Allan Davis kończy karierę

Australijczyk Allan Davis zakończył profesjonalną karierę sportową. 33-latek nie znalazł nowego zespołu na sezon 2014 i postanowił definitywnie odwiesić rower na hak.

Davis od kilku miesięcy był jednym z bardziej utytułowanych kolarzy pozostających bez nowego kontraktu. Brak ofert spowodowany kryzysem na rynku ekip zmusił go do podjęcia decyzji o rozbracie z wyczynowym uprawianiem sportu.

Australijczyk karierę zaczynał w 2001 roku w barwach Mapei, cztery lata spędził w Liberty Seguros, rok w Discovery Channel, dwa lata w QuickStep Innergetic. W 2010 roku związał się z Astaną, a ostatnie dwa lata spędził w australijskiej Orica-GreenEdge.

davis

Davis odchodząc jest dumny ze swoich osiągnięć. W karierze wygrał Tour Down Under (2009), sześciokrotnie triumfując na etapach krajowej imprezy. Wygrał też etapy takich wyścigów jak Tour de Pologne czy Volta a Catalunya. Pochwalić może się także drugim miejsce w Mediolan - San Remo (2007) czy brązowym medalem mistrzostw świata (2010). Mniej znanym faktem jest, że w 2010 roku wygrał wyścig ze startu wspólnego podczas Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: