocnym równym tempem, co zaprocentowało solidną pozycją na mecie. To dopiero początek sezonu dla nas i jestem pewien, że z tygodnia na tydzień będziemy coraz mocniejsi

- powiedział Paweł Brylowski.

Pozytywnie nastawiony po etapie był również dyrektor sportowy ActiveJet Team, Piotr Kosmala.

Chłopaki pojechali dzisiaj bardzo ładnie. Byłem pozytywnie zaskoczony, gdyż żaden z nich nie jest rasowym góralem, a tutaj w świetnie obsadzonym peletonie wjechali na solidnych pozycjach. Napawa mnie to optymizmem na kolejne starty.

Wyniki 2. etapu: La Guarda de Jaén – Santuario Vurgen de la Sierra de Cabra (197,1 km)

1. Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar 5:02:53
2. Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural 0:01
3. Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
4. Michele Scarponi (Ita) Astana
5. Richie Porte (Aus) Sky
...
35. Paweł Brylowski (Pol) ActiveJet Team 4:04
40. Paweł Franczak (Pol) ActiveJet Team 5:07
48. Arkadiusz Owsian (Pol) ActiveJet Team 5:37
55. Michał Podlaski (Pol) ActiveJet Team
56. Emanuel Piaskowy (Pol) ActiveJet Team
69. Jesus Ezquerra (Spa) ActiveJet Team 9:09
72. Mario Gonzalez (Spa) ActiveJet Team

imf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: