Program Vuelta ao Algarve 2014

Organizator Vuelta ao Algarve (2.1) przedstawił program 40. edycji wyścigu, rozgrywanego w leżącej na samym południu Portugalii prowincji Algarve.

Impreza, która potrwa w dniach 19-23 lutego tradycyjnie składa się z pięciu etapów, a na trasie każdy znajdzie coś dla siebie.

Pierwszy dzień powinien należeć do sprinterów, natomiast drugiego trochę zamieszania wprowadzi podjazd 3. kat, umieszczony 5 km przed metą.

Klasyfikację końcową ustalą dwa kolejne etapy. Na trzecim zaplanowano indywidualną jazdę na czas na dystansie 13,6 km, czyli o 21 km krótszą niż w minionym sezonie. Dokonano też ważnej roszady w programie, ponieważ tym razem to czasówka poprzedzi górzysty odcinek z finałem na dobrze już znanym Alto do Malhão (2,49 km, 8,9%).

Wyścig zakończy płaski etap do Vilamoura.

W ostatniej edycji Vuelta ao Algarve triumfował Tony Martin, który wyprzedził Michała Kwiatkowskiego. Obaj kolarze Omega Pharma-Quick Step wystąpią również w tym roku.

Program 40. Vuelta ao Algarve:
19 lutego - 1. etap: Faro - Albufeira, 160 km
20 lutego - 2. etap: Lagoa - Monchique, 196 km
21 lutego - 3. etap: Vila do Bispo - Sagres, 13,6 km (jazda indywidualna)
22 lutego - 4. etap: Almodôvar - Alto do Malhão (Loulé), 164,5 km
23 lutego - 5. etap: Tavira - Vilamoura, 155,8 km

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: