Spotkanie z Piotrem Strzeżyszem: "Rowerem przez Amerykę"

Zapraszamy na pokaz Piotra Strzeżysza o trzech rowerowych wyjazdach do Ameryki Północnej, odbytych w latach 2011-2013.

Będziemy mogli posłuchać o przypadkowych spotkaniach z najdziwniejszymi ludźmi, jak również o przygodach z dzikimi zwierzętami, o samotnym pokonywaniu ogromnych przestrzeni w Jukonie i Kolumbii Brytyjskiej oraz o stylu życia, z jakim Piotr zetknął się w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku.

Minimalistyczny styl podróżowania wymuszał noclegi w najróżniejszych miejscach, nie zawsze miłych i przyjemnych, ale pociągał też za sobą przypadkowość spotkań i zdarzeń, które nie raz okazywały się jednymi z najprzyjemniejszych momentów w podróży.

O Piotrze Strzeżyszu

Na rowerze odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Nie ma szczególnie ulubionych kierunków, zazwyczaj są to miejsca odosobnione, często trudno dostępne, położone wysoko w górach, albo daleko na północy. Zazwyczaj podróżuje sam, co daje poczucie niezależności i szeroko pojętej wolności. Autor książek Campa w sakwach i Makaron w sakwach, opisujących rowerowe wyjazdy do Tybetu oraz przez obie Ameryki. Swoje podróże opisuje na stronie www.onthebike.pl.

19 lutego 2014, 19:30, Sklep Podróżnika (Kaliska 8/10, Warszawa)

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

inf. prasowa

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: