Czterech Polaków na starcie Volta ao Algarve 2014

Czterech Polaków stanie jutro na starcie 40. edycji portugalskiego wyścigu Volta ao Algarve.

W barwach belgijskiej Omega Pharma-Quick Step zobaczymy Michała Gołasia i Michała Kwiatkowskiego, w zielonej koszulce Caja Rural-Seguros RGA pojedzie Karol Domagalski, natomiast w składzie rosyjskiej Tinkoff-Saxo sezon zainauguruje Rafał Majka.

"Goły" i "Kwiato" po występach w Challenge Mallorca wezmą udział w pierwszej dłuższej imprezie sezonu. Ekipa Patricka Lefevere'a zabiera do Portugalii silny skład, który próbował będzie powtórzyć sukces z ubiegłego roku, gdy na pierwszych dwóch miejscach uplasowali się Tony Martin i "Kwiatek". Polak i Niemiec poprowadzą zespół i w tym roku, ale ekipa w planach ma także przećwiczenie rozprowadzania Marka Cavendisha, którego nie odstąpią Alessandro Petacchi i Mark Renshaw.

Majka na starcie stanie ramię w ramię z Alberto Contadorem, który powoli rozgrzewa silniki i wykręcał będzie pierwsze kilometry wyścigowe przed udaniem się na trasę włoskiego Tirreno-Adriatico.

"Der Panzerwagen" będzie bronił tytułu, jednak przy krótszej czasówce i następującym po niej górskim etapem jego zadanie może okazać się bardzo trudne. Na trasę składają się dwa górskie etapy, w tym jeden z Alto de Malhão (pokonywane dwa razy), 13-kilometrowa techniczna czasówka, oraz dwa odcinki, które teoretycznie zaklasyfikować można jako sprinterskie, choć otwierający imprezę etap końcówką faworyzuje kolarzy specjalizujących się w wyścigach klasycznych.

Na trasie mamy kilka ciekawostek. Ostatni kilometr czasówki prowadzi po bruku, na pierwszym etapie na ostatnich kilometrach znajduje się 500 metrowy podjazd (6%), a przed finałowym Alto de Malhão (2,6 km, 10%), znajduje się kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu 13%.

Trasa:

Etap 1: Faro - Albufeira (160 km)
algarve14 e1
Etap 2: Lagoa - Monchique (196 km)
algarve14 e2
Etap 3: Vila do Bispo - Sagres (13,6 km, jazda indywidualna na czas)
Print
Etap 4: Almodôvar - Alto do Malhăo (164,5 km)
algarve14 e4
Etap 5:  Tavira - Vilamoura (155,8 km)
algarve14 e5
profile: www.voltaaoalgarve.pt/

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: