Omega Pharma-Quick Step chce dominować w sezonie 2014

Zespół Michałów Gołasia i Kwiatkowskiego w minionym sezonie odniósł 23 zwycięstwa w samym tylko WorldTourze. Ten rok ma nie być gorszy, a ambicją kierownictwa Omega Pharma-Quick Step są dobre starty od pierwszych do ostatnich wyścigów w długim kalendarzu.

Takie stanowisko przedstawił szef ekipy Patrick Lefevere, podczas konferencji prasowej w Calpe, gdzie obecnie przebywają kolarze na zgrupowaniu kondycyjnym.

W sezonie 2014 chcemy być obecni na niemal wszystkich frontach przez cały rok

- zakomunikował 59-letni Belg, który potwierdził start Rigroberto Urana w Giro d'Italia.

Mark Renshaw dołączy do pociągu Marka Cavendisha. Również na klasyki jesteśmy dobrze uzbrojeni. I co nie mniej ważne, perspektywiczny Rigoberto Uran, drugi w zeszłorocznym Giro d'Italia, pozwoli nam włączyć się do gry w wielkich etapówkach. Obserwuję Kolumbijczyka od czasu, gdy miał 19 lat i wiem, że nie wymaga pomocy ze strony całego składu, w przeciwieństwie do Chrisa Froome'a i grupy Sky. Nie musimy wkładać wszystkich jaj do jednego koszyka.

Lefevere choć ma wielkie oczekiwania jest zbyt doświadczonym kierownikiem by nie liczyć się z niepoodzeniami.

Teraz teorię musimy przełożyć na praktykę, pamiętając przy tym, że bogactwo może bardzo szybko zostać stracone. W zeszłym roku w jednym czasie mieliśmy kontuzjowanych siedmiu kolarzy, brakowało nam ludzi do obsadzenia wyścigów. Jeśli chodzi o nasze ambicje, to na pewno nie są zbyt wygórowane, a raczej uzasadnione. Skromnie mogę powiedzieć, że podczas mojej długiej kariery nie zawiniłem arogancją.

fot. OPQS

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: