Włoski zaciąg w Christina Watches-Kuma

Zespół Christina Watches poinformował o pozyskaniu drugiego sponsora tytularnego, a wraz z nim o ściągnięciu trzech kolarzy i dwóch dyrektorów sportowych z Włoch.

Duńska ekipa kontynentalna w sezonie 2014 przybierze nazwę Christina Watches-Kuma, lecz stare, dopingowe oblicze, pozostaje bez zmian. W składzie na dobre zadomowili się weterani niedozwolonego wspomagania, jak Stefan Schumacher, Constantino Zaballa i obecny dyrektor sportowy Bo Hamburger, czyli jakby nie było, pierwszy w historii kolarz, który wpadł na teście wykrywającym EPO.

Dyrekcja ekipy kontynuuje obraną strategię, czego wyrazem jest sięgnięcie po zawodników z "brudną" przeszłością Mattia Gavazziego i Enrico Rossi. Ten drugi ma z kim wymieniać doświadczenia, ponieważ siostra Rossiego to przecież rodzona matka dziecka Riccardo Ricco.

Obok dwóch szybkich zawodników, roczny kontrakt podpisał dobry wspinacz Fortunato Baliani. Dla 39-letniego kolarza to będzie pożegnany sezon w karierze.

W ekipie znalazło się również miejsce dla dwóch dyrektorów sportowych Alberto Elliego i Eddy'ego Serriego. Czwartym nowym zawodnikiem miał być Francesco Reda, ale jak na złość właśnie został zdyskwalifikowany przez Włoski Komitet Olimpijski. Christina Watches ze sfinalizowaniem umowy musi się wstrzymać do 20 czerwca 2015 roku.

Cały czas wiedziałem, że będziemy mieć silny zespół, a w naszym składzie zawsze mieliśmy doświadczonych zawodników, takich jak Zaballa i Schumacher

- powiedział zadowolony Bo Hamburger serwisowi CyclingQuotes.

Skład Christina Watches-Kuma 2014
Mattia Gavazzi, Enrico Rossi, Fortunato Baliani, Stefan Schumacher, Jonathan Bellis, Jake Tanner, Constantino Zaballa, Alexander Kamp, Asbjørn Kragh Andersen, Emil Wang, Jimmi Sørensen, Jonas Poulsen, Marc Christian Garby, Sebastian Forke.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: