Chris Horner chce startować dla drużyny kontynentalnej

Duńska drużyna kontynentalna Christina Watches-Onfone poinformowała, że ofertę startów w jej barwach złożył Chris Horner.

Zwycięzca ostatniego Vuelta a Espana po rozstaniu z ekipą RadioShack/Trek ciągle pozostaje bez kontraktu, a próby znalezienia posady w innych ekipach (Europcar, Vini Fantini, Lotto) spełzły na niczym.

Właściwie to skontaktował się z nami jego menadżer. To coś kompletnie zwariowanego. Horner chce dla nas jeździć. Droga do tego jest jednak bardzo daleka, potrzebujemy sponsora, który zagwarantuje pieniądze na kontrakt

- powiedział dyrektor sportowy Christina Watches, Bo Hamburger, serwisowi CyclingQuotes.

Gdyby Horner związał się z duńską ekipą to zamknąłby sobie drzwi do największych wyścigów na świecie, ponieważ zgodnie z przepisami drużyny kontynentalne nie mają prawa uczestniczyć w wydarzeniach rangi WorldTour.

Hamburger przypuszcza, że 42-latkowi zależy przede wszystkim na startach w Stanach Zjednoczonych, a do Tour of California, Tour of Utah czy USA Pro Challenge grupa Christina Watches może zostać zaproszona.

fot. Chris Horner/twitter

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: