Criterium du Dauphine 2014: prolog w Lyonie, górski finisz w Courchevel

Do wyścigu Criterium du Dauphine pozostały jeszcze niemal cztery miesiące, do prezentacji trasy dwa tygodnie, a w prasie już pojawiają się przecieki dotyczące trasy.

Paryska L'Equipe donosi, że czerwcowa impreza rozpocznie się prologiem w Lyonie, a zakończy się podjazdem do stacji narciarskiej w Courchevel.

Z tradycyjnie rozpoczynającej imprezę krótkiej jazdy indywidualnej na czas zrezygnowano w ubiegłym roku. Tym razem kolarze rywalizować mają w Lyonie. ASO zdołało utrzymać w tajemnicy większość szczegółów trasy, dlatego też ciągle nie wiadomo, co zaplanowano w ramach odcinka pokrywającego się z trasą Tour de France.

Finisz ostatniego etapu zaplanowany ma być w Courchevel, gdzie peleton Tour de France zajeżdżał trzykrotnie. Po raz pierwszy kolarze walczyli tam w 1997 roku, a na metę pierwszy wjechał Francuz Richard Virenque, tuż przed Niemcem Janem Ullrichem. Trzy lata później najszybszy był Marco Pantani, a w 2005 roku Lance'a Armstronga na finiszu ograł Alejandro Valverde.

Wyścig rozegrany zostanie w dniach 8-15 czerwca, a oficjalna prezentacja trasy będzie miała miejsce 3 marca.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: