Nino Schurter wystąpi w szwajcarskich etapówkach

Trzykrotny mistrz świata w MTB XC Nino Schurter weźmie udział w Tour de Romandie i Tour de Suisse reprezentując barwy australijskiej ekipy Orica-GreenEdge.

Szwajcar na co dzień reprezentuje drużynę Scott-Odlo, która podobnie jak zawodnicy Orica ściga się na rowerach marki Scott. Regulamin UCI teoretycznie zabrania, by kolarz w jednym sezonie jeździł dla dwóch różnych zespołów zawodowych. Jednak Unia doszła do porozumienia z federacją Szwajcarii i dzięki temu Schurter wystartuje w dwóch swoich narodowych wyścigach.

Zawsze marzyłem o tym, by choć raz wystąpić w Tour de Suisse. Moje serce należy do MTB. Ale jeśli zamierzałem kiedyś pościgać się na szosie, to sezon jest do tego idealny

– powiedział Schurter, który zrezygnuje z Pucharu Świata w Cairns. Ten pokrywa się terminowo z Romandią.

Z podobnych względów nie pojawi się na trasie mistrzostw Europy w St. Wendel, ponieważ będzie się akurat przygotowywać do Tour de Suisse. Jakob Fuglsang oraz Fredrik Kessiakoff (obaj Astana), którzy wywodzą się z MTB, są ciekawi, jak 28-latek da sobie radę na szosie.

Przed MŚ 2007 jechaliśmy razem na szosie w Grand Prix Tell. Jeśli od tego czasu Nino nie zdobył więcej doświadczenia, to będzie miał ciężki kawałek chleba. Tour de Suisse to nie jest przecież żaden „lightowy” spacerek

– stwierdził Fuglsang rad-net.de.

Foto: www.scott-sports.com

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: