Zmotywowany Tiago Machado

Cztery lata Tiago Machado spędził w zespole RadioShack. Portugalczyk jeździł w WorldTour, od tego sezonu reprezentuje barwy prokontynentalnego NetApp-Endura. Zmiana barw powinna mu wyjść jednak na dobre.

W niemieckiej ekipie, gdzie startuje również Bartosz Huzarski, 28-latek jest jednym z kapitanów. Do tej roli będzie musiał się dopiero przyzwyczaić, bo dotychczas w „radiowcach” miał zupełnie inne obowiązki. Owszem, otrzymywał wolną rękę, ale po bardzo mocnych sezonach 2010-2011 jego gwiazda nieco przybladła.

Cztery lata temu Machado był 6. w Tour de Romandie, 4. w Österreich-Rundfahrt, 9. w Tour de Pologne. Rok później zdołał wykręcić jeszcze 2. miejsce w Giro del Trentino, 7. w Tirreno-Adriatico czy 19. w Giro d’Italia. Sezon 2013 nie poszedł już jednak po jego myśli.

Nie chcę mówić o tym, co było. Chcę się skupić na przyszłości. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony NetAppem. Ekipa jest znakomicie zorganizowana. Chciałbym w nowej grupie odnieść bardzo dużo zwycięstw

– powiedział Machado.

Zobaczymy go, obok „Huzara”, w Mallorca-Challenge. Potem weźmie udział w Volta ao Algarve, Clasica Almeria, Vuelta a Murcia i Tirreno-Adriatico.

T-A jest moim celem numer jeden. Chcę go wygrać, dam z siebie wszystko

– dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: