Tomas Vaitkus zakończył karierę

Tomas Vaitkus poinformował o zakończeniu sportowej kariery po 11 sezonach w zawodowym peletonie.

31-letni Litwin dorosłe starty rozpoczął w 2003 roku, gdy trafił do Landbouwkrediet, po zdobyciu kilka miesięcy wcześniej tytułu młodzieżowego mistrza świata w jeździe indywidualnej na czas.

Na swojej sportowej drodze reprezentował również Ag2r (2005-2006), Discovery Channel (2007), Astanę (2008-2009), RadioShack (2010), ponownie Astanę (2011), a ostatnio Orica-GreenEdge.

Od początku 2013 roku znajdowałem się w konflikcie z dyrektorem sportowym Orica. Wysyłano mnie na wyścigi drugiej kategorii, gdzie zespół nie miał żadnych ambicji. Trudno było w takich warunkach o dobry wynik. W rezultacie poprosiłem macierzystą federację o starty w jej barwach, co przyniosło mi zwycięstwo na ostatnim etapie Tour of Azerbaijan

- powiedział Vaitkus w rozmowie z Ciclismo Internacional.

Myślę, że jeszcze mógłbym wiele osiągnąć, ale sytuacja jest taka, jaka jest. Kilka ekip zakończyło działalność, inne zmniejszyły budżet i nie przedstawiły atrakcyjnej oferty. Mam kilka pomysłów na przyszłość, może pojawię się w innych sportach, ale na razie nie chcę o tym mówić. Kto wie, może nawet pokuszę się o powrót do kolarstwa…

Litwin w czasie kariery zdobył kilka tytułów mistrza kraju zarówno w wyścigu ze startu wspólnego jak i w jeździe na czas. W 2006 roku wygrał etap Giro d'Italia, ma również na koncie dwa etapy Danmark Rundt. W 2007 przyjechał 6. w Ronde van Vlaanderen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: