Zbigniew Bródka - najlepszy łyżwiarz wśród kolarzy Tour de Pologne Amatorów

Wśród medali zdobytych przez reprezentację Polski na zimowych igrzyskach w Soczi, jeden jest wyjątkowo bliski Tour de Pologne. To medal łyżwiarza Zbigniewa Bródki, ubiegłorocznego zwycięzcy mistrzostw Polski strażaków, które odbyły się w ramach wyścigu Tour de Pologne Amatorów.

Ubiegłoroczny Tour de Pologne Amatorów 2013 liczył 38,8 km i prowadził po pętli dookoła Bukowiny Tatrzańskiej. Zbigniew Bródka, reprezentujący Państwową Straż Pożarną z Łowicza, zwyciężył w odbywających się w ramach imprezy mistrzostwach Polski strażaków. W ogólnej klasyfikacji Tour de Pologne Amatorów uplasował się na 25. pozycji, ale nie był do końca zadowolony ze swojego rezultatu. - Mogłem znaleźć się nawet w czołowej dziesiątce, ale straciłem chwilę przy bramkach na starcie - mówił Bródka dziennikarzom „Przeglądu Sportowego”.

Podczas weekendu Bródka osiągnął największy sukces w swojej karierze. Na igrzyskach w Soczi zdobył złoty medal w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 m. Na co dzień   mieszka w Domaniewicach pod Strykowem, gdzie trenuje w małym klubie UKS Błyskawica. 29-latek jest zawodowym strażakiem. W Tour de Pologne Amatorów wystartował z marszu, korzystając z przerwy w obozach przygotowawczych do olimpiady. Mamy nadzieję, że i w tym roku pojawi się na starcie wyścigu, byłby to dla nas ogromny zaszczyt.

SERDECZNE GRATULACJE – składa cały zespół Lang Team, organizator Tour de Pologne Amatorów i całe środowisko kolarskie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: