Leopold König wierzy w top 10 Tour de France

Lider NetApp-Endura, Leopold König, jest przekonany, że niemiecka grupa zostanie zaproszona do Tour de France, a on sam zakończy zmagania w najlepszej dziesiątce wyścigu.

26-letni Czech pokazał już, że wielkie toury nie są mu straszne. Zeszłoroczną Vuelta a España zakończył na 9. miejscu, do tego zdobywając po drodze jeden etap.

Nie sądzę, że teraz będzie ciężej o powtórzenie takiego wyniku. Twierdzę, że mogę się poprawić. Jestem przekonany co do top 10 wyścigu

- powiedział König serwisowi Cyclingnews.

Kolega Bartosza Huzarskiego uważa, że trasa Touru nie jest tak wymagająca jak Vuelty, ale szczególnie niebezpiecznie wygląda pierwszy tydzień Wielkiej Pętli.

Naprawdę wielkim wyzwaniem będzie jazda po tych wąskich drogach. Wiem co to znaczy z Tour of Britain. Spokojny jestem za to o długą jazdę na czas przedostatniego dnia. Myślę, że tu mogę zyskać nad typowymi góralami, ponieważ znacznie poprawiłem się w tej specjalności.

König oprócz dobrej jazdy w Vuelta a España, po stronie plusów zapisał w zeszłym roku Tour of California, gdzie wygrał górski etap na Mount Diablo.

Miniony sezon był najlepszym w moim wykonaniu. Zanotowałem postęp nie tylko od strony fizycznej, ale również stałem się mocniejszy psychicznie. Vuelta dała mi wiele pewności siebie. Zdobyłem bezcenne doświadczenie jak sobie radzić, gdy słabiej się czuję lub jestem chory. Cały rok wiele mi przyniósł, a teraz chcę kontynuować mój kolarski uniwersytet.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: