Etoile de Bessèges 2014: etap 5

Szwed Tobias Ludvigsson (Giant-Shimano) wygrał ostatni etap francuskiej etapówki - jazdę indywidualną na czas i triumfował w klasyfikacji generalnej wyścigu. Drugi wynik zanotował Francuz Jerome Coppel (Cofidis), a trzeci Włoch Sonny Colbrelli (Bardiani CSF).

Główną trudnością finałowej czasówki był kilometrowy podjazd, kończący całą próbę. Ludvigsson, który wczoraj zameldował się na 10. miejscu, na trasę ruszył jako 21. od końca. Młody Szwed szybko udowodnił, że holenderski zespół nie pomylił się, stawiając na niego. Do jego czasu zbliżył się jedynie Coppel, słabiej pojechał faworyzowany Roy, a trzeci czas niespodziewanie zanotował Colbrelli. 8. rezultat wykręcił Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice).

Ludvigsson w klasyfikacji generalnej pokonał o cztery sekundy Coppela i o pięć swojego kolegę z ekipy - Niemca Johna Degenkolba (Giant-Shimano).

fot. Giant-Shimano

Wyniki 5. etapu Etoile de Bessèges (2.1), Alès - Alès (10,7 km):

  1 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                       15:38
  2 Jérôme Coppel (Fra) Cofidis Solutions Crédit                     00:04
  3 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                               00:11
  4 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                          00:14
  5 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr                                       00:15
  6 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                          00:20
  7 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol                                00:26
  8 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        00:27
  9 Brice Feillu (Fra) Bretagne Séché Environnement                  00:31
 10 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                                00:32
 11 Aléxis Vuillermoz (Fra) AG2R la Mondiale                         00:33
 12 Rein Taaramae (Est) Cofidis Solutions Crédit                     00:33
 13 Gert Joeaar (Est) Cofidis Solutions Crédit                       00:33
 14 Benoît Jarrier (Fra) Bretagne Séché Environnement                00:36
 15 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   00:36
 16 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                       00:37
 17 Francesco-Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                    00:38
 18 Maxime Montfort (Bel) Lotto Belisol                              00:39
 19 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               00:41
 20 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                                00:42
 21 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                                00:43
 22 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           00:43
 23 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol                               00:43
 24 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice                          00:45
 25 Carlos-Julian Quintero (Col) Colombia                            00:46
 26 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano                          00:48
 27 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                00:48
 28 José Goncalvez (Por) Team La Pomme Marseille 13                  00:49
 29 Ghyselinck Jan (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       00:49
 30 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13                00:51
 31 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 93                        00:51
 32 Boris Valle (Bel) Lotto Belisol                                  00:51
 33 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA            00:52
 34 Jacek Marajko (Pol) CCC Polsat Polkowice                         00:52
 35 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             00:54
 36 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                                 00:56
 37 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano                               00:56
 38 Blel Kadri (Fra) AG2R la Mondiale                                00:57
 39 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                         01:00
 40 Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF                                 01:01
 41 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles                            01:02
 42 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                01:02
 43 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R la Mondiale                           01:03
 44 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                    01:04
 45 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole                      01:05
 46 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Métropole                       01:06
 47 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol                                  01:07
 48 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                               01:07
 49 Domingos Goncalvez (Por) Team La Pomme Marseille 13              01:08
 50 Julien Fouchard (Fra) Cofidis Solutions Crédit                   01:09
 51 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                     01:09
 52 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                01:10
 53 Dmitry Ignatiev (Rus) Itera Katusha                              01:11
 54 Hubert Dupont (Fra) AG2R la Mondiale                             01:11
 55 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 01:12
 56 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                01:14
 57 Dimitri Le Boulch (Fra) Bigmat - Auber 93                        01:14
 58 Marcus Christie (Irl) An Post - Chain Reaction                   01:15
 59 Christophe Laborie (Fra) Bretagne Séché Environnement            01:15
 60 Axel Domont (Fra) AG2R la Mondiale                               01:16
 61 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             01:17
 62 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice                        01:17
 63 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis Solutions Crédit                    01:17
 64 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Métropole                   01:20
 65 Tosh Van Der Sande (Ned) Lotto Belisol                           01:20
 66 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert                  01:21
 67 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems                           01:21
 68 Willem Wauters (Bel) Verandas Willems                            01:21
 69 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA                  01:22
 70 Nicolas Vereecken (Bel) Verandas Willems                         01:23
 71 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                                01:24
 72 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis Solutions Crédit                01:26
 73 Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 93                            01:26
 74 Alo Jakin (Est) Bigmat - Auber 93                                01:27
 75 Clément Koretzky (Fra) Bretagne Séché Environnement              01:27
 76 Théo Vimpere (Fra) Bigmat - Auber 93                             01:27
 77 Laurent Vanden Bak (Bel) An Post - Chain Reaction                01:28
 78 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                       01:29
 79 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole                01:31
 80 Justin Jules (Fra) Team La Pomme Marseille 13                    01:32
 81 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 13                 01:32
 82 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                            01:32
 83 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                         01:33
 84 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne Séché Environnement          01:33
 85 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                    01:34
 86 Maxim Razumov (Rus) Itera Katusha                                01:35
 87 Julian Kern (Ger) AG2R la Mondiale                               01:37
 88 Igor Frolov (Rus) Itera Katusha                                  01:37
 89 Mikhail Akimov (Rus) Itera Katusha                               01:37
 90 Jarlinson Pantano (Col) Colombia                                 01:38
 91 Mark Mc Nally (GBr) An Post - Chain Reaction                     01:39
 92 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                01:40
 93 Rémi Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13                01:41
 94 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                      01:42
 95 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol                                 01:43
 96 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                             01:44
 97 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise        01:44
 98 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano                         01:45
 99 Adwar Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia                        01:46
100 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   01:46
101 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  01:50
102 Kenneth Vanbilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:52
103 Erwan Corbel (Fra) Bretagne Séché Environnement                  01:52
104 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             01:56
105 Benjamin Le Montagnier (Fra) Bretagne Séché Environnement        01:59
106 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis Solutions Crédit                 02:00
107 Kirill Yatsevich (Rus) Itera Katusha                             02:03
108 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      02:04
109 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                      02:05
110 Conor Dunne (Irl) An Post - Chain Reaction                       02:08
111 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                                  02:08
112 Roman Katyrin (Rus) Itera Katusha                                02:10
113 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole                       02:11
114 Ryan Mullen (Irl) An Post - Chain Reaction                       02:16
115 Luis Albert Largo Quintero (Col) Colombia                        02:17
116 Jelle Mannaerts (Bel) Verandas Willems                           02:18
117 Jean-Lou Pa?ani (Fra) Roubaix Lille Métropole                    02:18
118 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat - Auber 93                      02:19
119 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  02:19
120 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R la Mondiale                        02:19
121 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      02:23
122 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera Katusha                             02:23
123 Romain Feillu (Fra) Bretagne Séché Environnement                 02:33
124 Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles                        02:34
125 Lo?c Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                         02:37
126 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole                      02:46
127 Jack Wilson (Irl) An Post - Chain Reaction                       02:56
128 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme Marseille 13             03:09
129 Woute Franssen (Bel) An Post - Chain Reaction                    04:06
DNS Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
DNS Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
DNS Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
DNS Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 
Klasyfikacja końcowa:
 
  1 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                    14:43:35
  2 Jérôme Coppel (Fra) Cofidis Solutions Crédit                     00:04
  3 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                          00:05
  4 Benoît Jarrier (Fra) Bretagne Séché Environnement                00:07
  5 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
  6 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr                                          00:14
  7 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol                                00:23
  8 Rein Taaramae (Est) Cofidis Solutions Crédit                     00:33
  9 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   00:36
 10 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 11 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                       00:37
 12 Maxime Montfort (Bel) Lotto Belisol                              00:39
 13 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles                            00:40
 14 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                               00:42
 15 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 16 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 17 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                                00:43
 18 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol                               00:44
 19 Carlos-Julian Quintero (Col) Colombia                            00:47
 20 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano                          00:48
 21 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 José Goncalvez (Por) Team La Pomme Marseille 13                  00:50
 23 Ghyselinck Jan (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 24 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA            00:52
 25 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             00:54
 26 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                                 00:56
 27 Lukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                         01:00
 28 Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF                                 01:01
 29 Sean De Bie (Bel) Lotto Belisol                                  01:03
 30 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R la Mondiale
 31 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                    01:04
 32 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Métropole                      01:05
 33 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Métropole                       01:07
 34 Domingos Goncalvez (Por) Team La Pomme Marseille 13              01:08
 35 Hubert Dupont (Fra) AG2R la Mondiale                             01:11
 36 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 01:12
 37 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise                01:14
 38 Christophe Laborie (Fra) Bretagne Séché Environnement            01:15
 39 Axel Domont (Fra) AG2R la Mondiale                               01:16
 40 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             01:17
 41 Clément Koretzky (Fra) Bretagne Séché Environnement              01:19
 42 Tosh Van Der Sande (Ned) Lotto Belisol                           01:20
 43 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert                  01:21
 44 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems
 45 Willem Wauters (Bel) Verandas Willems                            01:22
 46 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural - Seguros RGA
 47 Nicolas Vereecken (Bel) Verandas Willems                         01:23
 48 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis Solutions Crédit                01:26
 49 Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 93                            01:27
 50 Laurent Vanden Bak (Bel) An Post - Chain Reaction                01:29
 51 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
 52 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole                01:31
 53 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne Séché Environnement          01:34
 54 Igor Frolov (Rus) Itera Katusha                                  01:37
 55 Rémi Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13                01:38
 56 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 57 Mark Mc Nally (GBr) An Post - Chain Reaction                     01:39
 58 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                01:40
 59 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                      01:43
 60 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol
 61 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                             01:44
 62 Adwar Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia                        01:46
 63 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  01:50
 64 Erwan Corbel (Fra) Bretagne Séché Environnement                  01:52
 65 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol                             01:56
 66 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis Solutions Crédit                 02:00
 67 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      02:04
 68 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                      02:06
 69 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
 70 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R la Mondiale                        02:13
 71 Jean-Lou Pa?ani (Fra) Roubaix Lille Métropole                    02:19
 72 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat - Auber 93
 73 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      02:23
 74 Romain Feillu (Fra) Bretagne Séché Environnement                 02:33
 75 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                                02:34
 76 Lo?c Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                         02:38
 77 Théo Vimpere (Fra) Bigmat - Auber 93                             02:41
 78 Julian Kern (Ger) AG2R la Mondiale                               03:05
 79 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Métropole                   03:07
 80 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme Marseille 13             03:09
 81 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                               04:24
 82 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                               05:11
 83 Julien Fouchard (Fra) Cofidis Solutions Crédit                   05:30
 84 Francesco-Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                    05:40
 85 Roman Katyrin (Rus) Itera Katusha                                05:41
 86 Aléxis Vuillermoz (Fra) AG2R la Mondiale                         08:35
 87 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        08:36
 88 Brice Feillu (Fra) Bretagne Séché Environnement                  08:40
 89 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                                08:42
 90 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice                          08:54
 91 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 93                        09:00
 92 Boris Valle (Bel) Lotto Belisol
 93 Jacek Marajko (Pol) CCC Polsat Polkowice                         09:02
 94 Blel Kadri (Fra) AG2R la Mondiale                                09:06
 95 Dmitry Ignatiev (Rus) Itera Katusha                              09:20
 96 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice                        09:26
 97 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis Solutions Crédit                    09:27
 98 Benjamin Giraud (Fra) Team La Pomme Marseille 13                 09:41
 99 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                    09:43
100 Maxim Razumov (Rus) Itera Katusha                                09:45
101 Mikhail Akimov (Rus) Itera Katusha                               09:46
102 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                     10:02
103 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  10:28
104 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise        11:20
105 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano                               11:48
106 Gert Joeaar (Est) Cofidis Solutions Crédit                       14:07
107 Marcus Christie (Irl) An Post - Chain Reaction                   14:31
108 Alo Jakin (Est) Bigmat - Auber 93                                15:01
109 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano                         15:19
110 Kenneth Vanbilsen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            15:26
111 Kirill Yatsevich (Rus) Itera Katusha                             15:37
112 Conor Dunne (Irl) An Post - Chain Reaction                       15:42
113 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole                       15:45
114 Jack Wilson (Irl) An Post - Chain Reaction                       16:31
115 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                                  16:52
116 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
117 Ryan Mullen (Irl) An Post - Chain Reaction                       17:03
118 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13                20:00
119 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia                   21:00
120 Benjamin Le Montagnier (Fra) Bretagne Séché Environnement        23:43
121 Jelle Mannaerts (Bel) Verandas Willems                           24:01
122 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera Katusha                             24:07
123 Dimitri Le Boulch (Fra) Bigmat - Auber 93                        24:12
124 Florent Mottet (Bel) Wallonie - Bruxelles                        24:17
125 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole                      24:30
126 Woute Franssen (Bel) An Post - Chain Reaction                    25:28
127 Luis Albert Largo Quintero (Col) Colombia                        25:43
128 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                            26:07
129 Justin Jules (Fra) Team La Pomme Marseille 13                    34:04

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: