Tomasz Marczyński w CCC Polsat Polkowice

Tomasz Marczyński podpisał kontrakt z polską ekipą CCC Polsat Polkowice. 29-latek został dziś oficjalnie zarejestrowany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) i już za kilka dni zobaczymy go w nowych barwach.

Podpisaliśmy trzyletni kontrakt. Jestem pewien, że Marczyński będzie dużym wzmocnieniem naszej ekipy w wyścigach etapowych, takich jak Volta a Catalunya czy Tour de Suisse. Priorytetowym wyścigiem w obecnym sezonie będzie dla niego Tour de Pologne

- powiedział Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice.

Marczyński pozostawał bez kontraktu od końca sezonu 2013, gdy okazało się, że kończy funkcjonowanie holenderski zespół Vacansoleil-DCM, w którym Polak ścigał się przez dwa lata. Spekulacje dotyczące jego przyszłości stały się stałym tematem dyskusji kibiców kolarstwa w ostatnim czasie i mimo że kolarza łączono z kilkoma zespołami, nic nie zostało potwierdzone.

Marczyński ścigał się już pomarańczowych barwach w latach 2010-2011, wygrywając między innymi dwa tytuły mistrza Polski w 2011 roku - w wyścigu ze startu wspólnego i na czas.

Do najsilniejszych punktów swojego palmares kolarz z Krakowa zalicza jednak wynik uzyskany w 2012 roku - 13. miejsce w hiszpańskiej Vuelta a Espana.

"Maniek" jest 20 kolarzem w składzie zespołu Piotra Wadeckiego i kolejnym wzmocnieniem - po prolongacie kontraktu Davide Rebellina oraz zakontraktowaniu Macieja Paterskiego i Branislau Samoilau.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: