Cztery polskie ekipy MTB zarejestrowane przez UCI

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) opublikowała listę zarejestrowanych zespołów MTB na sezon 2014. W tym gronie znalazły się cztery polskie zespoły.

Na liście jako pierwsza widnieje kierowana przez Andrzeja Piątka ekipa 4F Racing Team. W jej składzie znajdują się Paula Gorycka, Monika Żur i Piotr Konwa. Skład zmniejszył się w porównaniu z sezonem 2013, co spowodowane jest przejściem Adriana Kucharka do TKK Pacific Toruń i jego decyzją o skupieniu się na kolarstwie szosowym.

Zarejestrowana jest także prowadzona przez Tomasza Pierwocha JBG-2 Professional MTB Team. W jej składzie znajdują się Bartłomiej Wawak, Mariusz Kowal, Adrian Brzózka, Patryk Piasecki i Tomasz Dróżdż.

W zespole Kross Racing Team, którego dyrektorem jest Tomasz Świerczyński, zobaczymy trzech zawodników - Bogdana Czarnotę, Kornela Osickiego, Radosława Rękawka oraz trzy zawodniczki - Katarzynę Solus-Miśkowicz, Annę Szafraniec i Michalinę Ziółkowską.

Czterech zawodników - Marcina Kawalca, Macieja Jeziorskiego, Adriana Siarkę i Patryka Adamkiewicza - oraz dwie zawodniczki  - Aleksandrę Podgórską i Stefanię Staszel - zobaczymy z kolei w zespole Sante-BSA Whistle, prowadzonym przez Dariusza Nocenia.

Polaków obserwować będzie można też w zagranicznych ekipach - w barwach niemieckiej Giant Pro XC Team ciągle jeździ Maja Włoszczowska, a w czeskiej Betch.nl Superior Brentjens MTB Racing Team startował będzie Marek Konwa.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: