Tour Méditerranéen 2014: etap 4

Francuz Jean-Christophe Peraud (AG2R) wygrał finałowy etap, zakończony podjazdem na Mont-Faron (5,5 km; 9%). W klasyfikacji końcowej 41. edycji śródziemnomorskiego wyścigu triumfował Brytyjczyk Stephen Cummings (BMC Racing).

Na trasie uciekała czwórka zawodników z maksymalną przewagą 6 minut: Omar Fraile (Caja Rural), Rudy Kowalski (Roubaix Lille Métropôle), Mark Christian (Raleigh) i Tom Dernies (Wallonie - Bruxelles).

Im bliżej mety, tym tempo jazdy rosło. 40 km przed metą różnica stopniała do 3 minut, a koniec całej akcji nastąpił 12 km przed kreską.

Grupa dojechała pod Mont Faron. Pierwszy atakował tam Mikael Cherel (AG2R), którego minął Eduardo Sepulveda (Bretagne). Argentyńczyk 3 km przed końcem wypracował 12 sekund przewagi nad grupą lidera.

Różnica wzrosła do 17 sekund, ale wówczas kontrował ubiegłoroczny zwycięzca na Mont Faron, Jean-Christophe Peraud. Osiągając finałowy kilometr para miała w zapasie 15 sekund.

Za ich plecami lider wyścigu, Stephen Cummings, trzymał się świetnie, walcząc o obronę 15 sekund nad Peraud w klasyfikacji generalnej.

36-letni Francuz ostatecznie finiszował po zwycięstwo przed Sepulveda i Stefanem Deniflem (IAM Cycling). Czwarty Cummings stracił 11 sekund, co przy braku bonifikat na mecie oznaczało zwycięstwo Brytyjczyka w wyścigu.

Na 11. miejscu przyjechał Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Wyniki 4. etapu Tour Méditerranéen (2.1), Bandol - Mont-Faron (Toulon) (192,7 km):

  1 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                 04:57:53
  2 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement           00:05
  3 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  00:11
  4 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
  5 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                    00:17
  6 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
  7 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert                        00:21
  8 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                    00:24
  9 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale             00:29
 10 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 11 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 12 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       00:32
 13 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                                 00:36
 14 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    00:44
 15 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                00:46
 16 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                          00:50
 17 Stéphane Rossetto (Fra) BigMat - Auber 93
 18 Quentin Jauregui (Fra) Roubaix Lille Metropole                   00:55
 19 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                       00:59
 20 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               01:02
 21 Donato De Ieso (Ita) Bardiani CSF                                01:05
 22 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 23 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 24 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                            01:10
 25 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            01:12
 26 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme Marseille 13               01:16
 27 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     01:20
 28 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       01:29
 29 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
 30 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 31 Peio Bilbao (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                       01:32
 32 Matthieu Boulo (Fra) Team Raleigh
 33 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          01:36
 34 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                   01:38
 35 Rémy Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 36 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     01:40
 37 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                01:56
 38 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 39 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Grégoire Tarride (Fra) Team La Pomme Marseille 13                01:58
 41 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
 42 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr
 43 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                    02:01
 44 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 45 Dimitri Le Boulch (Fra) BigMat - Auber 93
 46 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 47 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha                                   02:17
 48 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 49 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement           02:19
 50 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA             02:22
 51 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 52 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          02:34
 53 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              02:39
 54 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 55 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               02:42
 56 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole                    02:47
 57 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   02:53
 58 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA          02:54
 59 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                               03:07
 60 Pierre Gouault (Fra) BigMat - Auber 93                           03:12
 61 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 62 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits              03:19
 63 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         03:23
 64 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles                    03:25
 65 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                                  03:33
 66 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 67 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling
 68 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 69 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 70 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
 71 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice
 72 Yanto Barker (GBr) Team Raleigh
 73 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 74 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles                     03:39
 75 Thomas Vaubourzeix (Fra) Team La Pomme Marseille 13              03:48
 76 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme Marseille 13                   03:49
 77 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                                04:04
 78 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 79 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 80 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   04:09
 81 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             04:14
 82 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              04:24
 83 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                                04:33
 84 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 85 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               04:42
 86 Baptiste Plackaert (Bel) Roubaix Lille Metropole                 04:47
 87 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:55
 88 Darwin Ferney Pantoja Tobar (Col) Colombia                       05:09
 89 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             05:30
 90 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                       05:34
 91 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                      05:49
 92 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice                      05:51
 93 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 94 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
 95 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
 96 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 97 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   06:08
 98 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles                        06:22
 99 Quentin Bertholet (Bel) Wallonie - Bruxelles                     06:29
100 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
101 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                        06:34
102 Evan Oliphant (GBr) Team Raleigh                                 06:36
103 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
104 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
105 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
106 Steven Tronet (Fra) BigMat - Auber 93
107 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole                      06:42
108 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            06:43
109 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          06:55
110 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole                   06:58
111 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      07:39
112 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert
113 Morgan Kneisky (Fra) Team Raleigh
114 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano                          08:03
115 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                               08:10
116 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                        08:24
117 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                     09:18
118 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
119 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 13
120 Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano                         09:25
121 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice                       10:20
122 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
123 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
124 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
125 George Atkins (GBr) Team Raleigh
126 Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF
127 Mark Christian (GBr) Team Raleigh
128 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
129 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
130 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
131 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
132 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
133 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
134 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
135 Ian Wilkinson (GBr) Team Raleigh
136 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
137 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
138 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
139 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
140 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
141 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
142 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
143 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
144 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
145 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA                  11:05
146 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
DNF Frédéric Brun (Fra) BigMat - Auber 93
DNF Flavien Dassonville (Fra) BigMat - Auber 93
DNF Alo Jakin (Est) BigMat - Auber 93
DNF Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme Marseille 13
DNF Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
DNS Théo Vimpere (Fra) BigMat - Auber 93
DNS Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles

Klasyfikacja końcowa

  1 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                        16:31:59
  2 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                    00:04
  3 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                         00:10
  4 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement           00:28
  5 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       00:56
  6 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  7 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               01:01
  8 Egor Silin (Rus) Team Katusha
  9 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                                01:18
 10 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                    01:29
 11 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale             01:31
 12 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr                                    01:34
 13 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                            01:36
 14 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                       01:42
 15 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                                 01:47
 16 Stéphane Rossetto (Fra) BigMat - Auber 93                        02:01
 17 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                          02:02
 18 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team                            02:03
 19 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          02:28
 20 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                          02:32
 21 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                       02:34
 22 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                02:36
 23 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                          02:46
 24 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       02:50
 25 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement           02:57
 26 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                       02:59
 27 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Caja Rural - Seguros RGA             03:04
 28 Peio Bilbao (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                       03:14
 29 Rémy Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13                03:15
 30 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha                                   03:16
 31 Matthieu Boulo (Fra) Team Raleigh                                03:28
 32 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                       03:29
 33 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                              03:40
 34 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing                         03:59
 35 Quentin Jauregui (Fra) Roubaix Lille Metropole                   04:00
 36 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                             04:20
 37 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                               04:27
 38 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                     04:33
 39 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme Marseille 13               04:38
 40 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          04:44
 41 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   04:45
 42 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) Team La Pomme Marseill     04:55
 43 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert                        04:58
 44 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr                                    05:06
 45 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                                  05:10
 46 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     05:26
 47 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole                    05:27
 48 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement             05:35
 49 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                                05:39
 50 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 51 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          05:43
 52 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                   05:45
 53 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 05:58
 54 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                       06:34
 55 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice                        07:15
 56 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                               07:23
 57 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles                    07:32
 58 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                        07:35
 59 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          07:40
 60 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                             07:44
 61 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            07:52
 62 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                    07:55
 63 Vladimir Gusev (Rus) Team Katusha                                07:59
 64 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling                                 08:16
 65 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement             08:21
 66 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice                   08:44
 67 Baptiste Plackaert (Bel) Roubaix Lille Metropole                 08:52
 68 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano                          09:07
 69 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits               09:11
 70 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   09:14
 71 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles                     09:38
 72 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                      09:45
 73 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             10:10
 74 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole                      10:20
 75 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement        10:31
 76 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                          10:35
 77 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
 78 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles                        10:53
 79 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing                         10:55
 80 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               11:38
 81 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 82 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling                                  11:48
 83 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                     12:07
 84 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      13:11
 85 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                        13:32
 86 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 13                 14:22
 87 Pierre Gouault (Fra) BigMat - Auber 93                           14:28
 88 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                                 14:31
 89 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                             14:36
 90 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               14:51
 91 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                     15:09
 92 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                     15:38
 93 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement              15:52
 94 Yoann Paillot (Fra) Team La Pomme Marseille 13                   15:54
 95 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                            15:58
 96 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                16:27
 97 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli                       16:32
 98 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 99 Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF                                 16:33
100 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team                             16:45
101 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA          17:26
102 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   17:35
103 Donato De Ieso (Ita) Bardiani CSF                                17:42
104 Dimitri Le Boulch (Fra) BigMat - Auber 93                        18:35
105 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                         18:58
106 Yanto Barker (GBr) Team Raleigh                                  19:17
107 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                             19:22
108 Grégoire Tarride (Fra) Team La Pomme Marseille 13
109 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                             19:26
110 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice                      20:01
111 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    20:20
112 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
113 Thomas Vaubourzeix (Fra) Team La Pomme Marseille 13              20:34
114 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                     21:09
115 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                          22:19
116 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice                       22:28
117 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                               23:31
118 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                    23:50
119 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole                   24:14
120 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team                          24:19
121 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                     24:43
122 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         25:18
123 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                               25:26
124 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              26:27
125 Ian Wilkinson (GBr) Team Raleigh                                 26:31
126 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement               26:47
127 Mark Christian (GBr) Team Raleigh                                28:16
128 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha                                28:20
129 Danny van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                       29:10
130 Quentin Bertholet (Bel) Wallonie - Bruxelles                     30:01
131 Steven Tronet (Fra) BigMat - Auber 93                            30:32
132 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA            30:37
133 Evan Oliphant (GBr) Team Raleigh                                 31:11
134 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                              31:14
135 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA                  31:41
136 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                              32:04
137 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                        33:36
138 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                               35:24
139 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits             36:06
140 Darwin Ferney Pantoja Tobar (Col) Colombia                       38:33
141 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 38:58
142 Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano                         41:05
143 George Atkins (GBr) Team Raleigh                                 41:39
144 Morgan Kneisky (Fra) Team Raleigh                                42:27
145 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                          43:46
146 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                                45:50

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: