Challenge Mallorca 2014: Trofeo Palma

Włoch Sacha Modolo (Lampre-Merida) po finiszu z peletonu wygrał pierwszy z klasyków wchodzących w skład tzw. Challenge Mallorca. Drugi finiszował Belg Jens Debusschere (Lotto-Belisol), a trzeci 20-letni Holender Dylan Groenewegen (Cycling Team de Rijke).

14. miejsce wywalczył Konrad Dąbkowski, 15. przyjechał Arkadiusz Owsian, 28. Paweł Franczak, 39. Michał Podlaski, 43. Jesus Ezequerra, 44. Paweł Brylowski, 51. Mario Gonzalez, 72. Tomasz Mickiewicz, 137. David Muntaner (wszyscy ActiveJet Team). 98. miejsce zajął Michał Kwiatkowski, a 110. Michał Gołaś (obaj Omega Pharma-Quick Step). Na 117. miejscu sklasyfikowano Bartosza Huzarskiego (Team NetApp-Endura), a na 162. Przemysława Niemca (Lampre-Merida).

Trofeo Palma to wyścig otwierający 33. edycję ścigania na Majorce. 116 kilometrów ulicami Palmy czyni je bardziej kryterium - kolarze pokonują 10 rund - jednak co roku na starcie pojawiają się gwiazdy światowego kolarstwa.

Wyścig animowali Ian Boswell (Team Sky), Alex Howes (Garmin-Sharp), Alexandre Pichot (Team Europcar), Amets Txurruka (Caja Rural-Seguros RGA) oraz Ronan Van Zandbeck (Cycling Team De Rijke), jadąc z kilkunastosekundową przewagą nad peletonem. 4 rundy przed końcem przewaga wzrosła do 50 sekund, ale peleton prowadzony przez zawodników Lampre-Merida kontrolował sytuację i 18 kilometrów przed metą skasował ucieczkę.

Na finiszu najlepszy okazał się Modolo, jednak o jego zwycięstwie rozstrzygnął dopiero fotofinisz - na kresce ręce w górę uniósł Groenwegen, co kosztowało go utratę miejsca.

Wyniki Trofeo Palma (1.1), Palma - Palma (116 km):

  1 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                               2:29:12
  2 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
  3 Dylan Groenewegen (Ned) Cyclingteam De Rijke
  4 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick Step
  5 Adrien Petit (Fra) Cofidis
  6 Jon Aberasturi (Spa) Team Euskadi
  7 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
  8 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
  9 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros
 10 Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke
 11 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 12 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
 13 Vicente Reynes (Spa) Iam Cycling
 14 Konrad Dąbkowski (Pol) Activejet Team
 15 Arakdiusz Owsian (Pol) Activejet Team
 16 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 17 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 18 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
 19 David Millar (GBr) Garmin Sharp
 20 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 21 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 22 Joachim Tolles (Ger) Team Kuota
 23 Ralf Matzka (Ger) Team Netapp - Endura
 24 Reto Hollenstein (Swi) Iam Cycling
 25 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
 26 André Benoit (Ger) Team Kuota
 27 Federico Butto (Ita) Burgos-BH
 28 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team
 29 Alexandr Kolobnev (Rus) Team Katusha
 30 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 31 Pablo Lechuga (Spa) Team Euskadi
 32 Fco. José Ventoso (Spa) Movistar Team
 33 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 34 Luis Mas (Spa) Caja Rural - Seguros
 35 Ben Swift (GBr) Team Sky
 36 Dex Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke
 37 Juan Carlos Riutort (Spa) Burgos-BH
 38 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam De Rijke
 39 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team
 40 Florian Senechal (Fra) Cofidis
 41 David Lopez (Spa) Team Sky
 42 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
 43 Jesus Ezquerra (Spa) Activejet Team
 44 Paweł Brylowski (Pol) Activejet Team
 45 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
 46 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 47 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 48 Andre Cardoso (Por) Garmin Sharp
 49 Mikel Aristi (Spa) Team Euskadi
 50 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
 51 Mario Gonzalez (Spa) Activejet Team
 52 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
 53 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 54 Ibai Salas (Spa) Burgos-BH
 55 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 56 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 57 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 58 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis
 59 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
 60 Benat Txoperena (Spa) Team Euskadi
 61 Jan Barta (Cze) Team Netapp - Endura
 62 Martin Wesmann (RSA) MTN - Qhubeka
 63 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
 64 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 65 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick Step
 66 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
 67 Micha Glowatzki (Ger) Team Kuota
 68 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros
 69 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 70 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke
 71 Jon Larrinaga (Spa) Team Euskadi
 72 Tomasz Mickiewicz (Pol) Activejet Team
 73 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp - Endura
 74 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp
 75 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 76 Maxi.Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
 77 Iker Camano (Spa) Team Netapp - Endura
 78 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros
 79 Jonathan Fumeaux (Swi) Iam Cycling
 80 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
 81 Xabier Zandio (Spa) Team Sky
 82 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 83 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Kuota
 84 Jonas Rapp (Ger) Team Kuota
 85 Sergio Pardilla (Spa) MTN - Qhubeka
 86 Patrick Schelling (Swi) Iam Cycling
 87 Erick Rowsell (GBr) Team Netapp - Endura
 88 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
 89 Florian Monreal (Ger) Team Kuota
 90 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
 91 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 92 Sergio L. Henao (Col) Team Sky
 93 Frantisek Padour (Cze) Team Netapp - Endura
 94 Ramon Domene (Spa) Caja Rural - Seguros
 95 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
 96 Jose Serpa (Col) Lampre-Merida
 97 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
 98 Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma - Quick Step
 99 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick Step
100 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
101 Jhoan Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
102 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
103 Ander Arranz (Spa) Burgos-BH
104 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
105 Dmitry Kozontchuk (Rus) Team Katusha
106 Jesus Del_Pino (Spa) Burgos-BH
107 Alvaro Robredo (Spa) Burgos-BH
108 Carlos Barbero (Spa) Team Euskadi
109 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
110 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma - Quick Step
111 Javier_Fco Aramendia (Spa) Caja Rural - Seguros
112 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
113 Unai Arranz (Spa) Burgos-BH
114 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
115 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
116 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros
117 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp - Endura
118 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol
119 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick Step
120 Romain Zingle (Fra) Cofidis
121 Egor Silin (Rus) Team Katusha
122 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
123 Robert Retschke (Ger) Team Kuota
124 Luis Leon Sanchez (Spa) Caja Rural - Seguros
125 José Herrada (Spa) Movistar Team
126 Huub Duyn (Ned) Cyclingteam De Rijke
127 David Belda (Spa) Burgos-BH
128 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
129 Haritz Orbe (Spa) Team Euskadi
130 Antonio Piedra (Spa) Caja Rural - Seguros
131 Linus Gerdemann (Ger) MTN - Qhubeka
132 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
133 Roger Kluge (Ger) Iam Cycling
134 Victor Etxebarria (Spa) Team Euskadi
135 Pirmin Lang (Swi) Iam Cycling
136 Kenny De_Haes (Bel) Lotto Belisol
137 David Muntaner (Spa) Activejet Team
138 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
139 Egoitz Garcia (Spa) Cofidis
140 Thomas Löfkvist (Swe) Iam Cycling
141 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
142 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
143 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
144 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
145 Philipp Becker (Ger) Team Kuota
146 Ronan Van_Zandbeek (Ned) Cyclingteam De Rijke
147 Julien Simon (Fra) Cofidis
148 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
149 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick Step
150 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
151 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
152 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
153 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
154 Jurgen V.D. Broeck (Bel) Lotto Belisol
155 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
156 Jonathan Mcevoy (GBr) Team Netapp - Endura
157 Johann Van_Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
158 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
159 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
160 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
161 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick Step
162 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
163 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
164 Dion Beukeboom (Ned) Cyclingteam De Rijke
165 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
166 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick Step
167 Thomas Raeymaekers (Bel) Team Novo Nordisk
168 Jan Deutschmann (Ger) Team Kuota
169 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka                                00:17
170 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                                      00:19
171 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                    00:29
172 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
173 Jani Tewelde (Eri) MTN - Qhubeka                                 00:39
174 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       00:40
175 Illart Zuazubiskar (Spa) Team Euskadi                            00:43
176 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka                          00:47
177 Victor Martin (Spa) Burgos-BH                                    00:57
178 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
179 Ruud Cremers (Ned) Team Novo Nordisk                             03:03
180 David De_La_Cruz (Spa) Team Netapp - Endura                      03:38
DNF Kobus Hereijgers (Ned) Cyclingteam De Rijke
DNS Mathias Frank (Swi) Iam Cycling
DNS Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: