Daniel - odzież kolarska

Kadra Polski na Przełajowe Mistrzostwa Świata 2014

Polski Związek Kolarski podał skład kadry polski na przełajowe mistrzostwa świata w holenderskim Hoogerheide. Mariusz Gil (Kwadro-Stannah), Bartosz Mikler (Victoria Jarocin), Remigiusz Gil (POM Strzelce Krajeńskie) i Kamil Małecki (MLKS Baszta Bytów) zostali powołani przez selekcjonera Jana Antkowiaka do reprezentacji Polski na imprezę, która odbędzie się w terminie 1-2 lutego.

Mistrzostwa będą rozgrywane na tej samej trasie, na której przed rokiem ścigali się zawodnicy w ramach Pucharu Świata. Dobre, 14. miejsce zajął wtedy Mariusz Gil.

- Trasa w Hoogerheide mi odpowiada. Gdy ostatni raz tam startowałem leżał śnieg i działało to na moją korzyść. W tym roku raczej nie można spodziewać się śniegu, a prognozy wskazują na to, że będzie to szybki wyścig. Na pewno runda temu sprzyja. Z pogodą w Holandii różnie jednak bywa, więc wszystko okaże się w dniu zawodów

– tłumaczył wicemistrz Polski. Przed kilkoma tygodniami przegrał on w Bieganowie tylko z Markiem Konwą, jednak wtedy dokuczała mu choroba. Tuż przed mistrzostwami brał antybiotyki, które uniemożliwiły mu osiągnięcie szczytu formy.

– Teraz wszystko z moim zdrowiem jest już w porządku. Mam co prawda lekki kaszel, ale nie powinien mi on przeszkadzać. Dobrze przetrenowałem okres przed światowym czempionatem i mam nadzieje, że przełoży się to na dobry wynik. Z lokaty w pierwszej „20” będę zadowolony, choć chciałbym sprawić niespodziankę jako „outsider” i przyjechać na metę na wyższym miejscu

– dodaje Gil.

Mistrz Polski, Marek Konwa zdecydował się zrezygnować ze startu w MŚ, gdyż przygotowuje się on do sezonu MTB. Wyścig w Holandii nie wpisywał się w jego plan i nie byłby w stanie zbudować optymalnej formy. Podobnie było w przypadku kilku orlików oraz juniorów, którzy dobrze spisali się w mistrzostwach kraju, ale priorytetem pozostaje dla nich kolarstwo szosowe lub MTB i przygotowania do sezonu 2014.

Bartosz Mikler, który wystartuje w kategorii U23, nie trafił co prawda z formą na krajowy czempionat, ale już kilka dni później, w finale Pucharu Polski w Żaganiu był zdecydowanie najlepszy w wyścigu elity i można się spodziewać, że z „dobrą” nogą pojedzie do Hoogerheide.

W zmaganiach juniorów uczestniczyć będzie zwycięzca klasyfikacji Pucharu Polski, Kamil Małecki oraz triumfator PP w Żaganiu, Remigiusz Gil. Ten drugi jest także brązowym medalistą MP, a w tym by wywalczyć medal z lepszego kruszcu przeszkodziło mu zahaczenie o przeszkodę, którą chciał przeskoczyć.

Starty Polaków w MŚ w przełajach:
Juniorzy - Remigiusz Gil i Kamil Małecki, 1 lutego, godz. 11:00
Orlicy - Bartosz Mikler, 2 lutego, godz. 11:00
Elita - Mariusz Gil, 2 lutego, godz. 15:00

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: