Trudny sezon przed Janezem Brajkovicem

Janez Brajkovic będzie jednym z najważniejszych pomocników na grand toury w zespole Astana.

Zwycięzca Dauphine Libere (2010) w Giro d’Italia będzie asystował Michele Scarponiemu, a w Tour de France Vincenze Nibaliemu. Mimo funkcji domestique w wybranych wyścigach reprezentant Słowenii otrzyma również kilka szans, by jechać na własny rachunek.

Chciałbym dobrze wejść w sezon. Jeśli w tym okresie osiągnę niezłe wyniki, to kwestia nowego kontraktu rozwiąże się chyba sama

- powiedział 30-latek, które umowa z kazaską grupą kończy się w tym roku.

Brajkovic skoncentruje się przede wszystkim na Tirreno-Adriatico.

Jeśli w „wyścigu dwóch mórz” powinie mi się noga, znajdę się w trudnej sytuacji, ponieważ przyjdzie mi pracować na kolegów,a dodatkowo szukać szans dla siebie samego. Gdyby licencje WorldTour były przyznawane nieco w inny sposób, a nie na podstawie rankingu światowego, który bazuje na indywidualnych osiągnięciach poszczególnych kolarzy, moja sytuacja byłaby o wiele lepsza. Jako pomocnik przez cały rok tyram na innych, nie zdobywam żadnych punktów, więc dla ekip na rynku transferowym nie jestem łakomym kąskiem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: