Filippo Pozzato celuje w klasyki po bruku

Wiosną do głosu chce dojść Filippo Pozzato, który ostatniego sezonu nie zaliczy do zbyt udanych. Doświadczony Włoch zamierza stawić czoła Fabianowi Cancellarze (Trek) oraz Tomowi Boonenowi (Omega Pharma-Quick Step).

Bardzo ciężko trenuję. Chcę być mocny na rowerze, a nie w słowach, dlatego nie usłyszycie teraz ode mnie żadnej konkretnej zapowiedzi. Powiem wam tylko tyle, że chcę wystartować w Paryż-Roubaix i Ronde van Vlaanderen, gdzie planuję przyjechać wysoko. Czuję, że jestem w stanie pokonać i Boonena, i Cancellarę

– powiedział 32-letni zawodnik Lampre-Merida.

Pozzato aktualnie trenuje w Kalifornii. W swojej dotychczasowej karierze wygrał „tylko” jeden kolarski monument: Mediolan-San Remo (2006). Cancellara ma ich na swoim koncie sześć, a Boonen siedem. Dotychczas najlepszą lokatą Pozzato, który sezon zacznie w Tour de San Luis, na bruku są drugie miejsca w Ronde (2012) i „Piekle Północy” (2009).

Na pewno ujrzymy go również w „Primavera”. RCS Sport wprowadził do programu „wiosennych mistrzostw świata” podjazd Pompeiana utrudniając tym samym przeprawę sprinterom.

Kilka razy jechałem już na Pompeiana. Uważam, że ten podjazd wiele zmieni w sposobie rozgrywania wyścigu. W ostatnich 45 minutach ścigania się nie będzie zmiłuj się

– dodał Pozzato.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: