Trofeo Laigueglia 2014

Kolumbijczyk Jose Serpa (Lampre-Merida) wygrał 51. edycję włoskiego klasyku. Drugie miejsce wywalczył Niemiec Patrik Sinkewitz (Meridiana Kamen), a trzecie, po finisz z goniącej grupy, Włoch Andrea Pasqualon (Area Zero).

To drugi z rzędu triumf kolarza Lampre-Merida we wczesnowiosennym klasyku.

23. miejsce, w czasie trzeciego zawodnika, wywalczył Przemysław Niemiec (Lampre). Maciej Bodnar (Cannondale) nie ukończył wyścigu.

Wyniki Trofeo Laigueglia (1.1), Laigueglia -  Laigueglia (181,2 km):

  1 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                   6:17:43
  2 Patrik Sinkewitz (Ger) Meridiana Kamen Team
  3 Andrea Pasqualon (Ita) Area Zero Pro Team                        00:12
  4 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
  5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
  6 Davide Villella (Ita) Cannondale
  7 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
  8 Marco Marcato (Ita) Cannondale
  9 Matteo Rabottini (Ita) Yellow Fluo
 10 Franco Pelizzotti (Ita) Androni Giocattoli
 11 Mauro Finetto (Ita) Yellow Fluo
 12 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 13 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 14 Sergei Pomoshnikov (Rus) Rusvelo
 15 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Fabio Taborre (Ita) Yellow Fluo
 17 Nicola Gaffurini (Ita) Vega - Hotsand
 18 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida
 20 Paolo Ciavatta (Ita) Area Zero Pro Team
 21 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 22 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
 23 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 24 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
 25 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Colombia
 26 Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF                                 00:18
 27 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            00:20
 28 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                  00:39
 29 Fabio Chinello (Ita) Area Zero Pro Team                          02:37
 30 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
 31 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 32 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka
 33 Jeffry Johan Romero Corred (Col) Colombia
 34 Enrico Franzoi (Ita) Marchiol Emisfero
 35 Rafael Andriato (Bra) Yellow Fluo
 36 Stefano Tonin (Ita) Area Zero Pro Team
 37 Matteo Collodel (Ita) Team Idea
 38 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita - Selle SMP
 39 Mads Christensen (Den) Cult Energy Vital Water
 40 Gianluca Mengardo (Ita) Area Zero Pro Team
 41 Alessandro Mazzi (Ita) Utensilnord
 42 Alessandro Malaguti (Ita) VIN
 43 Daniel Paulus (Aut) VIN
 44 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 45 Kanstantsin Klimiankou (Blr) Amore & Vita - Selle SMP
 46 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 47 Pierpaolo De Negri (Ita) VIN
 48 Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches Powered By Dana
 49 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 50 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 51 Stake Vegard Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
 52 Pierre Luc Perrichon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 53 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 54 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 55 Alessandro Pettiti (Ita) Team Idea
 56 Lorenzo Di Remigio (Ita) MG Kvis - Trevigiani
 57 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
 58 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale
 59 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 60 Fortunato Baliani (Ita) Christina Watches Powered By Dana
 61 Francesco Failli (Ita) Yellow Fluo
 62 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 63 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 64 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 65 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 66 Simone Petilli (Ita) Area Zero Pro Team
 67 Niccol? Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
 68 Matej Mohoric (Slo) Cannondale
 69 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               02:45
 70 Mirko Tedeschi (Ita) Team Idea                                   02:50
 71 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 72 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 73 Matteo Busato (Ita) MG Kvis - Trevigiani
 74 Enrico Rossi (Ita) Christina Watches Powered By Dana
 75 Simone Antonini (Ita) Marchiol Emisfero                          06:40
 76 Arkimedes Arguelyes Rodr (Rus) Lokosphinx                        07:43
 77 Leonardo Pinizzotto (Ita) Amore & Vita - Selle SMP               08:05
 78 Matteo Spreafico (Ita) Team Idea
 79 Gennaro Maddaluno (Ita) Utensilnord
 80 Constantino Zaballa Gutierr (Spa) Christina Watches Powered By Dana
 81 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 82 Marc Garby (Den) Christina Watches Powered By Dana
 83 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Vital Water
 84 Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo
 85 Artem Topchanyuk (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP
 86 Ivan Balykin (Ita) Rusvelo
 87 Evgeny Shalunov (Rus) Lokosphinx
 88 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx
 89 Michael Reihs (Den) Cult Energy Vital Water
 90 Juraj Sagan (Svk) Cannondale
 91 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 92 Michael Woods (Can) Amore & Vita - Selle SMP
 93 Alessio Camilli (Ita) Vega - Hotsand
 94 Lasse Bochmann (Den) Cult Energy Vital Water
 95 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 96 Christian Delle Stelle (Ita) Team Idea
 97 Alessandro Riccardi (Ita) Vega - Hotsand
 98 Robinson Eduar Chalapud Gome (Col) Colombia
 99 Ricardo Pichetta (Ita) Team Idea
100 Luca Chirico (Ita) MG Kvis - Trevigiani

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: