Marcel Kittel triumfatorem People's Choice Classic 2014

Niemiec Marcel Kittel (Giant-Shimano) wygrał kryterium People's Choice Classic, czyli imprezę poprzedzającą start wyścigu Tour Down Under. Drugi finiszował jego rodak Andre Greipel (Lotto-Belisol), a trzeci młodziutki Australijczyk Caleb Ewan.

Peleton, który we wtorek rozpocznie ściganie na trasie pierwszego wyścigu cyklu WorldTour, zainaugurował sezon 2014 udziałem w corocznym kryterium. Tym razem kolarze ścigali się na zupełnie nowej trasie, rozplanowanej na ulicach Adelajdy, a do pokonania było 25 okrążeń.

Jeżdżenie w kółko nie dla wszystkich zakończyło się dobrze. Doszło do kilku kraks, a najbardziej ucierpiał Giovanni Visconti (Movistar), u którego zachodzi obawa złamania nogi.

Na trasie harcowali Nathan Haas (Garmin-Sharp), Axel Domont (Ag2r La Mondiale), Luca Wackermann (Lampre-Merida) i Anthony Roux (FDJ.fr). Peleton złapał ich na dwa kółka przed końcem, a praca ekip Sky, Giant-Shimano i Lotto sprawiła, że wyścig zakończył się zgodnie z wszelkimi przewidywaniami - sprintem z grupy.

W końcówce szczególnie aktywni byli kolarze Lotto-Belisol. Pociąg Greipela skończył się jednak dosyć wcześnie i "Gorilla" musiał polegać tylko na sobie na ostatniej prostej. Niemiec odpalił silniki i ruszył na metę, pokazując młodemu Ewanowi jego miejsce. W końcówce wydawało się, że mistrz Niemiec dociągnie do kreski samotnie, jednak z koła Ewana wyszedł Kittel i z łatwością zniwelował dystans do rodaka, pokonując go na kresce.

W kryterium rywalizowały też kobiety. Zmagania zdominowały zawodniczki ekipy Orica-AIS - pierwsza przyjechała Loes Gunnewijk, druga Melissa Hoskins, a trzecia Annette Edmondson.

Wyniki People's Choice Classic (50 km):

1. Marcel Kittel (Giant-Shimano)                   1:04:34
2. Andre Greipel (Lotto-Belisol)
3. Caleb Ewan (Australia)
4. Christopher Sutton (Sky)
5. Jose Joaquin Rojas (Movistar)
6. Julien Alaphilippe (Omega Pharma-Quick Step)
7. Mark Renshaw (Omega Pharma-Quick Step)
8. Jonathan Cantwell (Drapac)
9. Elia Viviani (Cannondale)
10. Jurgen Roelandts (Lotto-Belisol)

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: