Tour de San Luis 2014: etap 7

Sacha Modolo (Lampre-Merida) po finiszu z peletonu wygrał ostatni etap argentyńskiego wyścigu. Włoch na prowadzącym pod górę finiszu pokonał Słowaka Petera Sagana (Cannondale) oraz swojego kolegę z drużyny - Argentyńczyka Maximiliano Richeze.

Triumfatorem 8. edycji wyścigu został Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar Team), który w klasyfikacji generalnej wyprzedził o 35 sekund Amerykanina Phillipa Gaimona (Garmin-Sharp) i o 1:57 Argentyńczyka Sergio Godoy'a (San Luis Somos Todos).

Na trasie uciekali kolarze z Ameryki Łacińskiej - Carlos Ochoa (Androni-Giocattoli), Cleberson Weber (Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia), Carlos Betancur (Ag2r La Mondiale) oraz Juan Pablo Valencia (Colombia). Śmiałkowie nie mieli najmniejszych szans na dojście do głosu - peleton jechał dwie minuty za nimi, maksymalnie oddalając się na dalsze dwie.

Akcja dobiegła końca 30 kilometrów przed metą, a ekipy rozpoczęły przygotowania do rozegrania finiszu. Końcówka nie należała do łatwych - na ostatnich 500 metrach średnie nachylenie wynosiło 4%.

Na ostatnim kilometrze o czołowe lokaty rywalizowały duety Cannondale i Lampre-Merida. Koledzy Petera Sagana przeważali jeszcze na 500 metrów przed końcem, ale dwójkowy atak kolarzy Brenta Copelanda na finałowych wirażach rozbił plany Słowaka. Na prowadzenie wyszedł Modolo i nie oddał go już aż do kreski, odnosząc pierwsze zwycięstwo w nowej ekipie. Sagan zdołał zająć drugie miejsce, minimalnie pokonując Richeze.

Wyniki 7. etapu Tour de San Luis 2014 (2.1), San Luis - Terrazas del Portezuelo (148,1 km):

  1 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                               3:13:28
  2 Peter Sagan (Svk) Cannondale
  3 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
  4 Mauro Abel Richeze (Arg) Argentina
  5 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
  6 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  7 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
  8 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
  9 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 10 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
 11 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia
 12 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
 13 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare
 14 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 15 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 16 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare
 17 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
 18 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 19 Leonardo Duque (Col) Team Colombia
 20 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia
 21 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  00:07
 22 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
 23 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare
 24 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 25 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge
 26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 27 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 28 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 29 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 30 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 31 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia                       00:10
 32 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia                          00:12
 33 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
 34 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos
 35 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team
 36 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 37 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 38 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 39 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
 40 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                         00:15
 41 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 42 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 43 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare
 44 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 45 Benjamin King (USA) Garmin Sharp
 46 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia
 47 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia
 48 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp
 49 Pablo Alarcon (Chi) Chile
 50 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman
 51 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                         00:21
 52 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 53 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 54 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 55 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman
 56 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 57 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos
 58 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 59 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
 60 Yasmani Martinez (Cub) Cuba
 61 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 62 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 63 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 64 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos                        00:30
 65 Facundo Lezica (Arg) Argentina
 66 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 67 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay
 68 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida
 69 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
 70 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
 71 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
 72 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 73 Adrian Alvarado (Chi) Chile
 74 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia             00:36
 75 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
 76 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia        00:38
 77 German N. Tivani (Arg) Argentina
 78 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                              00:40
 79 Ruben G. Ramos (Arg) Argentina
 80 Clement Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 81 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           00:55
 82 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team            00:57
 83 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare                        01:00
 84 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 85 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 86 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
 87 Thiago Rodrigues (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
 88 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 89 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
 90 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos
 91 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
 92 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk
 93 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 94 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
 95 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 96 Walter Perez (Arg) Buenos Aires Provincia
 97 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
 98 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare
 99 Moreno Moser (Ita) Cannondale
100 Jonathan Guzman (Chi) Chile
101 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
102 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
103 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
104 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
105 Fabricio Ferrari (Uru) Uruguay
106 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                01:05
107 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                             01:14
108 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp
109 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
110 Richard Mascara?as (Uru) Uruguay
111 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina
112 Lisnandi Alonso (Cub) Cuba
113 Yenier Lopez (Cub) Cuba
114 Emiliano J. Contreras (Arg) Argentina
115 Julian Barrientos (Arg) Argentina
116 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
117 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
118 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
119 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
120 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos
121 Sixto Nu?ez (Uru) Uruguay
122 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia
123 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia
124 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
125 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia
126 Wolfgang Burmann (Chi) Chile
127 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
128 Patricio Almonacid (Chi) Chile
129 Gonzalo Garrido (Chi) Chile
130 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
131 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                   01:27
132 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cyc     01:45
133 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            01:00
134 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                        02:05
135 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
136 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman                     05:12
137 Leandro Marcos (Cub) Cuba                                        14:26
 
Klasyfikacja końcowa
 
  1 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team            24:48:48
  2 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp                                00:43
  3 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos                          02:02
  4 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing          02:54
  5 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos                           03:04
  6 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement           03:43
  7 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare                         03:44
  8 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                              03:51
  9 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                     03:57
 10 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                        04:03
 11 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge                                 04:35
 12 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia                         05:08
 13 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare                          06:09
 14 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare                        06:10
 15 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         06:25
 16 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            08:11
 17 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                 08:15
 18 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman                          08:27
 19 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 20 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               08:31
 21 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia        09:25
 22 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp                              09:50
 23 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           09:56
 24 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol                        10:12
 25 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement             11:29
 26 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                     12:48
 27 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia                       12:50
 28 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                          13:15
 29 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos                        13:25
 30 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling T     14:13
 31 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia             15:31
 32 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                               15:57
 33 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia         17:20
 34 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia                          17:41
 35 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia                          18:01
 36 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          18:36
 37 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 38 Benjamin King (USA) Garmin Sharp                                 20:16
 39 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                           20:27
 40 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                       20:35
 41 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos                           20:52
 42 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                         21:30
 43 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                    22:21
 44 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                            22:58
 45 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                    23:13
 46 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           23:31
 47 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli                        23:46
 48 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli                            23:59
 49 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                            24:03
 50 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement           24:07
 51 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement            24:17
 52 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                             24:39
 53 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                              25:20
 54 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                    25:43
 55 Ignacio Maldonado (Uru) Uruguay                                  25:54
 56 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia       25:57
 57 Fabricio Ferrari (Uru) Uruguay                                   26:32
 58 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                              26:40
 59 Leonardo Duque (Col) Team Colombia                               26:48
 60 Clement Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            27:03
 61 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia                        27:07
 62 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos                        27:22
 63 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team          27:46
 64 Wolfgang Burmann (Chi) Chile                                     29:16
 65 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge                            29:54
 66 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          29:56
 67 Ruben G. Ramos (Arg) Argentina
 68 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                             29:58
 69 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman                         30:39
 70 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Te     30:43
 71 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                      30:50
 72 Pablo Alarcon (Chi) Chile                                        31:18
 73 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman                     31:32
 74 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team            32:11
 75 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia                          32:34
 76 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                     32:39
 77 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                       33:11
 78 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                   33:37
 79 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                           34:16
 80 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                           35:46
 81 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                               36:00
 82 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    36:35
 83 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare                        36:46
 84 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                             36:53
 85 Yenier Lopez (Cub) Cuba                                          37:00
 86 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                         37:30
 87 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge                              37:49
 88 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare                          38:09
 89 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                              38:10
 90 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                           38:24
 91 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team      38:50
 92 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman                        39:00
 93 Yasmani Martinez (Cub) Cuba                                      39:01
 94 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                        39:18
 95 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                         39:45
 96 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                     39:59
 97 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               40:39
 98 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        40:41
 99 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  41:24
100 Gonzalo Garrido (Chi) Chile                                      42:22
101 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                         42:25
102 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
103 Lisnandi Alonso (Cub) Cuba                                       42:46
104 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare                         42:54
105 Facundo Lezica (Arg) Argentina                                   43:18
106 Adrian Alvarado (Chi) Chile                                      43:57
107 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia         44:19
108 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia                       44:45
109 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         44:51
110 Patricio Almonacid (Chi) Chile                                   45:38
111 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale             45:52
112 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos                       45:54
113 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                 45:56
114 Richard Mascara?as (Uru) Uruguay                                 46:03
115 Juan I. Curuchet (Arg) Argentina                                 46:54
116 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                         47:11
117 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk                       47:39
118 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
119 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia                    48:47
120 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida                    48:53
121 Jonathan Guzman (Chi) Chile                                      51:03
122 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement             51:28
123 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cyc     51:47
124 Emiliano J. Contreras (Arg) Argentina                            54:25
125 Julian Barrientos (Arg) Argentina                                54:48
126 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia                       56:11
127 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                     56:49

fot. Lampre-Merida/Twitter

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: