Davide Appollonio ze złamanym obojczykiem

Pechowy start sezonu zaliczył Włoch Davide Appollonio (Ag2r La Mondiale). 24-latek na trasie 6. etapu Tour de San Luis upadł i złamał obojczyk.

Appollonio nie ukończył wczorajszego odcinka prowadzącego na Mirador del Sol. 22 kilometry przed metą zatrzymała go potężna kraksa, w której leżało około 30 zawodników. Jak dotąd zanotowano dwa przypadki poważniejszych kontuzji - oprócz włoskiego sprintera ucierpiał też Hiszpan Eloy Teruel (Jamis Hagens Berman), który złamał palec. Podejrzenie złamania żebra zachodzi natomiast u Vincenzo Nibalego (Astana).

Appollonio w 2013 roku zaliczył słaby sezon, w praktyce nie istniejąc w sprinterskich pojedynkach, a swoją obecność podkreślił jedynie na jednym z etapów Tour of Oman (2. miejsce) i w Paryż - Bourges, gdzie finiszował 5. Sezon 2014 miał być dla niego odrodzeniem, jednak plany powrotu do rywalizacji będzie musiał odłożyć na później - ekipa nie wyklucza, że po powrocie do Italii konieczna będzie operacja.

fot. Ag2r La Mondiale

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: