Trasa Tour of Qatar 2014

Zaprezentowano trasę 13. edycji Tour of Qatar. Organizatorem pustynnego wyścigu jest Amaury Sport Organisation (ASO), który zaprosił 19 ekip. Większość z nich ściga się na co dzień w WorldTour.

Impreza rozpocznie się 9 lutego ponad 135-kilometrowym etapem z Al Wakra do Dukhan Beach. Ogólnie można powiedzieć, że Katar będzie - trudno się temu nie dziwić - typowym wyścigiem dla sprinterów. Aż pięć z sześciu odcinków powinno się zakończyć finiszem z większej grupy. Na etapie numer trzy na pewno do niego nie dojdzie – wtedy kolarze będą rywalizować w jeździe na czas...

Czasówka odbędzie się na rundzie w Lusail – projektu urbanistycznego na północ od stolicy Doha. 14 lutego Tour of Qatar dobiegne końca na promenadzie w Doha. Rok temu w klasyfikacji generalnej triumfował Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step), który dorzucił do tego cztery wygrane etapowe.

Peleton Tour of Qatar 2014:

Ag2r, Astana, Belkin, BMC Racing, Cannondale, FDJ.fr, Katusha, Lotto-Belisol, Omega Pharma-Quick Step, OricaGreenEdge, Sky, Tinkoff-Saxo, Trek, Bardiani CSF, IAM Cycling, NetApp-Endura, Topsport Vlaanderen, UnitedHealthcare, Skydive Dubai

Trasa Tour of Qatar:

1. etap: Al Wakra – Dukhan Beach, 135,5 km
2. etap: Camel Race Track – Al Khor Corniche, 160,5 km
3. etap: Lusail Circuit, 10,9 km, ITT
4. etap: Dukhan – Mesaieed, 135 km
5. etap: Al Zubara Fort – Madinat ash-Shamal, 159 km
6. etap: Sealine Beach Resort – Doha Corniche, 113,5 km

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: