Prezentacja Tour de San Luis 2014

Kolarski sezon startuje na dobre. Zmagania rozpoczynają się już dzisiaj w Argentynie, gdzie kolarze 25 ekip staną na starcie 8. edycji Tour de San Luis (2.1).

Styczniowy wyścig to dla kolarzy, nie tylko tych szykujących formę na trzytygodniowe imprezy w dalszej części sezonu, to znakomita okazja by wykręcić pierwsze wyścigowe kilometry, powrócić do rytmu ścigania i zobaczyć na jakim etapie przygotowań się znajdują, a przy okazji dorzucić do palmares ładny wynik.

Ósma edycja argentyńskiego wyścigu rozpocznie się od płaskiego odcinka, na którym swoją szybkość zademonstrować będą mogli sprinterzy. Drugiego dnia pierwsze skrzypce grali będą górale - etap kończy się na podjeździe Mirador del Potrero (4,8 km, 6,7%), który ma za zadanie ustawić klasyfikację generalną. Trzeci etap to lekko pagórkowaty teren, ponownie z końcówką dla sprinterów.

Na etapie czwartym walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wkroczy w decydującą fazę - etap zakończy się 9-kilometrowym podjazdem. Kolarze nie znajdą wytchnienia kolejnego dnia - tym razem do pokonania będzie 19 kilometrów, na których zmierzą się z czasem i własnymi słabościami. Finał rywalizacji to etap szósty i walka na Mirador del Sol (7 km, 8,75%).

Zakończenie wyścigu przewidziano w San Luis, a w końcówce ponownie w akcji zobaczymy Petera Sagana i spółkę.

Lista startowa:

Tytułu zwycięzcy z ubiegłego roku bronił będzie Argentyńczyk Daniel Diaz (San Luis Somos Todos). Oczy kibiców skupione będą jednak na rozpoczynających sezon liderach europejskich ekip. Na starcie pojawią się Vincenzo Nibali (Astana), Carlos Betancur (Ag2r La Mondiale), Peter Sagan (Cannondale), Joaquin Rodriguez (Katusha), Benat Intxausti i Nairo Quintana (Movistar), Damiano Cunego (Lampre-Merida), Tom Boonen i Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step).

Do ciekawych pojedynków na ostatnich metrach może dojść na aż trzech etapach. Oprócz wymienionego Sagana i duetu Omegi, pojawią się tacy kolarze jak Tyler Farrar (Garmin-Sharp), Davide Appollonio (Ag2r), Maximiliano Richeze (Lampre-Merida), Francisco Ventoso (Movistar), Aidis Kruopis (Orica-GreenEdge) i Giacomo Nizzolo (Trek).

W wyścigu nie startują polscy kolarze. Pełna lista startowa dostępna jest tutaj.

Trasa:

Etap 1: San Luis - Villa Mercedes (164 km)
san luis14 stage1
Etap 2: La Punta - Mirador de Potrero de los Funes (170,6 km)
san luis14 stage2
Etap 3: Tilisarao - Ave Fénix Juana Koslay (175,8 km)
san luis14 stage 3
Etap 4: Municipalidad de Potrero - Cerro El Amago (166,3 km)
san luis14 stage4
Etap 5: San Luis - San Luis (19,2 km, jazda indywidualna na czas)
san luis14 stage5
Etap 6: Las Chacras - Mirador del Sol en Merlo (166 km)
san luis14 stage6
Etap 7: San Luis - Hito del Bicentenario en Terrazas del Portezuelo (148,1 km)
san luis14 stage7
profile i mapki: www.toursanluis.com

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: