Daniel - odzież kolarska

Przygotowania CCC Polsat Polkowice do rozpoczęcia sezonu

Z początkiem roku, zawodnicy ekipy CCC Polsat Polkowice oficjalnie rozpoczęli okres przygotowań do pierwszych startów w sezonie 2014. Już niebawem wyruszają do Hiszpanii na pierwsze wspólne zgrupowanie.

Przygotowania do nowego sezonu dla części zawodników ekipy rozpoczęły się już w listopadzie minionego roku

- informuje dyrektor ekipy, Robert Krajewski.

Spowodowane to było tym, że niektórzy z zawodników sezon 2013 zakończyli w połowie października, a pozostali dopiero na koniec miesiąca, startem w wyścigu Tour of Hainan. Po krótkim odpoczynku i okresie roztrenowania, większość kolarzy, już w połowie listopada, rozpoczęła indywidualne cykle przygotowań. Pogoda w końcówce roku była wyjątkowo sprzyjająca, co pozwalało na prowadzenie m.in. treningów szosowych. Wielu kolarzy zdecydowało się również na wyjazdy do Hiszpanii, Włoch, a także Bułgarii, gdzie indywidualnie prowadzili przygotowania do rozpoczynającego się niebawem sezonu kolarskiego 2014.

Na pierwsze wspólne zgrupowanie całej ekipy, kolarze wyjeżdżają 13 stycznia do Calpe, gdzie zostaną przeprowadzone specjalistyczne cykle treningowe, a także kolarze będą budować niezbędną przed pierwszymi startami bazę kilometrową. Podczas zgrupowaniu zespół zostanie podzielony na dwa składy, w zależności od tego, który z zawodników w jakim wyścigu będzie startował.

W tym roku, sezon inaugurujemy wyścigiem Grand Prix la Marsaillaise (02.02), który jest zarazem inauguracją sezonu kolarskiego w Europie. Niespełna trzy dni później staniemy na starcie francuskiej etapówki Etoile de Besseges (5-9.02), a następnie Tour de Mediterraneen (13-16.02). W kalendarzu startów znalazły się również wyścigi w Hiszpanii: Vuelta Andalucia - Ruta Ciclista del Sol (19-23.02), Vuelta Ciclista a Murcia (01.03) oraz Ciclista del Almeria (02.03).

Każdego roku staramy się, by ekipa CCC Polsat Polkowice mogła startować w coraz lepszych wyścigach z kalendarza UCI, a plany startów ustalamy tak, aby każdy z zawodników mógł jak najlepiej przygotować się do najważniejszych wyścigów w sezonie.

W chwili obecnej mamy ustalony już plan startów na m-ce luty i marzec, gdzie m.in. znalazły się trzy belgijskie i dwa holenderskie, bardzo wymagające i trudne wyścigi klasyczne kat. 1.1 i 1.HC. W końcówce marca ekipa wystartuje we Włoszech, w klasyku GP Nobili Rubinetterie i etapówce Coppi e Bartali.

- zakończył Robert Krajewski.

Przed wylotem na zgrupowanie do Hiszpanii 11 stycznia w Cuprum Arena w Lubinie podczas uroczystości inaugurujących sezon kolarski w Zagłębiu Miedziowym zostanie zaprezentowana ekipa CCC Polsat Polkowice w skład której wchodzą następujący zawodnicy: Josef Cerny, Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Adrian Honkisz, Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Nikolay Mihaylov, Jacek Morajko, Mateusz Nowak, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Davide Rebellin, Bronislau Samoilau, Grzegorz Stępniak i Mateusz Taciak.

inf. proteam.cccsport.pl

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: