Puchar Świata 2013/14 #7: Meeusen wygrywa we Francji

Belg Tom Meeusen (Telenet - Fidea) wygrał ostatnie w sezonie 2013/14 zawody o Pucharu Świata w kolarstwie przełajowym. Zdobywcą Pucharu został czwarty dziś na mecie Holender Lars Van Der Haar (Rabobank Development Team).

nommay3

We francuskim Nommay kolarze mieli do pokonania 8 okrążeń na wietrznej, szybkiej, miejscami niebezpiecznej ze względu na rozjeżdżone błoto trasie.

Po starcie od ponad 70-osobowej stawki oderwał się Meeusen. Kolarz Telenet - Fidea drugą rundę rozpoczął z przewagą 9 sekund, ale samotnym prowadzeniem cieszył się bardzo krótko, ponieważ dołączyli do niego Philipp Walsleben (BKCP - Powerplus) i kolega z grupy Corne Van Kessel. Trójkę ścigał faworyt licznie zebranej publiczności Francis Mourey (Fdj.Fr).

W połowie dystansu mistrz Francji jechał obok Meeusena, ze stratą 8 sekund do prowadzącego Walslebena, a szóstą pętlę trójka rozpoczęła obok siebie. Pozostali rywali kręcili daleko w tyle.

nommay1

Mourey starał się zamęczyć mistrza Niemiec, ten jednak przetrzymał ataki i sam skontrował. W tle walki tej dwójki cały czas jechał Meeusen.

Belg włączył się do gry na finałowym okrążeniu. Objął prowadzenie i choć Mourey jeszcze raz zaatakował, pierwszy wyjeżdżając zza zakrętu na ostatnią prostą, to na finiszu musiał uznać wyższość Meeusena.

nommay2

Za tydzień kulminacja sezonu na trasie mistrzostwa świata w holenderskim Hoogerheide.

  1 Tom Meeusen (Bel) Telenet - Fidea                              1:00:45
  2 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
  3 Philipp Walsleben (Ger) BKCP - Powerplus                         00:05
  4 Lars Van Der Haar (Ned) Rabobank Development Team                01:01
  5 Radomir Simunek (Cze) Kwadro - Stannah                           01:18
  6 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team         01:23
  7 Wietse Bosmans (Bel) BKCP - Powerplus                            01:30
  8 Rob Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
  9 Bart Aernouts (Bel) AA Drink Cycling Team                        01:39
 10 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team      01:51
 11 Corne Van Kessel (Ned) Telenet - Fidea                           02:04
 12 Niels Albert (Bel) BKCP - Powerplus                              02:10
 13 Marcel Meisen (Ger) Kwadro - Stannah                             02:11
 14 Eddy Van Ijzendoorn (Ned) Team Natubalans - Apex                 02:12
 15 Jeremy Powers (USA) Rapha - Focus                                02:26
 16 Enrico Franzoi (Ita) Selle Italia Guerciotti                     02:34
 17 Fabien Canal (Fra) Ec Armee De Terre                             02:41
 18 Bryan Falaschi (Ita) Selle Italia Guerciotti                     02:42
 19 Simon Zahner (Swi) Ekz Racing Team                               02:53
 20 Bart Wellens (Bel) Telenet - Fidea                               02:58
 21 Martin Bina (Cze) Kwadro - Stannah                               03:04
 22 Marcel Wildhaber (Swi) Scott - Odlo MTB Racing Team              03:11
 23 Jonathan Page (USA) Fuji / Spy Optics                            03:12
 24 Arnaud Grand (Swi) Bmc Development Team                          03:28
 25 Niels Wubben (Ned) Telenet - Fidea                               03:44
 26 Nicolas Bazin (Fra) Us Domont Cyclisme                           04:02
 27 Javier Ruiz De Larrinaga Ibanez (Spa) Lizarte                    04:10
 28 Guillaume Perrot (Fra) Ec St Etienne - Loire                     04:23
 29 Patrick Van Leeuwen (Ned) Orange Babies Cycling Team             04:33
 30 Micki Van Empel (Ned) Kdl Cycling Team                           04:35
 31 Timothy Johnson (USA) Cannondale / Cyclocrossworld.com           04:37
 32 Cristian Cominelli (Ita) Progress Cycles Asd                     04:46
 33 Mariusz Gil (Pol) Kwadro - Stannah                               04:56
 34 Sascha Weber (Ger) Veranclassic - Doltcini                       05:08
 35 Ian Field (GBr) Hargroves Cycles                                 05:21
 36 Lubomir Petrus (Cze) BKCP - Powerplus                            05:22
 37 Thijs Al (Ned) Telenet - Fidea                                   05:39
 38 Steve Chainel (Fra) Ag2R La Mondiale                             05:47
 39 Thijs Van Amerongen (Ned) AA Drink Cycling Team                  05:52
 40 Julien Pion (Fra) Ec Armee De Terre                              06:03
 41 Elia Silvestri (Ita) Selle Italia Guerciotti                     06:08
 42 Christian Helmig (Lux) Team Differdange - Losch                  06:16
 43 Ondrej Bambula (Cze) Cez Cyklo Team Tabor
 44 Marco Bianco (Ita) Carraro Team Trentino                         06:22
 45 Ryan Trebon (USA) Cannondale / Cyclocrossworld.com               06:23
 46 Laurent Colombatto (Fra) Amicale Cycliste Bisontin               06:24
 47 Andreas Moser (Swi) Zaunteam Mittelland                          06:51
 48 Lukas Winterberg (Swi) Walter Meier Orbea Factory Team           07:08
 49 Twan Van Den Brand (Ned) Orange Babies Cycling Team              07:30
 50 Robert Gavenda (Svk)                                             07:52
 51 Michael Schweizer Jr (Ger) Stevens Racing Team
 52 Emil Hekele (Cze) Stevens Bikes - Emilio Sport
 53 Ole Quast (Ger) Stevens Racing Team
 54 Aaron Schooler (Can) H&R Block
 55 Yu Takenouchi (Jpn) Veranclassic - Doltcini
 56 Vladimir Kyzivat (Cze) Johnson Controls As Ml. Bol.
 57 Damien Mougel (Fra) Velo Sprint Eguisheim
 58 Hikaru Kosaka (Jpn) Utsunomia Britzen
 59 Michal Malik (Cze) Kc Kooperativa Sg Jablonec
 60 Jeremy Durrin (USA) Optum / Kelly Benefit Strategies
 61 Wolfram Kurschat (Ger) Topeak Ergon Racing Team
 62 Martin Haring (Svk) CK Banska Bystrica
 63 Alexander Revell (NZl) Pnp Cycling Club
 64 Allen Krughoff (USA) Raleigh - Clement
 65 Angus Edmond (NZl) Stevens - Malteni
 66 Christoph Ambroziak (Ger) Gunsha Racing Team

Klasyfikacja końcowa Pucharu Świata

  1 Van Der Haar Lars (Ned) Rabobank Development Team                  467 pkt.
  2 Philipp Walsleben (Ger) BKCP - Powerplus                           409
  3 Niels Albert (Bel) BKCP - Powerplus                                392
  4 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team           363
  5 Francis Mourey (Fra) Fdj.Fr                                        340
  6 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team        321
  7 Tom Meeusen (Bel) Telenet - Fidea                                  309
  8 Bart Aernouts (Bel) AA Drink Cycling Team                          308
  9 Rob Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace                  294
 10 Thijs Van Amerongen (Ned) AA Drink Cycling Team                    279
 11 Martin Bina (Cze) Kwadro - Stannah                                 267
 12 Sven Nys (Bel) Crelan - AA Drink                                   264
 13 Enrico Franzoi (Ita) Selle Italia Guerciotti                       253
 14 Corne Van Kessel (Ned) Telenet - Fidea                             249
 15 Marcel Meisen (Ger) Kwadro - Stannah                               226
 16 Niels Wubben (Ned) Telenet - Fidea                                 225
 17 Marcel Wildhaber (Swi) Scott - Odlo MTB Racing Team                214
 18 Thijs Al (Ned) Telenet - Fidea                                     212
 19 Wietse Bosmans (Bel) BKCP - Powerplus                              211
 20 Julien Taramarcaz (Swi) Kwadro - Stannah                           197
 21 Bart Wellens (Bel) Telenet - Fidea                                 179
 22 Ian Field (GBr) Hargroves Cycles                                   164
 23 Twan Van Den Brand (Ned) Orange Babies Cycling Team                163
 24 Martin Haring (Svk) CK Banska Bystrica                             160
 25 Lubomir Petrus (Cze) BKCP - Powerplus                              157
 26 Simon Zahner (Swi) Ekz Racing Team                                 151
 27 Patrick Van Leeuwen (Ned) Orange Babies Cycling Team               151
 28 Sascha Weber (Ger) Veranclassic - Doltcini                         137
 29 Jonathan Page (USA) Fuji / Spy Optics                              136
 30 Mariusz Gil (Pol) Kwadro - Stannah                                 136
 31 Fabien Canal (Fra) Ec Armee De Terre                               131
 32 Ondrej Bambula (Cze) Cez Cyklo Team Tabor                          131
 33 Micki Van Empel (Ned) Kdl Cycling Team                             116
 34 Javier Ruiz De Larrinaga Ibanez (Spa) Lizarte                      105
 35 Eddy Van Ijzendoorn (Ned) Team Natubalans - Apex                   103
 36 Radomir Simunek (Cze) Kwadro - Stannah                              87
 37 Arnaud Grand (Swi) Bmc Development Team                             82
 38 Kenneth Hansen (Den) Cannondale - Haderslev                         82
 39 Vladimir Kyzivat (Cze) Johnson Controls As Ml. Bol.                 79
 40 Egoitz Murgoitio Rekalde (Spa) Grupo Hirumet Taldea                 76
 41 Jim Aernouts (Bel) Sunweb - Napoleon Games Cycling Team             70
 42 Marco Ponta (Ita) Centro Sportivo Esercito                          68
 43 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team          65
 44 Robert Gavenda (Svk)                                                64
 45 Lukas Winterberg (Swi) Walter Meier Orbea Factory Team              55
 46 Nicolas Bazin (Fra) Us Domont Cyclisme                              50
 47 Steve Chainel (Fra) Ag2R La Mondiale                                50
 48 Aitor Hernandez Gutierrez (Spa) Specialized - Garmar                44
 49 Bryan Falaschi (Ita) Selle Italia Guerciotti                        43
 50 Andreas Moser (Swi) Zaunteam Mittelland                             40

Elita Kobiet:

1 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                    44:16
2 Helen Wyman (GBr) Kona Factory Racing                             01:32
3 Eva Lechner (Ita) Centro Sportivo Esercito                        01:46
4 Sanne Cant (Bel) Enertherm - BKCP                                 02:08
5 Nikki Harris (GBr) Young Telenet - Fidea                          02:19
6 Ellen Van Loy (Bel) Young Telenet - Fidea                         02:46
7 Kaitlin Antonneau (USA) Cannondale P/B Cyclocrossworld.Com        02:54
8 Hanka Kupfernagel (Ger)                                           03:33
9 Sophie De Boer (Ned) KDL Cycling Team                             03:37
10 Marlene Morel Petitgirard (Fra) Vcc Morteau Montbenoit           03:40
11 Caroline Mani (Fra) Raleigh - Clement                            03:50
12 Meredith Miller (USA) Cal Giant Berry Farms - Specialized        04:07
13 Alice Maria Arzuffi (Ita) Selle Italia Guerciotti                04:08
14 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team               04:10
15 Elisabeth Brandau (Ger) Ebe Racing Team                          04:11
16 Loes Sels (Bel) Young Telenet - Fidea                            04:16
17 Sabrina Stultiens (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team              04:23
18 Elle Anderson (USA) Cal Giant Berry Farms - Specialized          04:32
19 Thalita De Jong (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                04:33
20 Githa Michiels (Bel) Trek - Kmc Trade Team                       04:34
21 Francesca Cauz (Ita) Top Girls Fassa Bortolo                     04:43
22 Aida Nuno Palacio (Spa)                                          05:09
23 Yara Kastelijn (Ned) Rtc Buitenlust                              05:21
24 Jolien Verschueren (Bel) Dncs / Towereye Ct                      05:36
25 Pavla Havlikova (Cze) Young Telenet - Fidea                      05:58
26 Ayako Toyooka (Jpn) Panasonic Ladies                             06:17
27 Lisa Heckmann (Ger) Vc - Racingteam                              06:21
28 Asa Maria Erlandsson (Swe) Varbergs Mtb / Cube                   06:32
29 Gabriella Durrin (GBr) Rapha - Focus                             06:41
30 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv Women Cycling Team         06:54
31 Karen Verhestraeten (Bel) Kleur Op Maat Cycling Team             07:08
32 Sina Frei (Swi)                                                  07:10
33 Cindy Bauwens (Bel) Morgan Blue Ct                               07:12
34 Margriet Helena Kloppenburg (Den) Team Bmc Concept Store         07:37
35 Elena Valentini (Ita) Selle Italia Guerciotti
36 Jessica Lambracht (Ger) Stevens - 1A - Crossteam                 07:40
37 Agnes Naumann (Ger) Focus Cx Ladies Team                         07:46
38 Eva Colin (Fra) Velo Club Ornans                                 07:54
39 Reza Hormes (Ned) Orange Babies Cycling Team                     08:28
40 Emeline Gaultier (Fra) Hennebont Cyclisme                        08:36
41 Katrien Thijs (Bel) Kleur Op Maat Cycling Team                   08:49
42 Chiara Teocchi (Ita) Tx Active Bianchi                           08:59
43 Stéphanie Vaxillaire (Fra) Pedale Semuroise
44 Mara Schwager (Ger) Lp Muhlenbach
45 Martina Kukulova (Cze) Stevens Bikes - Emilio Sport
46 Marlene Petit (Fra) Chambery C. Competition
47 Liv-Susanne Bachmann (Ger) Stevens - 1A - Crossteam
48 Suzie Godart (Lux)

Końcowa klasyfikacja Pucharu Świata:

1 Katherine Compton (USA) Trek Cyclocross Collective                  350 pkt
2 Nikki Harris (GBr) Young Telenet - Fidea                            284
3 Marianne Vos (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                      270
4 Sanne Cant (Bel) Enertherm - BKCP                                   261
5 Helen Wyman (GBr) Kona Factory Racing                               214
6 Ellen Van Loy (Bel) Young Telenet - Fidea                           190
7 Eva Lechner (Ita) Centro Sportivo Esercito                          150
8 Lucie Chainel-Lefevre (Fra) Ec Stephanois                           145
9 Sophie De Boer (Ned) KDL Cycling Team                               144
10 Pavla Havlikova (Cze) Young Telenet - Fidea                        139
11 Kaitlin Antonneau (USA) Cannondale P/B Cyclocrossworld.Com         115
12 Sabrina Stultiens (Ned) Rabo Liv Women Cycling Team                110
13 Annefleur Kalvenhaar (Ned) Focus Xc Team                            99
14 Martina Mikulaskova (Cze) Tj Stadion Louny                          97
15 Meredith Miller (USA) Cal Giant Berry Farms - Specialized           92
16 Gabriella Durrin (GBr) Rapha - Focus                                90
17 Loes Sels (Bel) Young Telenet - Fidea                               80
18 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cycling Team                  80
19 Marlene Morel Petitgirard (Fra) Vcc Morteau Montbenoit              77
20 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv Women Cycling Team            76

U-23:

1 Wout Van Aert (Bel) Belgia                                       54:20
2 Mathieu Van Der Poel (Ned) Holandia                              00:12
3 Michael Vanthourenhout (Bel) Belgia                              00:34
4 Jens Adams (Bel) Belgia                                          01:00
5 Toon Aerts (Bel) Belgia                                          01:17
6 Laurens Sweeck (Bel) Belgia                                      01:34
7 David Van Der Poel (Ned) Holandia                                01:35
8 Gianni Vermeersch (Bel) Belgia                                   02:04
9 David Menut (Fra) Francja                                        02:08
10 Mike Teunissen (Ned) Holandia                                   02:19
11 Clément Venturini (Fra) Francja                                 02:36
12 Gioele Bertolini (Ita) Włochy                                   02:46
13 Anthony Turgis (Fra) Francja                                    02:49
14 Stan Godrie (Ned) Holandia                                      03:10
15 Logan Owen (USA) USA                                            03:15
16 Gert-Jan Bosman (Ned) Holandia                                  03:31
17 Martijn Budding (Ned) Holandia                                  03:41
18 Fabien Doubey (Fra) Francja                                     03:59
19 Felix Drumm (Ger) Niemcy                                        04:04
20 Jakub Skala (Cze) Czechy                                        04:30
21 Nicolas Samparisi (Ita) Włochy                                  04:36
22 Fabian Lienhard (Swi) Szwajcaria                                05:07
23 Tomas Paprstka (Cze) Czechy                                     05:11
24 Dylan Page (Swi) Szwajcaria                                     05:24
25 Antonin Marecaille (Fra) Francja-B                              05:36
26 Lukas Müller (Swi) Szwajcaria                                   05:52
27 Ivan Gicquiau (Fra) Francja                                     05:54
28 Max Lindenau (Ger) Niemcy                                       05:55
29 Clement Russo (Fra) Francja                                     06:30
30 Yannick Eckmann (USA) USA                                       06:35
31 Yannick Gruner (Ger) Niemcy                                     06:54
32 Curtis White (USA) USA                                          07:08
33 Massimo Morabito (Lux) Luksemburg                               07:27
34 Lorenzo Samparisi (Ita) Włochy                                  07:51
35 Scott Thiltges (Lux) Luksemburg                                 08:04
36 Lukas Meiler (Ger) Niemcy                                       08:11
37 Toki Sawada (Jpn) Japonia                                       08:17
38 Mathieu Morichon (Fra) Francja-B                                08:23
39 Damien Roz (Fra) Francja-B                                      10:58
40 Severin Saegesser (Swi) Szwajcaria
41 Michael Van Den Ham (Can) Kanada
42 Kota Yokoyama (Jpn) Japonia
43 Karel Pokorny (Cze) Czechy
44 Johannes Siemermann (Ger) Niemcy
45 Luc Turchi (Lux) Luksemburg
46 Connor Wilson (Can) Kanada

Klasyfikacja końcowa Pucharu świata:

1 Mathieu Van Der Poel (Ned) Holandia                             385 pkt
2 Wout Van Aert (Bel) Belgia                                      331
3 Laurens Sweeck (Bel) Belgia                                     232
4 Gianni Vermeersch (Bel) Belgia                                  214
5 Tim Merlier (Bel) Belgia                                        187
6 Michael Vanthourenhout (Bel) Belgia                             185
7 David Van Der Poel (Ned) Holandia                               182
8 Mike Teunissen (Ned) Holandia                                   174
9 Stan Godrie (Ned) Holandia                                      162
10 Jens Adams (Bel) Belgia                                        158
11 Tomas Paprstka (Cze) Czechy                                    121
12 Clément Venturini (Fra) Francja                                115
13 Michael Boros (Cze) Czechy                                     114
14 Toon Aerts (Bel) Belgia                                        109
15 Fabien Doubey (Fra) Francja                                     98
16 Jens Vandekinderen (Bel) Belgia                                 85
17 Gert-Jan Bosman (Ned) Holandia                                  80
18 Martijn Budding (Ned) Holandia                                  76
19 Anthony Turgis (Fra) Francja                                    70
20 Vojtech Nipl (Cze) Czechy

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: