Tour de San Luis 2014: etap 5

Adriano Malori (Movistar Team) najszybciej uporał się z trasą jazdy indywidualnej na czas, triumfując na 5. etapie Tour de San Luis. Włoch na 19-kilometrowej trasie o 3 sekundy pokonał Amerykanina Taylora Phinney'a (BMC). Trzeci wynik wykręcił Jorge Giacinti (San Luis Somos Todos).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Kolumbijczyk Nairo Quintana (Movistar Team), który odrobił różnicę 4 sekund do utrzymującego dotychczas pozycję lidera Amerykanina Phillipa Gaimona (Garmin-Sharp).

Zawodnicy rywalizowali przy niższej niż dotychczas temperaturze, ale ważnym czynnikiem był silny wiatr. Trasa czasówki prowadziła wokół San Luis, a po pokonania w pierwszej części był niewielki podjazd, delikatnie wznoszący się do połowy 19-kilometrowego dystansu.

Walka o etapowe zwycięstwo rozegrała się między Malorim i Phinney'em. Włoch okazał się minimalnie szybszy i triumfem otworzył przygodę z nową ekipą.

W walce o prowadzenie w wyścigu lepszy okazał się Quintana, bez kłopotów odbierając koszulkę lidera Gaimonowi.

Do czołowej dziesiątki wskoczył Andrey Amador (Movistar), nogę sprawdził Vincenzo Nibali (Astana), spokojnie meldując się w drugiej dziesiątce. Podobnie pojechał jego porucznik - młody Estończyk Tanel Kangert. Dobre rezultaty zanotowali też sprinterzy - Mark Cavendish, Tom Boonen i Peter Sagan.

fot. Movistar Team

Wyniki 5. etapu Tour de San Luis (2.1), San Luis - San Luis (19,2 km, jazda indywidualna na czas):

1 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                                 22:11
2 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                               00:03
3 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos                          00:29
4 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team                            00:48
5 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                      00:52
6 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                             00:53
7 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                         00:57
8 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                             01:02
9 Eloy Teruel (Spa) Jamis-Hagens Berman                              01:03
10 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                      01:05
11 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                            01:08
12 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol                         01:10
14 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                             01:14
15 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                                01:16
16 Nairo Quintana Rojas (Col) Movistar Team                          01:18
17 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement            01:21
18 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp                               01:24
19 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                     01:26
20 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step                    01:27
21 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale                         01:29
22 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                   01:32
23 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing                 01:34
24 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos                           01:38
25 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia
26 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2r La Mondiale                     01:42
27 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                  01:46
28 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
29 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                               01:47
30 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
31 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
32 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                        01:48
33 Phillip Gaimon (USA) Garmin-Sharp
34 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos
35 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                          01:53
36 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge                                  01:55
37 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare                         01:56
38 Juan Curuchet (Arg) Reprezentacja Argentyny                       01:57
39 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia
40 Benjamin King (USA) Garmin-Sharp                                  01:59
41 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                          02:00
42 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                        02:01
43 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                         02:07
44 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                02:09
45 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                           02:10
46 Walter Perez (Arg) Buenos Aires Provincia
47 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                       02:11
48 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
49 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
50 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                               02:22
51 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale                           02:23
52 Nathan Brown (USA) Garmin-Sharp
53 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos                         02:25
54 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement            02:28
55 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step          02:31
56 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman                          02:34
57 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia
58 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman                           02:36
59 Jonathan Guzman (Chi) Reprezentacja Chile                         02:40
60 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia        02:42
61 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia
62 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli                             02:44
63 Wolfgang Burmann (Chi) Reprezentacja Chile
64 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                      02:45
65 Sixto Nu?ez (Uru) Reprezentacja Urugwaju                          02:46
66 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
67 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                         02:49
68 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2r La Mondiale              02:50
69 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia              02:53
70 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare                          02:54
71 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
72 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                  02:55
73 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare                           02:57
74 Facundo Lezica (Arg) Reprezentacja Argentyny                      02:58
75 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement              03:00
76 Richard Mascara?as (Uru) Reprezentacja Urugwaju                   03:01
77 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                    03:04
78 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge                             03:06
79 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                      03:07
80 Christian Meier (Can) Orica Greenedge
81 Ruben G. Ramos (Arg) Reprezentacja Argentyny
82 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny                   03:08
83 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman                      03:10
84 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                            03:17
85 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile                      03:23
86 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                           03:24
87 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                          03:25
88 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge                               03:28
89 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia                           03:30
90 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
91 Fabricio Ferrari (Uru) Reprezentacja Urugwaju                     03:35
92 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                             03:36
93 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                 03:37
94 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare
95 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement              03:39
96 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia                        03:41
97 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos                      03:43
98 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
99 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale
100 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                               03:44
101 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia         03:45
102 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                     03:46
103 German N. Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny                   03:48
104 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare
105 Clement Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement            03:50
106 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia                       03:54
107 Ignacio Maldonado (Uru) Reprezentacja Urugwaju                   03:56
108 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman                       03:57
109 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia         03:58
110 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                             03:59
111 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp                                  04:01
112 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge
113 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                           04:02
114 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare                         04:03
115 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
116 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia
117 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                            04:07
118 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk                       04:08
119 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
120 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
121 Mauro Abel Richeze (Arg) Reprezentacja Argentyny                 04:09
122 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile                        04:11
123 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
124 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile
125 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos                       04:12
126 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia                        04:16
127 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                  04:17
128 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia
129 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman                        04:19
130 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos                           04:26
131 Yenier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby                            04:31
132 Leonardo Duque (Col) Team Colombia                               04:32
133 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                         04:34
134 Matias Presa (Uru) Reprezentacja Urugwaju                        04:36
135 Yasmani Martinez (Cub) Reprezentacja Kuby                        04:41
136 Pablo Alarcon (Chi) Reprezentacja Chile                          04:48
137 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                         04:49
138 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                04:52
139 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                             04:57
140 Davide Appollonio (Ita) Ag2r La Mondiale                         04:59
141 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                             05:00
142 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                         05:02
143 Leandro Marcos (Cub) Reprezentacja Kuby
144 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
145 Lisnandi Alonso (Cub) Reprezentacja Kuby                         05:03
146 Emiliano J. Contreras (Arg) Reprezentacja Argentyny              05:22
147 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                        06:22
148 Thiago Rodrigues (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia       06:25
149 Alvaro Soca (Cub) Reprezentacja Kuby                             06:31

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

1 Nairo Quintana Rojas (Col) Movistar Team                        17:18:14
2 Phillip Gaimon (USA) Garmin-Sharp                                  00:26
3 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos                            02:01
4 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos                             02:17
5 Marc De Maar (AHo) Team Unitedhealthcare                           02:47
6 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team                                02:57
7 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing            02:59
8 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement             03:13
9 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                       03:21
10 Miguel Angel Rubiano (Col) Team Colombia                          03:30
11 Lucas Euser (USA) Team Unitedhealthcare                           03:32
12 Domenico Pozzovivo (Ita) Ag2r La Mondiale                         03:56
13 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge                                  04:10
14 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                          04:25
15 Isaac Bolivar (Col) Team Unitedhealthcare                         04:29
16 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                             06:00
17 Robert Squire (USA) Jamis-Hagens Berman                           06:16
18 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing                  06:24
19 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                       07:04
20 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli                           07:13
21 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida                                07:34
22 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol                         07:54
23 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                            08:00
24 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp                               08:34
25 Cleberson Weber (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia         08:50
26 Caio Godoy (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia              08:54
27 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos                         09:15
28 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement              09:36
29 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                                10:29
30 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                   10:44
31 Edwin Alcibiades Avila (Col) Team Colombia                        11:03
32 Daniel Diaz (Arg) San Luis Somos Todos                            11:41
33 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida                      11:50
34 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                           12:32
35 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step                13:06
36 Alcides Vieira (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia          13:17
37 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team                           13:33
38 Fabio Andres Duarte (Col) Team Colombia                           13:58
39 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia                           15:22
40 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement             15:31
41 Ignacio Maldonado (Uru) Reprezentacja Urugwaju                    15:39
42 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                        15:45
43 Fabricio Ferrari (Uru) Reprezentacja Urugwaju                     15:47
44 Lucas Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                          16:22
45 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                             17:10
46 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                            17:18
47 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement            17:26
48 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                            17:30
49 Clement Koretzky (Fra) Bretagne - Seche Environnement             17:44
50 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale                           18:06
51 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk                             18:15
52 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman                          18:35
53 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                     18:36
54 Benjamin King (USA) Garmin-Sharp                                  18:43
55 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                        19:07
56 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                              19:23
57 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                               20:25
58 Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli                             20:58
59 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires Provincia                         21:00
60 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                              21:02
61 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                     21:04
62 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2r La Mondiale                     21:12
63 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                               21:52
64 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli                         21:54
65 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge                             22:03
66 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman                        22:16
67 Cristian Da Rosa (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia        22:22
68 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team             22:35
69 Ben Jacques-Maynes (USA) Jamis-Hagens Berman                      23:18
70 Marco Marcato (Ita) Cannondale                                    23:31
71 Facundo Lezica (Arg) Reprezentacja Argentyny                      23:32
72 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos                         23:35
73 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                            23:45
74 Leonardo Duque (Col) Team Colombia                                23:53
75 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol                              24:19
76 Wolfgang Burmann (Chi) Reprezentacja Chile                        24:29
77 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                                26:21
78 Juan Esteban Arango (Col) Team Colombia                           26:57
79 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                              27:12
80 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                                   27:22
81 Ruben G. Ramos (Arg) Reprezentacja Argentyny                      27:26
82 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                 27:37
83 Pablo Alarcon (Chi) Reprezentacja Chile                           27:50
84 Peter Sagan (Svk) Cannondale                                      27:51
85 Carlos Alzate (Col) Team Unitedhealthcare                         27:52
86 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol                            27:55
87 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                         27:58
88 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                              28:14
89 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                               28:51
90 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge                               29:10
91 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha                       29:18
92 Luke Keough (USA) Team Unitedhealthcare                           29:30
93 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                        29:44
94 Eloy Teruel (Spa) Jamis-Hagens Berman                             29:58
95 Yasmani Martinez (Cub) Reprezentacja Kuby                         30:01
96 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                      30:02
97 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma - Quick-Step                    30:04
98 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                     30:09
99 Juan Jose Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman                         30:21
100 Davide Appollonio (Ita) Ag2r La Mondiale                         31:15
101 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha                           31:46
102 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team               32:00
103 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        32:02
104 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile                        32:29
105 Tyler Farrar (USA) Garmin-Sharp                                  32:38
106 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                        32:49
107 Yenier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby                            32:51
108 Lisnandi Alonso (Cub) Reprezentacja Kuby                         32:53
109 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale                            32:57
110 Jonny Clarke (Aus) Team Unitedhealthcare                         33:15
111 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                         33:25
112 Emanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos                       34:17
113 Richard Mascara?as (Uru) Reprezentacja Urugwaju                  34:29
114 Juan Curuchet (Arg) Reprezentacja Argentyny                      35:22
115 Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2r La Mondiale                         35:23
116 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile                     35:34
117 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         35:51
118 Kevin Demesmaekers (Bel) Team Novo Nordisk                       36:19
119 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                 36:34
120 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                         36:41
121 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Ag2r La Mondiale             36:51
122 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile                        37:49
123 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida                    38:08
124 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli                         38:32
125 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires Provincia                    38:54
126 Marcos Crespo (Arg) Buenos Aires Provincia                       39:12
127 Ramiro Cabrera (Uru) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia         39:31
128 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 40:50
129 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step         41:23
130 German N. Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny                   41:42
131 Emiliano J. Contreras (Arg) Reprezentacja Argentyny              42:24
132 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement             42:49
133 Nathan Brown (USA) Garmin-Sharp                                  43:59
134 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires Provincia                       44:10
135 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny                  44:55
136 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                                45:13
137 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol                              46:10
138 Jonathan Guzman (Chi) Reprezentacja Chile                        46:32
139 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                     47:01
140 Matias Presa (Uru) Reprezentacja Urugwaju                        51:12
141 Cristian Martinez (Arg) San Luis Somos Todos                     51:31
142 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                        51:42
143 Mauro Abel Richeze (Arg) Reprezentacja Argentyny                 53:30
144 Leandro Marcos (Cub) Reprezentacja Kuby                          54:17
145 Walter Perez (Arg) Buenos Aires Provincia                     01:01:14
146 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires Provincia                     01:03:28
147 Sixto Nu?ez (Uru) Reprezentacja Urugwaju                      01:06:43
148 Thiago Rodrigues (Bra) Clube Dataro de Ciclismo-Bottecchia    01:17:46
149 Alvaro Soca (Cub) Reprezentacja Kuby                          01:35:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: