Plany Michała Gołasia i Michała Kwiatkowskiego na otwarcie sezonu

Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski spokojnie rozpoczynają sezon 2014. Polacy reprezentujący barwy ekipy Omega Pharma-Quick Step ściganie rozpoczną w lutym, rytm rywalizacji łapiąc na słonecznej Majorce.

Dwójka Polaków jeżdżących w belgijskim zespole sezon rozpocznie startując w wyścigach cyklu Challenge Mallorca, rozgrywanych w pierwszej połowie lutego. W tym roku zmagania otwiera Trofeo Palma (9 lutego), a kończy Trofeo Platja de Muro (12 lutego).

Obaj zawodnicy wezmą także udział w portugalskim wyścigu Volta ao Algarve (19-23 lutego), na trasie którego w ubiegłym sezonie Kwiatkowski wykręcił drugi rezultat.

Plan startowy "Kwiatka" w zarysie jest bardzo zbliżony do ubiegłorocznego, a jak podkreślał sam zawodnik, zmiany nie będą duże. Po ściganiu w Portugalii kolejnym wyścigiem będzie Tirreno-Adriatico (12-18 marca) , gdzie mistrz Polski będzie chciał walczyć o czołowe lokaty, tak jak przed rokiem.

Kwiatkowski w 2013 roku startował także w trzech brukowanych klasykach, co w tym roku zapewne się zmieni. W kalendarzu zaznaczył za to Vuelta al Pais Vasco (7-12 kwietnia), po którym rozpocząć ma kampanię ardeńską.

fot. OPQS/Tim de Waele

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: